Internet, HI-Tech

Nadeszło lato. A wraz z nim wysokie temperatury. Każdy amator mobilnych urządzeń zdaje sobie sprawę z tego, że ich urządzenia jeszcze bardziej są teraz narażone na przegrzewanie się. By w korzystaniu z laptopów i tabletów nic nam nie przeszkodziło, Cooler Master ma jedną radę dla każdego, niezależnie od wykorzystania komputera czy potrzeb. Panie i Panowie, przyjrzyjmy się zatem najciekawszym podstawkom chłodzącym.
Dzięki nowoczesnym urządzeniom cyfrowym mamy dostęp do nielimitowanego źródła informacji - internetu. Dla wielu użytkowników sprzęt ten służy także do przechowywania danych – nawet tych najbardziej poufnych. Badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab pokazuje, że ma to istotny wpływ na to, co i w jaki sposób zapamiętujemy oraz jakie konsekwencje może mieć utrata urządzenia wypełnionego prywatnymi informacjami.
Jak podaje Europol, schwytano dużą grupę cyberprzestępczą na Ukrainie podejrzaną o rozwój, wykorzystywanie i rozpowszechnianie znanych trojanów bankowych Zeus i SpyEye.
Kaspersky Lab Polska informuje o uruchomieniu polskojęzycznej wersji interaktywnego serwisu online, który gromadzi informacje o najbardziej zaawansowanych operacjach cyberprzestępczych. Projekt Targeted Cyberattacks Logbook pozwala na przeglądanie w czasie rzeczywistym informacji o działaniach cyberprzestępców monitorowanych i analizowanych przez Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT) działający w Kaspersky Lab.
Liczba użytkowników internetu mobilnego wzrasta w okresie wakacyjnym o kilka do kilkunastu procent - wynika z danych operatora Mobile Vikings Polska. Z mobilnego internetu najchętniej korzystają ludzie młodzi do 30 roku życia.
Miło nam poinformować, że Bitdefender Antivirus Plus, Internet Security i Total Security zyskały uznanie PC MAG. Wyróżnienie to jest kolejnym potwierdzeniem, że produkty Bitdefender są najbardziej skuteczne i najłatwiejsze w użytkowaniu.
Dzieci o wiele lepiej oceniają swoją znajomość Internetu i komputerów, niż dorośli. 2/3 nich przyznaje, że zdarza im się pomagać rodzicom w obsłudze komputera lub urządzenia mobilnego. Aż 80% rodziców nie zainstalowało na urządzeniu mobilnym swojego dziecka oprogramowania chroniącego przed zagrożeniami . To znak, że większość rodziców może nie mieć wystarczającej świadomości o pułapkach w sieci. Jak chronić dzieci przed wirtualnymi zagrożeniami? Radzą eksperci ze Squla.pl.
Prawie połowa (43%) użytkowników internetu z Europy uważa, że bankowość tradycyjna jest bezpieczniejsza niż zarządzanie finansami online – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz B2B International. Mimo tych obaw większość Europejczyków nadal dokonuje niektórych płatności za pośrednictwem internetu, jednak wielu z nich nie stosuje nawet podstawowych środków bezpieczeństwa, narażając tym samym swoje dane finansowe i pieniądze.
Mimo rosnącej świadomości odnośnie ataków cybernetycznych na systemy przemysłowe i infrastrukturę krytyczną wiele modeli bezpieczeństwa IT nadal opiera się na przestarzałym poglądzie, zgodnie z którym wystarczy fizycznie odizolować systemy i stosować klasyczne metody bezpieczeństwa. Niestety, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania współczesnych cyberprzestępców, takie podejście jest niewystarczające. Eksperci z Kaspersky Lab przyjrzeli się pięciu popularnym mitom dotyczącym ochrony systemów przemysłowych.
Około 64% firm nie ma pewności gdzie zlokalizowane są ich poufne dane, a ponad połowa z nich martwi się, że ich dane mogą zostać wyniesione przez pracowników tymczasowych lub zostać skradzione przez błędy w zabezpieczeniach danych.
Aby efektywnie walczyć ze współczesnymi cyberzagrożeniami, eksperci z Kaspersky Lab nieustannie tworzą nowe narzędzia i zaawansowane technologie. Niektóre z nich realizują ściśle określone zadania, a inne działają we wszystkich produktach firmy - niezależnie od platformy. Tylko w pierwszym kwartale 2015 r. Kaspersky Lab opatentował niemal 30 takich technologii. Zaglądamy „pod maskę”, aby pokazać, co sprawia, że ochrona jest coraz skuteczniejsza i wydajniejsza.
Filmy, w których pojawiają się hakerzy, nie należą do rzadkości. Możemy w nich zobaczyć przesuwające się na ekranie ciągi znaków i wszechobecne komputery, którymi biegle posługują się bohaterowie mający ogromną wiedzę na każdy temat i potrafiący uciec z największej opresji. Jednak w prawdziwym świecie hakerzy to zwykli ludzie, którzy mogą być dobrzy, źli, mieć plany i marzenia. I mimo że nie są superbohaterami, ich historia na przestrzeni wielu lat jest niezwykle pasjonująca. Historii tej przyjrzał się Mateusz Murek, specjalista ds. bezpieczeństwa IT z Kaspersky Lab Polska.
Kaspersky Lab oraz International Society of Automation (ISA) ogłosili uruchomienie wspólnej inicjatywy edukacyjnej, której celem jest zwiększenie świadomości operatorów sprzętu automatyzacji przemysłowej w dziedzinie cyberzagrożeń. W ramach tej inicjatywy projekt Kaspersky Industrial Protection Simulation zostanie włączony do oferty programów szkoleniowych ISA.
Na początku wiosny 2015 r. eksperci z Kaspersky Lab wykryli cyberatak na kilka wewnętrznych systemów firmy. Po dokonaniu tego odkrycia firma uruchomiła intensywne dochodzenie, które doprowadziło do zidentyfikowania nowej platformy szkodliwego oprogramowania, stworzonej przez grupę Duqu skupiającą jednych z najbardziej utalentowanych, tajemniczych i potężnych cyberprzestępców działających w świecie ataków APT (zaawansowanych, długotrwałych ataków).
Kaspersky Lab informuje o uruchomieniu internetowego serwisu edukacyjnego „One dollar lesson”, dzięki któremu użytkownicy mogą zapoznać się z powszechnymi cyberzagrożeniami dla bankowości online i nauczyć się, w jaki sposób chronić swoje pieniądze.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności