Największe wpadki tajnych służb

G+J

Andrzej Krajewski w książce „Największe wpadki tajnych służb” opowiada najbardziej zaskakujące historie w dziejach wywiadu. Zbiór niezwykłych opowieści o tajnych służbach z całego świata ukaże się 20 lutego nakładem wydawnictwa G+J Książki. Ilu Rosjan w 1905 r. uwierzyłoby w to, że za śmierć ministra spraw wewnętrznych, carskiego stryja oraz wielu notabli odpowiada najlepszy agent rosyjskiej tajnej policji politycznej? Podobnie dwadzieścia lat później Anglicy z niedowierzaniem przyjmowali do wiadomości, że dominacji ich imperium w Azji zagroził pracownik brytyjskiego wywiadu.

W Europie mało kto wierzył, iż emigranci ze Wschodu, walczący z komunizmem, nie umierają przypadkiem, lecz giną z rąk wysłanników Kremla. Powszechnie odrzucano również fakt, że operacjami CIA, mającymi powstrzymać ekspansję ZSRR, przez kilkanaście lat kierowała osoba chora psychicznie. Takich nieprawdopodobnych historii w całym XX wieku wydarzyło się niepokojąco wiele. Wszystkie łączy jedno - gdy w końcu prawda wychodziła na jaw, prawie nikt nie chciał w nią uwierzyć.

O autorze:

Andrzej Krajewski (ur. 1973) – dziennikarz i historyk. Obecnie publicysta miesięcznika "Forbes" i stały współpracownik miesięcznika "Focus Historia". Wcześniej długoletni publicysta tygodnika "Newsweek", swoje teksty zamieszczał także na łamach: "Rzeczpospolitej", "Polski The Times" oraz "Polityki". Na niwie naukowej w ostatniej dekadzie uczestnik programów badawczych realizowanych przez Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie i Instytut Studiów Wschodnioeuropejskich w Bremie. Obecnie doradca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Autor książki "Twórcy kultury wobec systemu politycznego PRL". Z wyboru wrocławianin.


Komentarze
Polityka Prywatności