W Wieku empatii Frans de Waal, światowej sławy prymatolog, z pasją argumentuje, że nasz gatunek i jego najbliżsi ewolucyjni krewniacy, ma naturalną, głęboko zakorzenioną skłonność do współczucia, empatii i współpracy. Na dziesiątkach świetnie dobranych przykładów, pochodzących z jego wieloletnich badań
szympansów, pawianów czy kapucynek, posiłkując się także najnowszymi osiągnięciami neuronauk, rozprawia się z tezą, że dominującymi instynktami małp człekokształtnych, jest agresja, dominacja i przemoc. Ludzkie społeczeństwo - twierdzi de Waal - wcale nie musi być oparte na dominacji, władzy i przemocy, ponieważ zmysł sprawiedliwości, instynkt dzielenia się i skłonność do współpracy są w nas równie głęboko zakorzenione.
Książka de Waala, jest napisana lekko, zręcznie i z polotem, a w licznych, szczegółowo przytoczonych relacjach z życia naszych najbliższych zwierzęcych krewniaków, z pewnością odnajdziemy samych siebie.
Frans de Waal, pionier badań nad naczelnymi, odnajduje w szympansach jaśniejszą stronę naszego gatunku, zwłaszcza naszą zdolność do empatii. W ciągu lat prowadzenia badań zgromadził imponujący zasób dowodów na to, że nasza zdolność do identyfikowania się z innymi - co pozwala na współczucie i życzliwość - ma głębokie korzenie ewolucyjne. – „The Wall Street Journal”
To znakomita książka, celebrująca lepszą stronę naszej natury. – „Kirkus”
Frans de Waal – biolog i prymatolog, profesor psychologii na Uniwersytecie Emory i dyrektor Living Links Center w Atlancie. Uznany przez magazyn „Time” za jedną ze stu osób, które kształtują nasz świat. Nakładem CCPress ukazały się jego książki: Małpy i filozofowie (2013), Bonobo i ateista (2014), Bystre zwierzę. Czy
jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć mądrość zwierząt? (2016).