
Steinbeck opisuje podróż autobusem po drogach Kalifornii. W autobusie spotykają się przypadkowi pasażerowie, każdy z nich jest inny i każdy ma do powiedzenia swoją historię. Spotykamy tu ludzi chciwych, skąpych, intelektualistów, marzycieli, pięknych i brzydkich, głupich i dobrodusznych. Poznajemy ich marzenia i troski, stosunek do życia i drugiego człowieka.

Czternastoletni Juan Diego, który urodził się i dorastał w Meksyku, ma młodszą siostrę Lupe, która myśli, że zna przyszłość, zwłaszcza swoją i brata. Jest telepatką, czyta w myślach i umie bezbłędnie rozszyfrować przeszłość większości ludzi, z którymi ma do czynienia. Z przyszłością różnie bywa, ale wyobraźcie sobie, co czuje dziewczynka, która myśli, że wie, co czeka ją lub osobę, którą najbardziej kocha. Do czego się posunie, aby odwrócić bieg przeznaczenia?

29 stycznia na ekrany polskich kin zawita klimatyczny horror „The Boy”. W roli głównej zobaczymy Lauren Cohan – gwiazdę serialowego hitu HBO „Żywe trupy”. Za powstanie filmu odpowiadają producenci obrazów: „Egzorcyzmy Emily Rose”, „Taśmy Watykanu” i serii „Underworld”.

Virginia C. Andrews pisze dla wszystkich, niezależnie od wieku czy płci. Pamiętnik Christophera. Tajemnica Foxworth Hall to książka dla raczej młodszych czytelniczek, a jednak czyta się ją dobrze, nawet jak dowód osobisty dawno masz już w kieszeni.

Do sieci trafił właśnie czwarty i zarazem ostatni teledysk promujący najnowszy album zespołu Cochise „The sun also rises for unicorns”. Obrazek nakręcony do utworu „Perfect place to Die” można obejrzeć w
TYM miejscu.

Ad.M.a, jedna z najlepszych raperek w naszym kraju, prezentuje dziewiąty teledysk promujący jej debiutancki album. Płyta „Gdy skrzydła w popiele, boginie schodzą na Ziemię”, swoją premierę miała 12 grudnia 2015 roku. „Nic się nie zmienia” jest dziewiątym utworem promującym najnowszy projekt artystki.

Utopce Katarzyny Puzynskiej to kolejny dowód na bezkresną wyobraźnię autorki i doskonała literacka przygoda. To także kolejny argument wspierający teorię, że kryminały polskie mają się świetnie.

„Rozważna i romantyczna?” to kolejna przygoda literacka od Karpińskiej. Jest w książkach coś całkowicie magicznego, coś co sprawia, że na kilkaset stron jej bohaterowie stają się naszą własną rodziną, naszymi przyjaciółmi. Ostatnia książka jest tego kolejnym dowodem

11 grudnia 2015 nakładem wydawnictwa Winylowo Records ukaże się 5 album zespołu BRUNO SCHULZ p.t."Imperium".

Kasia Rosłaniec, autorka przebojów „Galerianki” i „Bejbi blues” (łącznie ponad 1 000 000 widzów, prestiżowy Kryształowy Niedźwiedź Berlinale 2013), powraca na ekrany z odważnym i bezkompromisowym portretem młodej kobiety zagubionej we współczesnym świecie. W roli głównej Magdalena Berus, uhonorowana za występ w „Bejbi blues” nagrodą za najlepszy debiut aktorski 38. Gdynia Film Festival. Partnerują jej Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Tomasz Tyndyk, Jacek Poniedziałek, Marta Nieradkiewicz, holenderski aktor Tygo Gernandt oraz wokalista John Porter. Dystrybutorem „Szatan kazał tańczyć” jest Kino Świat, który wcześniej z sukcesem wprowadził na ekrany poprzedni film Kasi Rosłaniec – „Bejbi blues”.

Kina w całej Polsce we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej organizują już po raz kolejny ogólnopolskie Święto Kina. W jego ramach w sobotę, 12 grudnia Widzowie będą mogli obejrzeć filmy, kupując bilet w tej samej cenie w całym kraju!

