Pewnego dnia na Ziemię ma spaść ognisty deszcz, palący wszystko na swojej drodze i zamieniający miasta w zgliszcza. Oceany mają wystąpić z brzegów, zalewając położone na wybrzeżach metropolie, a cała nasza cywilizacja przestanie istnieć. Według kalendarza Majów ten dzień to dokładnie 21 grudnia 2012 roku i oznaczać ma koniec ludzkich dziejów na naszej planecie.
Miliardy ludzi i gatunków zwierząt zginą, a miasta i wioski znikną pod powierzchnią wody. Czy ta katastroficzna wizja może okazać się prawdą? Jeśli wierzyć doniesieniom fanatycznych wyznawców licznych teorii, mówiących o końcu świata, z pewnością tak! Jednak czy uznani astrofizycy, specjaliści NASA, również skłaniają się ku tej wizji?
Zwolennicy przepowiedni twierdzą, że data apokalipsy jest pewna, a potwierdzające ja dowody można wyczytać z ruchu gwiazd. Naukowcy wiedzą jednak, że nie wszystko jest możliwe do przewidzenia i tak naprawdę w każdej chwili może czekać nas zagłada. Cała Ziemia jest uzależniona od najbliższej nam, „kapryśnej” gwiazdy – Słońca. W każdej sekundzie dochodzi tam do miliardów chemicznych reakcji, a wiele z nich może zakończyć się fatalnie dla Ziemian. Pierwszą oznaką zbliżających się dużych problemów będzie zorza polarna, która zwykle występuje tylko na terenach podbiegunowych. Nawet jeśli zauważysz, że coś nie gra, na reakcje będzie już za późno! Kiedy na Ziemię spadnie wielka fala uderzeniowa, pochodząca ze Słońca, w pierwszej kolejności stracimy nasze satelity – co będzie miało dużo większe konsekwencje, niż tylko brak telewizyjnego sygnału! Chwilę później cała planeta pogrąży się w ciemności z powodu braku prądu. Najgorsze nastąpi później – w wyniku zmiany pola magnetycznego dojdzie do zamiany biegunów, a kompasy na całym świecie przestaną działać. Co zdarzy się dalej, można sobie tylko wyobrażać…
Czy rzeczywiście taki scenariusz może się kiedykolwiek sprawdzić? Jeśli tak, to czy 21 grudnia 2012 po raz ostatni zobaczymy naszą planetę, w postaci znanej od wieków?
Przekonaj się, czy uznani naukowcy również szykują się na Apokalipsę 2012!
Discovery Channel
Discovery Channel uznawany jest za globalną markę mediową cieszącą się największym zaufaniem. Dzięki swojej popularności i wieloletniemu doświadczeniu pozostaje jedną z najszerzej dystrybuowanych telewizji na świecie oraz liderem kategorii factual entertainment (rozrywki opartej na faktach).
Discovery Channel rozpoczęło nadawanie w USA w 1985 roku, jako realizacja wizji Johna Hendricksa – założyciela i prezesa Discovery Communications. Międzynarodowa ekspansja stacji rozpoczęła się w 1989 r. od wejścia na obszar Wielkiej Brytanii. W 1993 roku kanał wprowadzono na rynki Azji i Ameryki Łacińskiej. W Europie Środkowej zainaugurował on swą działalność w 1996 roku debiutem w Polsce, a rok później – w Rumunii i na Węgrzech.
Discovery Channel skierowany jest głównie do młodych mężczyzn, ciekawych świata i pragnących poszerzać swoje horyzonty. To nowoczesny i dynamiczny kanał telewizyjny, który angażując widza, przekazuje mu doświadczenie oraz wiedzę o otaczającym go świecie. Emitując programy o różnorodnej tematyce inspiruje, skłania do przemyśleń, zachęca do działania, rozwijania zainteresowań, jak również dzielenia się spostrzeżeniami i pomysłami z innymi.
Discovery Channel prezentuje pełne emocji i pasji prawdziwe historie, przedstawione w fascynujący i innowacyjny sposób. Ofertę stacji tworzą zarówno interesujące historie z życia ludzi, jak i programy dotyczące m.in. inżynierii, motoryzacji, zainteresowań, jak i ciekawych form spędzania wolnego czasu. Dużą popularnością cieszą się także serie poświęcone sztukom walki czy sposobom przetrwania w ekstremalnych warunkach.
Discovery Channel emituje swoje programy 24 godziny na dobę, a ramówka stacji uwzględnia potrzeby polskich widzów. Do najchętniej oglądanych serii należą m.in. Jak to jest zrobione, Miami Ink – studio tatuażu, Szkoła przetrwania, Najniebezpieczniejszy zawód świata, Prawda czy fałsz - pogromcy mitów oraz wiele innych.