25. Warszawski Festiwal Filmowy

Program 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego będzie bardzo bogaty i czytelnie podzielony na pięć sekcji konkursowych i trzy niekonkursowe. Każda sekcja będzie przyporządkowana poszczególnym salom w kinach festiwalowych, co powinno ułatwić festiwalową nawigację. W programie 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego jest pięć sekcji konkursowych, każda z nich o innym profilu:

1. Konkurs Międzynarodowy – pokazy w Multikinie w sali nr 2
Główny konkurs dla filmów fabularnych z całego świata, które oceni międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka. Główna nagroda to Warsaw Grand Prix, o wysokości 100.000 zł, ufundowana przez Miasto Warszawa.

2. Konkurs 1-2 [czytaj: konkurs jeden-dwa] – pokazy w Multikinie w sali nr 8 (na drugim piętrze)
Pierwsze i drugie filmy w karierze reżyserów. Od lat zwracamy szczególną uwagę na zdolnych debiutantów, którzy potem stają się mistrzami kina.

3. Konkurs Wolny Duch – pokazy w Kinotece w sali nr 4
W programie WFF od zawsze były filmy “inne”, trudne do sklasyfikowania, idące "pod prąd", niezależne, zbuntowane, a jednocześnie nie stroniące od zabawy czy rozrywki.

4. Konkurs Dokumentalny – pokazy w Kinotece w sali nr 7
Trafiają tu filmy reżyserów, którzy chcą mówić o istotnych zjawiskach i zwracać uwagę na to, czego nie dostrzegają goniące za sensacją kamery telewizyjne. W ostatnich latach powstaje mnóstwo dokumentów, których twórcy chcą, aby publiczność oglądała je w kinie.

5. Konkurs Krótkometrażowy – pokazy w kinie “Kultura”
Konsekwencja naszego zainteresowania debiutantami – zwykle talent twórcy objawia się jeszcze zanim nakręci pierwszą fabułę. Chcemy, wraz z widzami, odkrywać nowe talenty.

Sekcje niekonkursowe

6. Mistrzowskie dotknięcie / Pokazy galowe – pokazy w Multikinie w salach nr 1 i 3. Sekcja niekonkursowa. Najnowsze dzieła mistrzów kina oraz największe wydarzenia sezonu. (Uwaga: w sali nr 3 tylko angielskie napisy.)

7. Odkrycia – wizje współczesnego świata – pokazy w Kinotece w salach nr 1, 2 i 3. Wybrane diamenty z sit naszych selekcjonerów. Największa sekcja z programu WFF, pozwalająca na zorientowanie się w najnowszych trendach w światowym kinie. (Uwaga: w salach nr 2 i 3 tylko angielskie napisy.)

Po raz drugi w programie Warszawskiego Festiwalu Filmowego – Rodzinny Weekend Filmowy –
w sobotę 17 października i niedzielę 18 października - filmy dla dzieci i rodziców! Filmy dla dzieci młodszych – z lektorem. W ubiegłym roku w pokazach uczestniczyło wielu młodych widzów, dla których była to pierwsza w życiu wizyta w kinie!

KINA 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego:

Kinoteka w Pałacu Kultury

Multikino Złote Tarasy – ulica Złota 59

Kultura – ul. Krakowskie Przedmieście 21

 

Warszawski Festiwal Filmowy odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Warszawy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem strategicznym WFF jest RWE.

Sponsorami WFF są Empik, TCM, Alior Bank, Fundacja Zygmunta Zaleskiego i BenQ.

Partnerami WFF są Multikino, Toyota, Twins, Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Złote Tarasy.

Partnerami medialnymi WFF są Gazeta Wyborcza, Onet, Trójka, VIVA i Ströer.

WFF jest dotowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Program MEDIA Unii Europejskiej.



Komentarze
Polityka Prywatności