W numerze m.in.
Studenckie Życie
Studentka
Moda
Świat Komputerów
Gospodarka bez tajemnic
Film
Sport
Zdrowie
Muzyka
Różności
Humor dnia
Młode małżeństwo zaraz po ślubie wyruszyło w podróż poślubną. Po powrocie ojciec młodego pyta:
- Synu opowiadaj jak tam było.
Syn odpowiada:
- Tato przerąbane. To już chyba koniec.
Ojciec zdziwiony:
Jak to koniec?! Co się stało?!
- No widzisz ojciec to było tak. Jak to młoda para w pierwszą noc uprawialiśmy seks. Jak było już po wszystkim, to ja tak, z przyzwyczajenia, położyłem dwie stówy na stoliku.
- No, to rzeczywiście, synu, jest przerąbane.
- Ale to jeszcze nie wszystko. Ona mi pięć dych wydała
.
|
Edukacja giełdowa
Zrozumienie praktycznych zagadnień związanych z inwestowaniem na giełdzie jest nieodzownym warunkiem rozpoczęcia prawdziwych inwestycji. Wymaga tego zarówno bezpieczeństwo naszych zasobów finansowych, jak i cel, którym jest pomnożenie ulokowanych w papiery wartościowe oszczędności. Wiedzę na temat rynku giełdowego w Polsce można dziś zdobyć na wiele różnych sposobów. Sama Giełda prowadzi różnorodną działalność edukacyjną organizując konkursy, gry i wykłady skierowane do różnych odbiorców. Każdy potencjalny inwestor może na przykład nauczyć się giełdy na wykładach Szkoły Giełdowej - kursach dla początkujących inwestorów organizowanych przez Giełdę w kilkunastu ośrodkach akademickich na terenie całej Polski. Szkoła Giełdowa funkcjonuje już czwarty rok i wciąż powiększa się liczba ośrodków akademickich, w których można uczestniczyć w zajęciach Szkoły (wykaz szkół obok). Wykłady Szkoły Giełdowej prowadzą specjaliści rynku finansowego, wykładowcy wyższych uczelni oraz pracownicy biur maklerskich. Spotkania odbywają się w czasie weekendów. Uczestnicy kursów otrzymują materiały edukacyjne podręczniki i wydawnictwa giełdowe, a na zakończenie zajęć świadectwo ukończenia kursu Szkoły Giełdowej. Koszt kursu nie należy do wygórowanych i wynosi 200 zł Program Szkoły Giełdowej został przygotowany przez polskich specjalistów rynku kapitałowego na podstawie programu szkoły L`ecole de la Bourse prowadzonej przez giełdę w Paryżu. Program realizowany jest w postaci sześciu wykładów i obejmuje łącznie czternaście godzin nauki. Na wykładach słuchacze dowiadują się m.in. o roli, jaką odgrywają rynki finansowe w krajach rozwiniętych, prawach wynikających z posiadania poszczególnych papierów wartościowych, sposobach zarządzania zbiorowego za pośrednictwem funduszy powierniczych i inwestycyjnych. Szczegółowo omawiana jest także organizacja polskiego rynku kapitałowego, w tym
giełdy jako podstawowego elementu tego rynku. Prezentowane są także czynniki
ekonomiczne mające wpływ na giełdę, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na rynek
gospodarki krajowej i międzynarodowej. Okazją do zdobycia wielu ważnych informacji są
z pewnością wykłady poświęcone wyborowi W oparciu o program tradycyjnej Szkoły Giełdowej, Giełda przygotowała jej wersję elektroniczną. Na stronie internetowej Giełdy www.gpw.com.pl można zapoznać się z atrakcyjnie i przystępnie przygotowanym materiałem edukacyjnym, któremu towarzyszą interaktywne quizy oraz testy wzbogacone o elementy graficzne ułatwiające naukę.
|
||||||||