Maja Bursztyn jedzie na wakacje

Świetna pisarka Paula Danziger i znakomity rysownik Tony Ross przedstawiają najmłodszym czytelnikom nową osobę – Maję Bursztyn. Maja ma 6 lat i bardzo zdecydowany charakter. Świat, w którym żyje – rodzina, szkoła, przyjaciele – stwarza wiele problemów i Maja musi się z nimi uporać. Dla niej to niezwykle ważne kroki w życiu – pierwszy dzień w szkole, pierwsza przyjaźń, wyjazd na wakacje.

3.jpgSą też wydarzenia bardzo trudne, takie jak rozwód rodziców. Paula Danziger stworzyła proste książeczki przemawiające do dziecięcej wyobraźni i psychiki. Ze względu na doskonale dobraną formę mogą stać się lekturą dla najmłodszych, którzy dopiero co poznali litery.

Paula Danziger napisała ponad 30 książek, w tym debiutancki The Cat Ate My Gymsuit z 1974 oraz Remember Me to Harold Square, The Divorce Express i Can You Sue Your Parents for Malpractice?  Była autorką serii o Mai Bursztyn i Matthew Martinie, prowadziła sobotni program w BBC o literaturze dziecięcej, odwiedziła ponad 15 krajów. Jej powieści zostały opublikowane w 53 krajach, w 14 językach. Uwielbiała grać w pinball, zdobywać nowych przyjaciół, nosić fioletowe ciuchy i malować paznokcie. Często powtarzała, że gdyby nie udało jej się zostać pisarką – czekałaby ją kariera kabareciarza. Paula Danziger zmarła 8 lipca 2004.

Wypowiedzi młodych czytelników:

„Maja Bursztyn jest śmieszna i fajna”.

„Maja Bursztyn jest zabawna. Podobała mi się. Nie wiem która część najbardziej, bo podobały mi się wszystkie”. ­

„Maja Bursztyn jest zabawna. Kocha mamę i tatę, i przyjaciół. Podobała mi się i przeczytam ją jeszcze i jeszcze raz”.

Seria Maja Bursztyn jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6–8 lat do czytania samodzielnego lub z rodzicami. W Stanach Zjednoczonych ukazało się sześć części.


Komentarze
Polityka Prywatności