„Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy” to druga książka autorstwa Krzysztofa Hołowczyca. Tym razem znany rajdowiec wspólnie z Ireneuszem Iwańskim przygotował poradnik przeznaczony dla kierowców i miłośników motoryzacji. Książka ukaże się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Najsłynniejszy polski kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc w rozmowie z Ireneuszem Iwańskim dzieli się swoim bogatym doświadczeniem za kierownicą. Prowadzona w formie wywiadu narracja wiedzie czytelników przez meandry współczesnej motoryzacji – począwszy od kwestii mechanicznych, poprzez technikę jazdy, aż po tematykę podróży autem. Ciekawy sposób prezentacji treści czyni książkę przystępną dla każdego miłośnika „czterech kółek”.
„Przejechałem kilka milionów kilometrów, w tym wiele tysięcy w ekstremalnie trudnych, rajdowych warunkach. Zebrałem sporo, myślę, ciekawych doświadczeń i obserwacji, którymi staram się dzielić z innymi kierowcami przy każdej okazji. Jazda samochodem to wielka przyjemność, ale i ogromna odpowiedzialność. Za siebie i za innych. Mam nadzieję, że ta książka skłoni Was do refleksji nad swoim stylem jazdy i pomoże Wam stać się lepszymi kierowcami.” – pisze o swoim poradniku Krzysztof Hołowczyc.
Autor opowiada o samochodach w sposób charakterystyczny dla pasjonata. Zdradza wiele wskazówek, dotyczących tego, jak kupować samochody, jak dbać o ich sprawność i jak radzić sobie za kierownicą niezależnie od pory roku. Opisuje również swoje wrażenia z jazdy drogami różnych europejskich krajów, przekazując zmotoryzowanym podróżnikom wiele praktycznych porad. Książkę zamyka leksykon pojęć, które każdy kierowca amator powinien znać .
O autorach:
Krzysztof Hołowczyc to prawdziwy „człowiek orkiestra”: sportowiec, działacz społeczny, polityk i prezenter telewizyjny. Zdobył mistrzostwo Europy i wielokrotne mistrzostwo Polski w rajdach samochodowych, brał udział w rajdowych mistrzostwach świata WRC i osiem razy w Rajdzie Dakar – był jedynym polskim kierowcą samochodu, który wygrał etap i liderował w tym rajdzie. Jest zdobywcą Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross Country Bajas, byłym posłem do Parlamentu Europejskiego i założycielem Fundacji „Kierowca Bezpieczny”.
Ireneusz Iwański jest dziennikarzem radiowym, reporterem i podróżnikiem, a także producentem audycji radiowych. Wspólnie z Krzysztofem Hołowczycem wyprodukował ponad 1000 wydań audycji motoryzacyjnych. Jest inicjatorem i wieloletnim prezesem olsztyńskiego Radia WA-MA, przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia Olsztyn S.A.
Dane wydawnicze:
Autorzy: Krzysztof Hołowczyc, Ireneusz Iwański, tytuł: „Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy”. Wydawnictwo G+J Książki, ISBN 978-83-7778-410-5, cena detaliczna 49,90 zł, format 165 x 215 mm, liczba stron: 250,
kategoria: poradnik, oprawa twarda, data premiery: 8 maja 2013 r.
Kontakt dla mediów:
Magdalena Swoboda-Młynarczyk, e-mail: magda@swobodapr.pl, tel. 692 444 289
Jadwiga Matelska, e-mail: jadwigamatelska@swobodapr.pl, tel. 600 101 258
Patroni medialni:
O Wydawnictwie G+J Książki
Wydawnictwo książkowe G+J istnieje od ponad dziesięciu lat. W ofercie ma około 1000 tytułów. Rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. G+J Książki to czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, którego oferta obejmuje ponad 300 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). W 2012 i 2013 roku wydawca, G+J Książki otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie.