Student NEWS - nr 1 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia

Na lekcji biologii nauczycielka pyta Jasia:
- Co to jest mamuthus primigenius?
Ponieważ Jasio nie odpowiada, pani mówi:
- To mamut, czyli prehistoryczny słoń.
- Coś podobnego! To jaskiniowcy umieli wynajdować takie uczone nazwy?

.            

Obiektywni i obiektywniejsi

- Kupuję tygodnik, który zaciekawi mnie zapowiedziami tematów na okładce.

Według badań ACR Rynek
i Opinia zaprezentowanych przez Newsweeka, Polacy oceniają prywatne media jako bardziej obiektywne niż państwowe. Spośród tygodników opinii, miano najbardziej obiektywnego zyskał właśnie Newsweek. Pismo, które jest obecne na rynku dopiero od września ubiegłego roku, jako całkowicie niezależne uznał co czwarty dorosły Polak objęty badaniem. Tylko nieznacznie mniejsza liczba respondentów była zdania, że to Polityka lub Wprost są całkowicie obiektywne.
Co ciekawe, badanie wskazuje, że Polityka jest tygodnikiem sprzyjającym rządzącej obecnie koalicji SLD-UP-PSL. Tytuł ten wskazało 11 proc. respondentów – 2,5 razy więcej niż na Wprost. Ten ostatni tytuł jest uznawany za medium sprzyjające opozycji. Uważa tak co ósmy badany. Newsweek i Wprost za stronnicze wobec partii opozycyjnych uważa po niecałe 4 proc. respondentów.
Zapytaliśmy studentów - co sądzą na ten temat.
Wojtek (22 lata, student Politechniki Warszawskiej). - Spośród tygodników czytam jedynie Newsweeka. Lubię to pismo, bo jest najbardziej wyluzowane i nie ma w nim zbyt dużo polityki. Cenię je za obiektywizm i bardzo różnorodne informacje.
Anka (25 lat, studentka Uniwersytetu Śląskiego). - Od czasów liceum czytam Politykę. Jest bardzo rzeczowa i mogę znaleźć tu bardzo dużo ciekawych i wyczerpujących tekstów. Nie uważam, żeby była stronnicza, ja osobiście sprzyjam raczej prawicy, ale czytając Politykę nie czuję niesmaku.
Paweł (24 lata, student Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie). - Nie mam ulubionego tygodnika. W danym tygodniu kupuję ten, który zaciekawi mnie zapowiedziami tematów na okładce. Bardzo się cieszę, że w końcu jest konkurencja między tymi pismami.