Nie bój się robaczków, czyli arabski dla każdego

Język arabski różni się od polskiego pod każdym względem. Ochotę do rozmowy tracimy już na sam widok egzotycznego alfabetu. Podczas urlopu w Egipcie, Maroku czy Tunezji odwagi dodadzą nam Rozmówki arabskie ze słowniczkiem. Oczywiście wydawnictwa Berlitz!

O ile jesteśmy w stanie wyobrazić sobie siebie mówiących po angielsku, francusku czy nawet po łacinie, o tyle język używający obcego alfabetu, taki jak arabski, onieśmiela nas i przeraża. Nie potrafimy odróżnić jednej litery od drugiej, nie mówiąc już o wymowie. Nie jesteśmy nawet pewni, jak to się czyta -  od prawej strony czy od lewej? A może od środka?

Wyjazdy do państw arabskich stają się tymczasem coraz bardziej popularne. Coraz częściej wybieramy się na wakacje do Egiptu czy do Maroka. Warto więc oswoić się z egzotycznym alfabetem i poznać przynajmniej podstawy języka arabskiego. To nie takie trudne!

Dla wszystkich, którzy planują wakacje w państwach regionu arabskiego, wydawnictwo Berlitz przygotowało absolutną nowość – Rozmówki arabskie ze słowniczkiem. Książka zawiera ponad 1200 słów, zwrotów i wyrażeń na każdą okazję – od zakupów na bazarze po wynajęcie samochodu czy wizytę w restauracji. Korzystanie z rozmówek ułatwi wyjątkowo prosty zapis wymowy, w którym, zamiast skomplikowanych znaków fonetycznych, zastosowano zwyczajne polskie litery. Bardziej ambitni użytkownicy z pewnością skorzystają także  z zamieszczonych tu wskazówek gramatycznych, a praktyczny komentarz kulturoznawczy pomoże uniknąć przykrych niespodzianek i towarzyskich faux pas. Przejrzysta konstrukcja książki, w której poszczególne rozdziały tematyczne wydzielono kolorami, pozwoli błyskawicznie odnaleźć potrzebne zdanie.

Choć arabski charakteryzuje się ogromną ilością dialektów, prezentowana w rozmówkach literacka odmiana tego języka obowiązuje na terenie większości państw Bliskiego Wschodu. Rozmówki przydadzą się więc zarówno w Tunezji, jak i Libii czy Emiratach Arabskich. Nie bójmy się egzotycznego alfabetu i obcych naszym uszom dźwięków -  nawet niezbyt udane próby komunikacji w języku mieszkańców danego kraju zjednują nam ich sympatię!

dodane przez norbert


Komentarze
Polityka Prywatności