Internet, HI-Tech

Misją Kaspersky Lab jest ochrona świata przed zagrożeniami informatycznymi. Jednocześnie, eksperci z firmy są przekonani o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed treściami, które mogłyby być dla nich szkodliwe. Aby spełnić tę ważną funkcję, produkty firmy Kaspersky Lab zawierają specjalny składnik o nazwie ‘Kontrola rodzicielska’.
Naukowcy z Technion-Israel Institute of Technology opracowali i skonstruowali zaawansowane urządzenie zdolne do manipulowania kodem genetycznym i dokonywania na tej podstawie obliczeń, zbudowane wyłącznie z części biologicznych – informuje portal Science Daily. Urządzenie składa się wyłącznie z części takich jak DNA i enzymy, znajdujących się naturalnie w istotach żyjących.
Stare zwoje, zbyt kruche, żeby móc je rozwinąć, będzie można teraz odczytać bez konieczności rozwijania. Umożliwi to wynalazek naukowców brytyjskich.
W ciągu ostatnich 10 lat tempo tworzenia złośliwego oprogramowania wyraźnie przewyższyło zdolności obronne potencjału systemów ochrony przed cyberatakami.
Rosyjska firma antywirusowa Doctor Web wykryła nowy rodzaj złośliwego oprogramowania dla platformy Android. Zadaniem trojana Android.Pincer.2.origin jest przechwycenie przychodzących wiadomości SMS i przesłanie ich do cyberprzestępców.
Dzięki drukowanym techniką 3D modelom chirurdzy mogą lepiej się przygotować do operacji rzadko występujących wad serca – informuje “New Scientist”.
Naukowcy z Arizony opracowali model komputerowy, który pomaga przewidzieć, czy dany szczep ptasiej grypy stanie się zdolny do przechodzenia na człowieka i wywoływania choroby u ludzi - czytamy na łamach „International Journal Data Mining and Bioinformatics”.
Badania prowadzone przez Brytyjskie Centrum Naukowo-Badawcze Fizyki i Uniwersytet w Cambridge mogą otworzyć drogę do ponownego zdefiniowania ampera jako podstawowej stałej fizycznej – informuje portal EureAlert.
W ciągu pięciu lat sprzedaż dzienników spadła o 1,3 miliona egzemplarzy, a eksperymenty z płatnym dostępem do treści online się nie powiodły. W tym samym czasie czasie czytelników informacji i publicystyki w internecie przybyło dwukrotnie. Dziś jest ich o 4,5 miliona więcej, niż wszystkich codziennych gazet łącznie w najlepszym dla nich momencie. Eksperci wzbraniają się jednak przed zapowiadaniem śmierci papierowych gazet: - Nie znikną, dopóki gazetą ciągle można pacnąć muchę, a tabletem jeszcze nie - żartują.
Częstochowa, 14 maja 2013 r. – W kwietniu odnotowano wzrost liczby aresztowań cyberprzestępców - większość przypadków była bezpośrednio związana z kradzieżą pieniędzy. Co ciekawe, przestępcy wolą okradać na mniejsze sumy setki posiadaczy kart kredytowych niż iść na całość i wykonać jeden duży skok. W ten sposób mają nadzieję na uniknięcie kary, jako że w każdym jednostkowym przypadku szkoda jest stosunkowo niewielka i często trudna do wykrycia. Czy ta taktyka się sprawdza? Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali zestawienie siedmiu wyroków za cyberprzestępstwa.
Hiszpańscy naukowcy zdołali nadać właściwości magnetyczne grafenowi – informuje portal EurekAlert. Przełomowe odkrycie, opisane w piśmie Nature Physics, umożliwia rozwój urządzeń elektronicznych opartych na grafenie, co może zrewolucjonizować przemysł elektroniczny.
Polacy korzystający z usług bankowości elektronicznej są narażeni na działanie nowego groźnego wirusa – ostrzegają eksperci CERT Polska. Wirus o nazwie E-Security umożliwia cyberprzestępcom wykradanie haseł do kont bankowych i może skutkować utratą pieniędzy.
Kaspersky Lab Polska uruchamia nowy polskojęzyczny serwis zawierający informacje z zakresu bezpieczeństwa IT - SecureList.pl. Portal zastępuje popularną stronę VirusList.pl, wprowadzając nowe sekcje, możliwość obserwowania aktywności cyberprzestępców i bardziej przystępne treści.
Każdy użytkownik internetu przynajmniej raz w życiu zetknął się ze spamem - nawet najlepsze skrzynki pocztowe przepuszczają raz na jakiś czas niechcianą wiadomość. Nie ma się jednak co dziwić, bowiem jak wynika ze statystyk Kaspersky Lab, ponad 70% globalnego ruchu pocztowego to właśnie spam.
W niezwykle precyzyjnych laserach - które być może już za 2-3 lata trafią na rynek - polscy badacze wykorzystują grafen. Materiał ten służy tam jako superszybki przełącznik światła - mówi PAP Grzegorz Soboń z Politechniki Wrocławskiej.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności