Wydawnictwo Cztery Głowy wprowadza na rynek aplikację mFISZKI – profesjonalny program do nauki języków obcych za pośrednictwem smartfonów. Jest to kolejny krok w stronę całkowitej cyfryzacji materiałów dydaktycznych. Darmowe wersje aplikacji, zamieszczone w internetowym portalu Google Play, cieszą się stale rosnącą popularnością – w niecały miesiąc od momentu ich zamieszczenia pobrane zostały kilkanaście tysięcy razy.
- mFISZKI funkcjonują aktualnie jako produkt komercyjny, jednak jesteśmy zainteresowani stopniowym wprowadzaniem go do polskich szkół – mówi Sławomir Kuchta, dyrektor Wydawnictwa Cztery Głowy.
mFISZKI to program bazujący na badaniach niemieckiego dydaktyka Sebastiana Leitnera, który w latach siedemdziesiątych opracował innowacyjny sposób nauki bazujący na wykorzystaniu fiszek i kartoteki autodydaktycznej (tzw. MEMOBOX). Metoda ta szybko zyskała uznanie środowiska naukowego jako niezwykle efektywny sposób zapamiętywania – w szczególności języków obcych.
W Polsce metoda Leitnera znana jest szerzej dzięki staraniom Wydawnictwa Cztery Głowy. Jego założyciele, absolwenci niemieckiego uniwersytetu Viadrina, propagują ją na rodzimym gruncie nieprzerwanie od 2002 roku.