Forteca . Oblężenie Gawilghur, 1803. - Studentnews.pl recenzuje

Sensacja, historia, wydarzenia, a na dodatek doskonały bohater. Witamy wśród książek Bernarda Cornwella. Jego powieści mogą posłużyć za alternatywne lekcje historii. A ile w nich rozrywki!

A całość jeszcze długo zostaje w pamięci. 1803 rok. Richard Sharpe, podporucznik w armii sir Arthura Wellesleya, właśnie dostaje awans. Niespecjalnie wie, że właśnie wpada w sam środek intryg, romansów, zdrad i zamachów na życie. Sharpe musi zachować honor żołnierza i skorzystać z własnych umiejętności, tak aby zapewnić sobie przetrwanie, wygrać bitwę i zapewnić zwierzchnictwo własnemu dowódcy.

Świetnie się to czyta, nawet jeśli o historii nie macie zielonego2.jpg pojęcia. Wszystko jest żywe, barwne, wartkie; trudno jest też nie mieć jakiegoś stosunku (pozytywnego czy negatywnego) do kolejnych bohaterów. Ten główny jest taki jak trzeba, męski kiedy trzeba, waleczny, kiedy wymaga tego okazja, ludzki i męski zawsze. Cornwell stawia go w tak barwnie opisanych i skonstruowanych wydarzeniach, że aż trudno jest nie przeżywać z nim kolejnych zdarzeń. To doskonała lektura dla każdego, kto szuka doskonałej powieści sensacyjnej. Znajdzie odbiorców niezależnie od wieku czytelników. Polecam serdecznie!

A.N.


Komentarze
Polityka Prywatności