W 2016 roku na ekrany kin w całej Polsce trafi „Konwój” – thriller producenta „Pod Mocnym Aniołem”. W rolach głównych: Janusz Gajos – zdobywca nagrody dla Najlepszego Aktora 40. FF w Gdyni oraz Robert Więckiewicz – czterokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, dwukrotny laureat FF w Gdyni oraz prestiżowej nagrody aktorskiej MFF w Tokio w 2014 roku. Doborową obsadę uzupełniają: Ireneusz Czop, Przemysław Bluszcz, Łukasz Simlat, Dorota Kolak, Tomasz Ziętek i Agnieszka Żulewska. „Konwój” to wnikliwe spojrzenie za kulisy brutalnego więziennego świata, w którym nic nie jest czarno-białe…

Z książkami Kristiny Ohlsson jest dziwna sprawa. Po przeczytaniu jednej, jest się przekonanym, że lepszego kryminału po prostu nie da się przeczytać. A potem trafia w ręce kolejna powieść autorki, jeszcze lepsza, jeszcze ciekawsza, jeszcze bardziej interesująca. I jeszcze bardziej niespodziewana.

Etatowi rozśmieszacze Ameryki – Marlon Wayans i Michael Tiddes, twórcy uwielbianych na całym świecie serii „Straszny film” i „Dom bardzo nawiedzony”, powracają z bezkompromisową parodią megahitu na podstawie bestsellera E.L. James. W obsadzie arcydowcipnej odpowiedzi na „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, w której – jak zapewniają jej producenci – „seks i humor idą ręka w rękę”, zobaczymy plejadę hollywoodzkich piękności, gwiazdy komediowych hitów „Kac Vegas” i „Druhny” oraz Jane Seymour, czyli niezapomnianą Doktor Quinn z wielkiego serialowego przeboju!

W sieci pojawił się nowy klip od Resta Dixon37. Tym razem przyszedł czas na utwór, w którym pojawiła się pokaźna reprezentacja gości. W numerze „Najwyższa wartość” udzielili się: Sowa, Kacper, Kali, Jongmen, Michrus i Dawidzior. Za bit odpowiada Feru. Video to dzieło ekipy 9Liter Filmy. Singiel promuje solowy album Resta pt. „WNM” (Wiara, Nadzieja, Miłość).

Kolejna doskonała propozycja z serii Gorzka Czekolada wydawnictwa Media Rodzina. Urokliwa opowieść o małym, szwedzkim miasteczku i potędze pewnej … fryzjerki.

Książki Diane Chamberlain są jak narkotyk. W najlepszym sensie tego słowa. Po przeczytaniu tej pierwszej, może drugiej wiesz już doskonale, że możesz kupować je w ciemno. To przepiękne, przepełnione emocjami opowieści o zwykłych a jednak niezwykłych ludziach.

Piorunująca, wstrząsająca w najlepszym sensie tego słowa książka. Spojrzenie rodzica na dziecko i spowiedź dziecka, które nie widzi sensu, aby szukać pomocy u rodziców. Jeśli macie dzieci, nie przejdziecie obok niej obojętnie.

Nauce języka angielskiego sprzyjają nie tylko słowniki oraz podręczniki do nauki języka. Pomocne bywają zarówno poradniki jak uczyć się skutecznie, jak również literatura o różnej tematyce anglojęzyczna. Czytanie anglojęzycznych książek wzbogaca nasz słownik, skłania do wysiłku tłumaczenia, rozumienia i przetwarzania w pamięci. Oczywiście literaturę należy dobierać stosownie do poziomu zaawansowania znajomości języka. Początkowo warto postawić na prosty język, nieskomplikowaną fabułę i krótką treść. Idealnie do tego celu nadają się bajki, opowiadania dla dzieci, które są nie rzadko rozumiane dzięki towarzyszącym tekstom ilustracjom, a i często są to znane w polskiej wersji baśnie i opowiadania.

Kolejna polska powieść włączona do Uniwersum Metro Dmitry’ego Glukhovskiego. Miejsce akcji: Wrocław. Efekt: przekombinowany.