Latająca maszyna

Twórcy oscarowego „Piotrusia i wilka” wsparci przez czołowych animatorów świata, stojących za sukcesem filmów "Toy Story", "Gnijąca Panna Młoda" i "Jurassic Park" zapraszają na wyjątkową podróż po najpiękniejszych miastach Europy. "Latająca maszyna", która zagości w naszych kinach we wrześniu to pierwsza polska pełnometrażowa animacja, w którym zastosowano technologię stereo 3D, wykorzystaną wcześniej m.in. w "Avatarze".

W części aktorskiej wystąpiła hollywoodzka gwiazda Heather Graham („Kac Vegas") i światowej sławy wirtuoz Lang Lang, którego interpretacje utworów Chopina są ozdobą tej podniebnej odysei, godnej porównań z pixarowskim „Odlotem”.

Imponująca rozmachem i nowatorstwem animacji oraz efektów specjalnych superprodukcja twórców oscarowego „Piotrusia i wilka”.  W przygodowym filmie dla całej rodziny po raz pierwszy w Polsce zastosowano technologię stereo 3D, wykorzystaną wcześniej w „Avatarze”.

„Latająca maszyna” powstawała w Łodzi na imponującym planie o powierzchni 10.000 m2. W realizację zaangażowano ponad 200 animatorów, w tym czołowe nazwiska z branży, znane z takich tytułów jak „Koralina i Tajemnicze Drzwi”, „Toy Story”, „Wallace & Gromit”, „Gnijąca Panna Młoda”, „Uciekające kurczaki” czy „Jurassic Park”. W części aktorskiej widzowie zobaczą hollywoodzką gwiazdę Heather Graham („Kac Vegas”). Obrazowi towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina, w wykonaniu światowej sławy wirtuoza Lang Langa.

Na akcję filmu składają się dwie historie, w których kluczową rolę odgrywa magiczna machina, unosząca bohaterów w podniebną odyseję, godną porównań z pixarowskim „Odlotem”. W części pierwszej dwójka dzieci odnajduje stary fortepian, który skrywa niezwykłą tajemnicę. Instrument zamienia się w latającą maszynę i zabiera bohaterów w pełną przygód podróż po Europie. W części drugiej - londyńska bizneswoman Georgie, para jej dzieci oraz pianista Lang Lang zostają wciągnięci do świata animowanego filmu 3D, gdzie czeka ich misja sprowadzenia latającej machiny z powrotem do Polski.


Komentarze
Polityka Prywatności