Premiera "Boga Mordu" 20.01
Wystawiana na scenach najbardziej prestiżowych teatrów, m.in. w Berliner Ensemble, na West Endzie czy Broadwayu sztuka jest również zdobywczynią prestiżowych teatralnych nagród, w tym Tony Awards (Najlepsza Sztuka) i Laurence Olivier Award (Najlepsza Nowa Komedia). Główną przyczyną tych sukcesów jest mistrzowsko skonstruowana fabuła – z pozoru niewinne spotkanie dwóch małżeństw w sprawie bójki ich synów stopniowo odsłania dramatyczne napięcia, przeradzając się w otwarty konflikt, który prowadzi do nieoczekiwanego finału. Sztuka stawia bardzo aktualne pytania o ukryte źródła agresji.
Wchodząca właśnie do kin ekranizacja w reżyserii Romana Polańskiego zebrała na planie nie tylko aktorską śmietankę Hollywood, ale także najwybitniejszych twórców współczesnego kina.
Rodzice dwóch jedenastolatków - Frédérica i Daniela - spotykają się, aby porozmawiać o bójce swych synów w wyniku której jeden z nich stracił dwa zęby. Z początku rozmowa przebiega bardzo kulturalnie i obie strony chcą załatwić sprawę polubownie. Jednak powoli wymiana zdań zmienia swój charakter przeradzając się w otwarty konflikt. Bójka synów, która jest powodem spotkania bohaterów, schodzi na dalszy plan. Pojawiają się problemy małżeńskie, brak porozumienia między najbliższymi, ukrywane kompleksy, zmagania z codziennością. Górę biorą skrywane instynkty i wychodzi na jaw prawdziwa ludzka natura, a wyuczone normy współżycia społecznego są jedynie pozą.