Internet, HI-Tech

Około 59% dyrektorów przyznaje, że ich komisje dążą do nadzoru nad ryzykiem cybernetycznym, a tylko 19% twierdzi, że ich komitety posiadają wysoki poziom wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa – zgodnie z analizą przeprowadzoną przez National Association of Corporate Governors.
Bitdefender Home Scanner - nowe narzędzie.
Instytut AV-Test po raz kolejny poddał badaniom programy antywirusowe różnych marek, by zweryfikować które z nich wykazują się najlepiej. Oprogramowanie było sprawdzane pod kątem ochrony, wydajności oraz użytkowania na systemach Windows 10 (64 bit).
Sferis rozszerzył na stałe swoją ofertę o programy antywirusowe Bitdefender.
Użytkownicy Bitdefender nie muszą się obawiać. Ataki zostały odparte! Zaawansowane maszynowe uczenie nowej generacji Bitdefendera zapewnia ochronę przez zagrożeniami Zero-Day, zastosowanymi podczas ataków ransomware WannaCry.
Autorzy książki Whats Mine is Yours: The Rise of Collaborative Consumption – R. Botsman i R. Rogers, napisali ciekawe stwierdzenie dotyczące ekonomii dzielenia: ,,Dzielenie się to, przyszłość naszego świata, w którym mocno przesadziliśmy z konsumpcją. Ekonomia współdzielona korzysta z waluty innej niż pieniądz: z zaufania”.
„Do 2020 roku 1/5 przedsiębiorstw na świecie będzie używać smartfonów zamiast elektronicznych kart w systemach kontroli dostępu” – podaje firma analityczno – doradcza Gartner.
Nie ma co do tego wątpliwości. Ludzie są wyjątkowo kiepscy w wybieraniu haseł. Albo wybieramy hasło, które jest łatwe do odgadnięcia (imię chomika, ulubiona drużyna piłkarska), albo takie które jest łatwe do złamania (takie jak na przykład „hasło”) lub też ponosi nas wyobraźnia i wymyślamy faktycznie hasło skomplikowane i trudne do złamania („fTKJ5QSAw}jd’~m3X7N”, ale popełniamy ten błąd, że później stosujemy je do wszystkich naszych kont.
O przykrych konsekwencjach niewiedzy przekonali się ostatnio użytkownicy Microsoft’s Docs.com, którzy przechowywali tam swoje dane bez odpowiedniego zabezpieczenia.
Mimo zapewnień o tym, że wspomnienia mają dla nich większą wartość niż jakikolwiek inny rodzaj danych przechowywanych na urządzeniach cyfrowych, ludzie nie zawahają się sprzedać je za niewielkie pieniądze — tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab. Badanie to pokazuje, że dla 49% osób najcenniejszymi danymi spośród tych przechowywanych na urządzeniach są prywatne i poufne zdjęcia ich samych, a w dalszej kolejności cenią zdjęcia dzieci i współmałżonków.
W 2016 r. Kaspersky Lab odnotował 702 mln prób uruchomienia exploitów — szkodliwych narzędzi, które wykorzystują błędy w oprogramowaniu w celu infekowania urządzeń niebezpiecznymi programami, takimi jak trojany bankowe czy ransomware. Jest to o 24,54% więcej niż w 2015 r., gdy technologie ochrony Kaspersky Lab zablokowały nieco ponad 563 mln takich prób. Coraz większe wykorzystywanie exploitów stanowi jedno z kluczowych ustaleń raportu przygotowanego przez ekspertów z Kaspersky Lab w celu oceny poziomu zagrożenia, jakie stanowią exploity dla konsumentów i firm.
Opublikowano wyniki kolejnych testów przeprowadzanych przez niezależne laboratorium AV-Test. Tym razem skupiono się na antywirusach na system Android – który ostatnio został ogłoszony najpopularniejszym systemem na świecie.
Bitdefender we współpracy z firmą Europol oraz rumuńską policją stworzył specjalne narzędzie, dzięki któremu użytkownicy będą mogli odwrócić skutki Ransomware o nazwie „Bart”.
Czy wiesz, że tak chętnie używany na całym świecie Skype, znajduje się w czołówce programów najbardziej podatnych na ataki cyberprzestępców? Twórcy Skype’a, w trosce o użytkowników, chwalą się dokonaną ostatnio aktualizacją, dzięki której Twój adres IP stanie się (od teraz) niewidoczny dla pozostałych użytkowników. Co to w praktyce oznacza?
Jakiego antywirusa najczęściej używamy w Europie? Z której przeglądarki korzystamy? Jakie magazyny branżowe są najbardziej popularne? Przeczytaj raport instytutu AV-Comparatives ze stycznia 2017 roku.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności