Student NEWS - nr 7 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia
dlaczego nasi przegrali z Chorwacją? 1. Połowa przeciwników była zdecydowanie większa od naszej, przez co mieliśmy dalej do ich bramki. Poza tym ich obrońcy mieli zdecydowanie więcej miejsca i swobody ruchu. 2. W pierwszej połowie, jak powtarzał wciąż komentator - nasi ,,szukali bramki''. A jak już ją znaleźli - to nastąpiła zmiana stron boiska. 3. Głupi zwyczaj zmiany stron boiska po przerwie skonfundował naszych zawodników i przez pierwsze minuty drugiej połowy atakowali bramkę Boruca. 4. Co ciekawe - teraz nasza połowa była zdecydowanie większa od połowy przeciwnika, przez co nasza obrona musiała się bardziej rozciągnąć, a co za tym idzie na jednego obrońcę przypadał większy odcinek do pilnowania. 5. Na podstawie analizy zapisów z kamer można obliczyć, że na boisku przebywało jednocześnie dwudziestu dwóch Chorwatów i tylko trzech Polaków. 6. Naszemu najlepszemu zawodnikowi kazano stać na bramce. 7. Polscy Piłkarze musieli nie tylko zajmować się piłką, ale i osłaniać swoje tyły. To znaczy ustawiać się tak, by nigdy za ich plecami nie pojawił się Pokrivac. 8. Atmosfera na stadionie był usypiająca i w ogóle nie przypominała napompowanej adrenaliną atmosfery polskich stadionów, z energetyzującymi okrzykami ,,Widzew nierządne kobiety'' czy ,,Legia niedorajdy''. 9. Chorwaci zachowywali się jak dzieci z ADHD - cały czas biegali i kopali w piłkę. Wiadomo, że od takich lepiej trzymać się z daleka, bo można samemu oberwać. 10. Austriacy i tak przegrali, więc w sumie nie było sensu się wysilać...
.            

W górę komóry

CEBIT 2003

Przyszłość rysuje się różowo - jeszcze więcej gier, animacji, multimediów i możliwości. Nagrywanie wideo, wysyłanie MMSów, słuchanie MP3, gry na coraz lepszym poziomie - oto przyszłość Komórkowców


Alcatel zdecydował się wreszcie na multimedia - kolorowe wyświetlacze, gry, aparaty cyfrowe

W Hanowerze zakończył się właśnie CeBIT - największe na świecie targi technologii komputerowych. W tym roku, jak się okazało, było mniej komputerowo, a bardziej komórkowo. Czołowi producenci komórek prześcigali się w tym jak "rozerwać" młodych użytkowników komórek. Nokia prezentowała swoją konsolę N-Gage, która stworzona została do gier, a tylko przy okazji jest telefonem. Przygotujcie się na rozgrywki z wieloma graczami. Siemens w telefonie M55 zaproponował nowość - moduł syntezy mowy, który umożliwia komponowanie i miksowanie własnych utworów. Do telefonu można podłączyć cyfrowy aparat fotografi czny z lampą błyskową. Wreszcie można robić zdjęcia na imprezach! Ogromną liczbę gier ma także Siemens SL55, do tego zaskakuje swoją oryginalną konstrukcją - chowaną klawiaturą.


 
 
 
 
W komórkowej rozrywce przoduje Nokia i Siemens. Najbardziej odjazdowe modele to Siemens M55, SL55 oraz Nokia N-Gage
Gry to już nie tylko czarne punkciki - to trójwymiarowa rzeczywistość

Na rozrywkę postawił także konserwatywny Alcatel, wypuszczając multimedialną serię OneTouch od 332 do 725 - do grania i do fotografowania.
Rewolucją w telefonach komórkowych może stać się rezygnacja z tradycyjnie pojmowanej klawiatury. Przykłady można mnożyć od N-Gage, poprzez Siemensa SX1, aż do radykalnych rozwiązań takich jak cyfrowe pióro, zaprezentowane przez Nokię. Wszystko dąży do tego, abyśmy napisali długopisem to, co teraz musimy wystukać na naszej komóreczce. Pióro Nokia Digital Pen może przechowywać do 100 stron A5 w formacie cyfrowym. Dzięki wbudowanej kamerze i łączu Bluetooth zarejestrowana notatka może zostać zapisana od razu w komórce. Prostsze rozwiązanie pokazał Siemens. Kamera umieszczona jest w spodzie telefonu i śledzi ruchy zwykłego pióra po kartce papieru.
Najbardziej zaawansowany technicznie telefon pokazała Motorola. Model A835 o trzyzakresowy telefon 3-ej generacji. Wyposażony w system GPS, Javę, odtwarzacz mp3 oraz Bluetooth. Ta komórka pozwala obejrzeć fi lm wyświetlany w technologii streaming video. Co powiecie na Matrix Reaktywacja z waszej superkomóreczki?
Odważnie zaprezentowała się Motorola, która jako jedna z niewielu firm zaprezentowała telefon 3-ej generacji. Jak mówią specjaliści na korzystanie z UMTS przyjdzie nam jeszcze poczekać. Niemiecki operator Mobile- Com z powodu poważnych kłopotów fi nansowych chce odsprzedać koncesję na UMTS za symboliczne 1 euro. Chętnych na kupno jednak brakuje - nikogo nie stać na zbudowanie infrastruktury. Koszt przedsięwzięcia: 15 miliardów euro

Siemens SX1. Projektanci coraz częściej rezygnują z tradycyjnej klawiaturyPowrót do korzeni to prototyp zaawansowanego technologicznie, bardzo skomplikowanego urządzenia jakim jest ...pióro! Może nagryzmolić SMS-a?
Na targach można było dostrzec buntowniczy trend: maksimum prostoty, ważny jest wygląd!
Na to postawili twórcy nowego "modnego" trendu. Siemens Xelibri to część biżuterii, naszyjnik, pasek, broszka, a jego funkcje zostały drastycznie zredukowane. W końcu przypomnijmy sobie do czego służy komórka. DO DZWONIENIA.
Relacje przygotował Wasz wirtualny reporter z targów.

MIG

Koniec z ukrywaniem w torebkach i kieszeniach swoich niemodnych telefonów.
Siemens Exilibri co sezon wypuszcza nową gustowną kolekcję

Daj upust swoim emocjom!
Oceń nowości z CeBIT-u 2003!
Wygraj nagrody ufundowane przez producentów komórek
 
Po pierwsze wybierz nowość, która cię poruszyła
Po drugie za pomocą emotikonów lub słów, wyraź co czujesz, oceń nowość
Po trzecie Swoją wypowiedź prześlij
SMS-em na nr 7105 (1 zł +VAT) o treści:
KSN03 tytulnewsa, twoja ocena
lub na kartce ul. Pileckiego 114/66 02-795 Warszawa