FESTIWAL FILMOWY W KAZIMIERZU DOLNYM

Główną ideą Festiwalu, który w tym roku staje się imprezą międzynarodową, będzie pokazanie dzieł filmowych w oprawie tych dziedzin sztuki, które na film się składają lub są jego inspiracją. I tak, oprócz najnowszych produkcji wybranych m.in. spośród filmów prezentowanych na tegorocznych międzynarodowych festiwalach filmowych (w tym Cannes, Berlinie i Rotterdamie) oraz retrospektywy kultowego amerykanskiego reżysera Boba Rafelsona („Pieć łątwych kawałków”, „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy”), który potwierdził swój przyjazd, będzie w Kazimierzu miejsce dla muzyki, literatury, sztuk plastycznych, w tym video-artu.

Pokazy dzieł filmowego duetu Jiri Menzel, Bohumil Hrabal odbywac się będą w obecności Jiri Menzla i towarzyszyć im będzie debata na temat adaptacji filmowej dzieła literackiego..

Rozpoczynamy Festiwal koncertem specjalnym Gustavo Santaolalla (Argentyna), dwukrotnego zdobywcy Oscara za muzykę do filmów „Broakback Mountain” i, w tym roku,  „Babel”. Gustavo przyjeżdża wraz ze swym znakomitym zespołem „Bajo Fondo Tango Club”.

Projekcje i koncerty festiwalowe, w tym koncert wirtuoza etnicznej muzyki baskijskiej Kepa Junkera (Hiszpania) z zespołem, odbywać się będą między innymi w niepowtarzalnej atmosferze Dużego Rynku i Kazimierskiego Zamku. Mały Rynek będzie miejscem nocnych prezentacji proponowanych przez „Kocham Kino”.

Zgodnie z tradycja festiwal w Kazimierzu otworzy premierowy pokaz filmu polskiego tworcy.

Kazimierz w tym czasie będzie miejscem dyskusji i konferencji prasowych z udziałem gości Festiwalu, w tym Dr Felice Laudadio (Włochy), Dyrektora Festiwali Filmowych w Wenecji, biorącego udział w Radzie Artystycznej Festiwalu.

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI będzie okazją do bezpośredniego kontaktu uczestników z twórcami. Bob Rafelson i Wiesław Saniewski poprowadzą „Lekcje kina” spotkaniom z pisarzami poświęcone będą wieczory literackie organizowane przez klub-księgarnię „Czuły barbarzyńca” 


Komentarze
Polityka Prywatności