Autor Wallandera o życiu Bergmana

Henning Mankell, twórca postaci słynnego Kurta Wallandera i 9. najlepiej sprzedający się pisarz na świecie, pracuje nad scenariuszem miniserialu o życiu Ingmara Bergmana, jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii kina. Cztery godzinne epizody zrealizuje szwedzka telewizja publiczna, ta sama, która odpowiedzialna jest za stworzenie serialu o inspektorze Wallanderze. Ma być on gotowy w 2012 roku a Mankell, prywatnie mąż córki Bergmana, ma na niego poświęcić cały przyszły rok.

- Najbardziej interesuje mnie cena, jaką Bergman musiał zapłacić za swoją bezkompromisową twórczość - opowiada bestsellerowy pisarz. - Co musiał poświęcić dla swojej "obsesji"?

Mankell obiecuje, że przyjrzy się życiu słynnego filmowca pod różnymi kątami i w jego scenariuszu znajdą się zarówno mroczne, jak i pogodniejsze okresy z biografii Bergmana. Nie zabraknie również teatralnej części kariery twórcy "Tam, gdzie rosną poziomki", spotkań ze sławami kina (m.in. Charlie Chaplin, Greta Garbo) oraz pustelniczego życia na wyspie Faro.


Komentarze
Polityka Prywatności