Opowieści z powielacza
Grudzień 1981 roku w Krakowie. Czas godziny policyjnej, represji politycznych, propagandy i kolejek przed pustymi sklepami. Czas działania podziemnych organizacji, drukowania ulotek i nielegalnych gazet. Andrzej, Romek, Rafał, Tomek, Agata, Ania, Mateusz, Mania to młodzi ludzie, studenci, uczniowie, których połączyła chęć walki z systemem. Każde z nich stara się pogodzić nielegalną działalność z codziennością, odpowiadając na jedno z najważniejszych pytań: o cenę życia i wartości. Niektóre z tych odpowiedzi doprowadzą do tragedii, inne pozwolą im przetrwać albo zachować szacunek do samych siebie.
Opowieści z powielacza Doroty Zańko to głęboko poruszająca historia o stanie wojennym, codziennej rzeczywistości ówczesnego Krakowa i jego mieszkańców. Jednak przede wszystkim jest to powieść o wartościach i ideałach. O tym, jaka jest cena szczęścia w świecie, który wymaga od człowieka przewartościowania całego życia. O wyborach, postawach i bolesnym dojrzewaniu.
Autorka pracuje w redakcji miesięcznika "Znak". Jest tłumaczką, współautorką książek (wraz z Jarosławem Gowinem) Niewidzialne światło (rozmowy z abp. Józefem Życińskim, 1998, wyd. II - 2003) oraz Przekonać Pana Boga (rozmowy z ks. Józefem Tischnerem (1999). Prowadzi także rubrykę Miejsca i osoby dramatu, która nieregularnie ukazuje się w miesięczniku "Znak".