Internet, HI-Tech

Dostępność telefonów komórkowych jest obecnie tak duża, że trudno odnaleźć się wśród oferowanych modeli. Dlatego dobrym pomysłem jest wybór urządzenia renomowanej marki. Do takich z pewnością zaliczyć można smartfony z serii Samsung Galaxy, które uchodzą za bardzo funkcjonalne, a przy tym wytrzymałe. Zobacz, który z popularnych modeli od Samsunga spełni Twoje oczekiwania!
3 grudnia 1992 r. w Wielkiej Brytanii wysłana została pierwsza wiadomość SMS. Neil Papworth z Vodafone napisał do kolegów “Merry Christmas”. Z tej okazji SMSAPI przypomina historię SMS-a wraz z komentarzem ekspertki .
Wyniki nowego badania firmy Kaspersky pokazują, że 61% rodziców nie zawsze potrafi być wzorem dla swoich dzieci i niekiedy postępuje wbrew zasadom ustanowionym w kontekście korzystania z urządzeń cyfrowych i internetu.
Google skonstruowało pierwszy dyskretny kryształ czasowy w komputerze kwantowym. Nowa kwantowa faza materii odkryta przez polskiego naukowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego podbija świat nauki.
Kaspersky informuje o wprowadzeniu na rynek Kaspersky Machine Learning for Anomaly Detection (MLAD) – rozwiązania umożliwiającego wykrywanie odchyleń w procesach produkcyjnych na wczesnym etapie. Wspomagany algorytmami uczenia maszynowego, które analizują telemetrię z czujników maszyn, ostrzega o awariach urządzeń poprzez wyświetlanie alertów, gdy tylko parametry procesu produkcyjnego zaczną przybierać niespodziewane wartości. Kaspersky MLAD posiada bogaty w funkcje interfejs graficzny umożliwiający szczegółową analizę anomalii, jak również narzędzia, które mogą zintegrować produkt z istniejącymi systemami w celu dostarczania alertów na panele sterujące operatorów.
Pandemia w niezwykły sposób wpłynęła na świat online, zmieniając sposób, w jaki pracujemy, uczymy się i komunikujemy. Zwiększyła się też zależność konsumentów oraz użytkowników biznesowych od aplikacji mobilnych.
W toku analizy ataków na urządzenia mobilne firma Kaspersky odkryła, że 14,8% użytkowników, którzy w 2019 r. stanowili cel szkodliwego oprogramowania lub oprogramowania adware, padło ofiarą infekcji pamięci systemowej, w wyniku czego zainstalowane szkodliwe pliki stały się nieusuwalne. Pewną rolę odgrywały również preinstalowane aplikacje domyślne: w zależności od marki ryzyko związane z nieusuwalnymi aplikacjami waha się od jednego do pięciu procent w przypadku tańszych urządzeń, a w ekstremalnych przypadkach dochodzi do 27%.
Badacze z firmy Kaspersky podsumowali ewolucję cyberzagrożeń mobilnych w 2019 r. Mobilne trojany wyświetlające reklamy oraz oprogramowanie stalkerware – wykorzystywane do szpiegostwa – odnotowały znaczny wzrost, stanowiąc coraz poważniejsze zagrożenie dla danych osobowych użytkowników smartfonów. W przypadku tych pierwszych miał miejsce dwucyfrowy wzrost liczby wykrytych pakietów instalacyjnych, z kolei oprogramowanie stalkerware atakowało użytkowników mobilnych co najmniej dwukrotnie częściej niż w 2018 r.
Społeczny wpływ robotów na ludzi oraz związane z tym zagrożenia nie powinny być lekceważone. Z badania przeprowadzonego przez firmę Kaspersky oraz Uniwersytet Gandawa wynika, że roboty potrafią skutecznie wyciągnąć poufne informacje od ludzi, którzy im ufają, i przekonać ich do podjęcia niebezpiecznych działań. Na przykład w niektórych sytuacjach obecność robota może w dużym stopniu przyczynić się do zezwolenia na dostęp do zabezpieczonych budynków.
W pierwszym półroczu 2019 r. rozwiązania firmy Kaspersky wykrywały zagrożenia na niemal połowie komputerów działających w ramach przemysłowych systemów sterowania (ICS) w sektorze energetycznym na całym świecie. W pierwszej trójce cyberzagrożeń znalazły się robaki, oprogramowanie szpiegujące oraz koparki kryptowaluty – wspólnie stanowiły zagrożenia wykryte na niemal 14% atakowanych komputerów. Te i inne dane przedstawiono w raporcie Kaspersky ICS CERT dotyczącym krajobrazu zagrożeń przemysłowych w pierwszej połowie 2019 r.
W 2018 roku kryptokoparki webowe, czyli aplikacje działające w przeglądarce internetowej i wydobywające kryptowaluty dla zysku cyberprzestępców, mogły zużyć aż 18,8 gigawatów energii elektrycznej – tak wynika z badania firmy Kaspersky dotyczącego wpływu kopania kryptowalut w przeglądarkach na gospodarkę i środowisko. Tyle samo energii zużywa Polska, co oznacza, że w wyniku tej aktywności do atmosfery emitowanych jest blisko 800 ton dwutlenku węgla.
Badacze z firmy Kaspersky przeanalizowali ataki phishingowe na użytkowników komputerów Mac, urządzeń z systemem iOS oraz związanego z nimi ekosystemu usług online w całym roku 2018. Rosnąca liczba użytkowników popularnych urządzeń cyfrowych wyraźnie przyciąga coraz więcej cyberprzestępców – w minionych miesiącach 2019 r. zarejestrowano 1,6 mln takich ataków, co stanowi wzrost o 9% w porównaniu z całym 2018 r.
Google chce, aby użytkownicy Androida czuli, że jego platforma jest bezpieczna, wiedząc, że zaufanie ludzi może zostać podważone, gdy media są pełne nagłówków najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa.
W Instytucie Historii UMCS została opublikowana pierwsza aplikacja mobilna pt. Szlakami Polski Niepodległej 1914-1922. Aplikacja jest Interaktywnym Atlasem Historycznym, adresowanym głównie do młodego pokolenia i pasjonatów historii. Przygotował ją zespół z Instytutu Historii UMCS pod kierownictwem naukowym prof. Jana Pomorskiego.
Co może wyjść z uczestnictwa Cooler Master - jednej z wiodących firm w dziedzinie chłodzenia komputerowego - w grupie TUF Gaming Alliance? Naturalnie chłodzenie dla procesorów, które muszą znieść trudne zadania stawiane im przez współczesne gry. Tak powstał Cooler Master MasterAir MA410M TUF Gaming Edition.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności