Podła dzielnica

Podła dzielnica

Mroczna atmosfera, wyraziste postacie, sugestywna narrację oraz intryga, która nie pozwali Wam oderwać się od czytania. Sully Carter to dziennikarz „The Washington Post” w ostatnich latach świetności tej gazety. Ma za sobą karierę korespondenta wojennego, która pozostawiła ślady nie tylko na jego ciele, ale i na psychice; zbyt często sięga po whisky, próbując się uporać z bolesną przeszłością i poczuciem straty.


Kiedy nastoletnia córka sędziego federalnego, jednego z najbardziej wpływowych obywateli miasta, pada ofiarą zabójstwa, policja aresztuje i oskarża trzech czarnych chłopców zamieszkałych w pobliżu miejsca zbrodni. Sully uważa jednak, że śmierć dziewczyny może się łączyć z kilkoma wcześniejszymi sprawami, zlekceważonymi przez organy ścigania, między innymi ze zniknięciem atrakcyjnej studentki. Podejmuje więc własne, dziennikarskie śledztwo, podczas którego musi stawić czoło naciskom ze strony miejskich władz i policji, przezwyciężać ludzką nieufność, a także walczyć o swoje racje z przełożonymi.
Nawiązująca do autentycznych zbrodni z lat dziewięćdziesiątych XX w., określanych jako "morderstwa z Princeton Place", powieść Neely'ego Tuckera łączy w sobie żywy dziennikarski styl i umiejętnie przedstawianą intrygę. Z pewnością zadowoli najbardziej wybrednych amatorów gatunku.

"Podłą dzielnicę" świetnie się czyta. Ma wyrazistych bohaterów, wartkie dialogi i wątek kręty jak droga przez Rock Creek Park na obrzeżach Waszyngtonu, daleko od centrum miasta. Neely Tucker opowiada nam historię osnutą wokół istotnych, budzących emocje zagadnień obecnych czasów: uprzedzeń rasowych, funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i potęgi mediów. Jeśli tak wygląda pierwszy kryminał Neely'ego Tuckera, to nie mogę się doczekać następnego.
Michael Connely

Neely Tucker jest doświadczonym dziennikarzem; trzynaście lat ze swej trwającej ćwierć wieku kariery spędził w "The Washington Post". Jego pamiętnik "Love in the Driest Season" wydany w 2004 roku został uznany przez "Publishers Weekly" za jedną z 25 najlepszych książek roku.

Komentarze
Polityka Prywatności