Święto rewolucji
Połączył ich przypadek. Marcin jest młodym analitykiem. Opracowuje strategię marketingową, dzięki której pozna pragnienia wszystkich konsumentów świata. Agnieszka to dziś studentka, a kiedyś dresiara, na której rodzinnym osiedlu pojawił się mesjasz. Dorota byłaby zwyczajną dziewczyną, ale ktoś właśnie napisał książkę, która steruje jej życiem. A Marek, menadżer z Danii, wziął udział w eksperymencie, który ma udowodnić istnienie Boga.
Jest jeszcze Sebastian Lisiecki, autor światowych bestsellerów, w których metody analizy matematycznej przenikają się z wartką akcją i nierozwiązanymi zagadnieniami epistemologicznymi. Wyróżnia go jeszcze jedno: niedawno ktoś go zabił.
A co, jeśli w ich świecie nie istnieje przypadek?
Co łączy zapomnianego polskiego matematyka z XIX wieku, Józefa Marię Hoene Wrońskiego, z książką mającą wpływ na rzeczywistość, osadą wykluczonych na poznańskim Dębcu i panelem sennym, na którym próbuje się poznać sny świata? Czy historię można przewidywać? Jak sterować globalnym przepływem idei?
Trzymająca w napięciu powieść Michała Protasiuka to pasjonujące połączenie thrillera w stylu Harlana Cobena, powieści science-fiction spod znaku Williama Gibsona i analiz współczesnej cywilizacji w duchu Fukuyamy czy Baumana. Sprawdź, jak splatają się ze sobą poszczególne wątki wielowarstwowej intrygi rozciągniętej pomiędzy kontynentami. Co może jednostka w rzeczywistości wszechobecnej Sieci?
Globalna wioska stanęła właśnie nad krawędzią wielkiej zmiany.
Michał Protasiuk (ur. w 1978), jeden z najciekawszych młodych pisarzy fantastycznych. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Badacz marketingowy. Interesuje się statystyką i metodami analizy danych. Obserwuje przemiany współczesnego świata. Czyta Dostojewskiego i Lema. Inspiruje się Dukajem i Houellebecq'em, Gibsonem i Pynchonem. Związany z poznańskim klubem fantastyki "Druga Era". Autor powieści Punkt Omega i Struktura, którą wyróżniono Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego.