Już wkrótce kolejna (po Zaginionej dziewczynie) ekranizacja głośnej powieści Gillian Flynn MROCZNY ZAKĄTEK. Tymczasem zapraszamy do lektury książki, której filmowe wydanie pojawi się w księgarniach 21 października.
Libby Day była małą dziewczynką, gdy zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. To jej zeznania
doprowadziły do skazania jej piętnastoletniego brata Bena na dożywocie.
Dziś, po dwudziestu pięciu latach, Ben nadal siedzi w więzieniu, a Libbydesperacko potrzebuje pieniędzy. Kiedy więc członkowie Klubu Kryminalnych Ciekawostek, stowarzyszenia, które fascynuje się tajemniczymi zabójstwami, uznają, że Ben został niesłusznie skazany, i proponują jej pieniądze w zamian za pomoc w jego uwolnieniu, Libby nie może się nie zgodzić. Musi poradzić sobie z demonami przeszłości, ocenić, co naprawdę pamięta z tamtej nocy, a co wmówiono jej w trakcie śledztwa, i wreszcie poznać prawdę o swojej rodzinie.
Czy brutalnego morderstwa dopuścił się brat, posądzany o satanizm? Czy śledczy popełnili błąd?
Gillian Flynn jest światowym fenomenem wydawniczym. Jej ostatnia powieść, Zaginiona dziewczyna, sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy i zapoczątkowała modę na thrillery psychologiczne podobną do tej na kryminały skandynawskie po publikacji trylogii Millennium. Jej debiutancka powieść Ostre przedmioty, jako pierwsza w historii, zdobyła dwie Dagger Award. Mroczny zakątek został wybrany najlepszą książką roku według "Publisher's Weekly", ulubioną książką krytyków "New York Timesa" i "Chicago Tribune". Tej jesieni w kinach pojawią się ekranizacje dwóch jej powieści: Zaginionej dziewczyny w reżyserii Davida Finchera i Mrocznego zakątkaz Charlize Theron w roli głównej.
Gillian Flynn urodziła się w Kansas City w Missouri. Jej matka uczyła literatury, a ojciec wiedzy o filmie. Pewnie dlatego spędziła dużą część dzieciństwa i wczesnej młodości, oglądając filmy i czytając książki. Czule wspomina sytuację, kiedy wyrwano jej z rąk Fałdkę czasu, którą próbowała czytać przy stole, oraz wrażenia z filmów takich jak Obcy, Psychoza czy Bonnie i Clydew dyskusyjnym wieku (tak koło siedmiu lat). To było udane dzieciństwo.