NIEWINNA

NIEWINNA to historia miłości, która zmienia się w obsesję. Lisa jest słynną projektantką obuwia, jej mąż Peter odnoszącym sukcesy biznesmanem. Gdy Pewnego dnia Lisa znika. Peter jest załamany. Jednak rozpacz zmienia się w furię gdy w komputerze żony znajduje jej intymne zdjęcia z innym mężczyzną.

1.gifNa potrzeby filmu kolekcję Lisy stworzył projektant obuwia, Rupert Sanderson, a projektantka kostiumów, Phoebe de Gaye częściowo oparła się na jego pomysłach, tworząc styl ubierania się głównej bohaterki: “Kiedy poszłam się zobaczyć z Rupertem, zauważyłam, że wszyscy którzy z nim pracowali byli świetnie i stylowo ubrani, ale panowała tam dyskretna elegancja, ponieważ cała uwaga skupiała się na butach, więc starałam się te same zasady zastosować w przypadku Lisy".

Rupert Sanderson był zachwycony udziałem w projekcie i faktem, że mógł oglądać swoje buty zajmujące cały kadr na ekranie. Mówi, że kiedy Richard Eyre przyszedł obejrzeć jego kolekcję "zainteresował go zwłaszcza jeden projekt pantofli na wysokim obcasie, bardzo prostych, z eleganckim czubkiem w kształcie migdała i całkowicie pozbawionych szwów". Sanderson rozumiał też znaczenie butów w filmie, jako że fabuła zawiązuje się wraz z listem odnalezionym w obcasie.

Kim zatem jest nasz słynny projektant? Urodził się w na tej samej malezyjskiej wyspie co Jimmy Choo w rodzinie brytyjskiego oficera. Gdy ukończył Royal Holloway and Bedford New College rozpoczął pracę w reklamie.
Przejaw szaleństwa lub boska interwencja sprawiła, że Rupert Sanderson zrezygnował z kulejącej kariery w branży reklamowej i postanowił uczyć się projektowania butów w Cordwainers College w Londynie.
Letnie wakacje w czasie tego dwuletniego kursu spędził na motorze we Włoszech, odwiedzając tyle fabryk butów, garbarni i producentów podeszew, ile tylko był w stanie.
Niedługo później pracował już we Włoszech, najpierw dla Sergio Rossi, a potem Bruno Magli. Rupert z dumą podkreśla, że miał okazję pracować z założycielami i rodzinami obydwu tych firm, zanim zostały one wykupione przez większe spółki, oferujące towary luksusowe – pozwoliło mu to nawiązać bliskie relacje z hermetyczną włoską branżą producentów butów.

Jego filozofia projektowania brzmi po prostu 'mniej znaczy więcej'. Unikając przesady i nadmiernego ozdabiania stopy, skupia się na doskonaleniu linii, kształcie i materiale, by noga wyglądała jak najlepiej, wydawała się dłuższa, a kobieta czuła się bardziej seksowna. Inspirują go materiały same w sobie; począwszy od zmysłowej sylwetki buta i obcasa, po jakość i wykończenie z najlepszej skóry i materiałów.

Rupert Sanderson ma dwa sklepy w Londynie, a w marcu 2010 roku otworzył pierwszy międzynarodowy salon, będący jego wizytówką na 8 On Lan Street w Hongkongu. Drugi, otwarty niewiele później, znajduje się w spektakularnym Palais Royal w Paryżu.

W roku 2008 Rupert Sanderson założył Fashion Fringe Shoes z Colinem McDowellem, pragnąc odkrywać i wspierać młodych, utalentowanych projektantów.

Rupert Sanderson zdobył nagrodę Accessory Designer of the Year (projektant akcesoriów roku) podczas British Fashion Awards (brytyjskie nagrody mody) w roku 2008. Ten sam tytuł zdobył podczas rozdania nagród Elle Style Awards w roku 2009.

Rupert pisze, uaktualniany raz w tygodniu, blog dla brytyjskiej edycji Vogue'a – można go przeczytać na
http://www.vogue.co.uk/blogs/rupert-sanderson/

Przeciwwagą do jego obsesji na punkcie włoskiego rzemiosła obuwniczego jest fakt, że każda para butów Ruperta Sandersona bierze swoją nazwę od innej odmiany żonkila. Jakie to brytyjskie...

Pod koniec 2009 roku Karl Lagerfeld poprosił Ruperta Sandersona o zaprojektowanie butów do jego kolekcji AW09. Rupert z radością przyjął propozycję i stworzył niezwykłą kolekcję futurystycznych butów na potrzeby paryskiego pokazu tego projektanta.


Komentarze
Polityka Prywatności