Student NEWS - nr 28 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia

Student skarży się właścicielowi, że w wynajmowanym pokoju są myszy.

- To niemożliwe! 

- Proszę się przekonać na własne oczy! - Sypie na środek pokoju

okruszki. Wybiega jedna myszka, druga, trzecia, rybka, czwarta

myszka... Właściciel patrzy zbaraniały:

- Jakim cudem rybka?!... 

- To znaczy sprawę myszy mamy ustaloną. Przejdźmy teraz do wilgoci...

.            

Projekt "Samodzielność"

 

Jeśli jesteś absolwentem i po raz pierwszy zarejestrowałeś się w urzędzie pracy możesz, w ciągu 4 tygodni od dnia rejestracji, wziąć udział w zajęciach "Samodzielność w poszukiwaniu pierwszej pracy".

Kilkugodzinne zajęcia pozwolą Ci zorientować się w sytuacji na rynku pracy i jak na nim sobie radzić, aby znaleźć zatrudnienie.

Czego możesz dowiedzieć się?

Grupowe zajęcia "Samodzielność w poszukiwaniu pierwszej pracy" składają się z 6 odrębnych spotkań:

 

1. Prawa i obowiązki absolwenta - dowiesz się, co o nich mówi ustawa o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu oraz, jakie usługi na rzecz absolwentów świadczą urzędy pracy.

 

2. Wartości płynące z podjęcia pracy - w trakcie praktycznych ćwiczeń określisz ważne dla Ciebie wartości płynące z podjęcia pracy. Ćwiczenia poprzedzone są prezentacją informacji na temat wartości pracy w życiu człowieka.

 

3. Sposoby szukania pracy - otrzymasz aktualną informację o sytuacji na rynku pracy w Polsce oraz dowiesz się, w jakie są metody poszukiwania pracy.

 

4. Mała przedsiębiorczość jako sposób na samozatrudnienie - dowiesz się, jakie są możliwości założenia własnej firmy. Otrzymasz szczegółowe informacje o kolejnych etapach zakładania firmy i drodze, jaką musisz przebyć, aby zaczęła działać na rynku. Będziesz też mógł sprawdzić, czy posiadasz cechy, jakie powinny charakteryzować przedsiębiorcę.

 

5. Dokumenty aplikacyjne, analiza predyspozycji - dowiesz się, jak napisać dokumenty aplikacyjne -czyli życiorys i list motywacyjny. A doradca zawodowy pomoże Ci określić Twoje cechy, które mogą okazać się przydatne przy sporządzaniu tych dokumentów.

 

6. Autoprezentacja - poznasz ogólne zasady prowadzenia rozmowy o pracę. Znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak ważne jest pierwsze wrażenie w czasie rozmowy o pracę?; Co "mówi" Twoje ciało?; Jak prowadzić negocjacje płacowe?

 

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się będą w urzędach pracy i są prowadzone przez ich pracowników, doradców zawodowych i pośredników pracy.