Smak nadziei

Sherry Woods

Spokojne i poukładane życie Maddie rozpada się jak domek z kart, gdy jej mąż odchodzi do kochanki. Porzucona gospodyni domowa musi nagle zrobić zwrot o 180°, znaleźć pracę i stać się niezależna. Dziś premierę ma wzruszająca powieść obyczajowa pt. „Smak nadziei” Sherryl Woods. Mąż, ceniony pediatra, oraz dzieci zawsze byli dumą Maddie. Wokół nich ułożyła całe swoje życie – zrezygnowała z pracy zawodowej i poświęciła się prowadzeniu domu oraz wychowywaniu latorośli. Gdy mężczyznę jej życia dopada kryzys wieku średniego, Maddie nagle musi urządzić swoje życie na nowo. Głównym problemem, z jakim się styka, jest znalezienie pracy, co znacznie obniża jej samoocenę i wiarę we własne możliwości.

Dzieci próbują wspierać mamę, jednak źle znoszą rozstanie rodziców. Szesnastoletni syn przeżywa okres buntu, drugi syn zamyka się w sobie, a najmłodsza sześcioletnia córka nie do końca rozumie, co się stało. Maddie na szczęście może liczyć na swoje przedsiębiorcze przyjaciółki: Helen i Dany Sue.

Wpadłyśmy na pewien pomysł. Chcemy otworzyć klub fitness pachnący czystością i oferujący paniom relaks i zdrowy ruch. Miejsce, gdzie kobiety poczują się dowartościowane i rozpieszczane – taką deklarację z ust przyjaciółek słyszy Maddie. Ku swojemu zaskoczeniu, ma nie tylko przyklasnąć temu pomysłowi, lecz także stać się współzałożycielką nowego obiektu. Helen i Dany Sue liczą nie tyle na duży zysk z interesu, co na wyrwanie Maddie z marazmu.

„Smak nadziei” to historia kobiety, która dbając o najbliższych, zgubiła gdzieś siebie i zapomniała o swoich potrzebach. Spadająca na nią, jak grom z nieba, informacja o romansie męża staje się bodźcem do wprowadzenia zmian w życiu. Paradoksalnie, dzięki rozstaniu z mężem główna bohaterka książki przeistacza się w niezależną, pewną siebie i pełną energii kobietę. Książka Sherryl Woods niesie ze sobą dużą dawkę optymizmu i wiary w to, że z każdej – nawet najgorszej – sytuacji da się wyjść obronną ręką.

Sherryl Woods jest amerykańską autorką książek o tematyce romantycznej i kryminalnej. Pierwszą powieść opublikowała w 1992 roku pod pseudonimem Suzanne Sheriff, drugą jako Alexandra Kirk. Od 1986 roku zajmuje się wyłącznie pisaniem książek. Wcześniej pracowała jako dziennikarka, głównie telewizyjna. Autorka napisała ponad siedemdziesiąt pięć romansów i powieści obyczajowych, a także trzynaście książek z wątkiem kryminalnym. Jest członkinią wielu organizacji skupiających pisarzy, m.in. Ninc, Sisters In Crime oraz Mystery Writers of America.

„Smak nadziei” ukaże się nakładem wydawcy książek Mira, który publikuje ok. 50 tytułów rocznie. Są to książki autorstwa zarówno najbardziej poczytnych autorów, których nazwiska są obecne na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika New York Times, jak i obiecujących debiutantów. Nakładem Miry często ukazują się pozycje wydawane po raz pierwszy w Polsce. Wśród gatunków literackich można znaleźć adresowane do kobiet powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery czy literaturę określaną jako paranormal. W ofercie wydawcy znalazły się m.in. takie bestsellery jak: „Dotyk zła”, „Zło konieczne” i „Śmiertelne napięcie” Alex Kavy, „Krzyk ciszy” i „Dogonić rozwiane marzenia” Elizabeth Flock, „Bez skrupułów” i „Osaczona” Tess Gerritsen, „Komu zaufać?” Nory Roberts, „Wybranka bogów” P.C. Cast czy „Dotknąć prawdy” Antoinette van Heugten. Mira należy do koncernu Harlequin, wydawcy literatury kobiecej, obecnego na polskim rynku od 1991 roku.

Tytuł oryginału: Stealing home
Tytuł polski: Smak nadziei
Autor: Sherryl Woods
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-238-9053-9


Strona internetowa autorki:
http://www.sherrylwoods.com/


Komentarze
Polityka Prywatności