Pod koniec grudnia do polskich kin trafi „Gra w opętanie”, czyli fikcyjna historia krwawej masakry, do której doszło w Wigilię Bożego Narodzenia 1971 roku. „Nieprzewidywalna i ekscytująca przejażdżka bez trzymanki, która łączy podgatunki inwazji na dom, okultyzmu i horroru dla nastolatków”, opowiada o swoim filmie reżyserka Jennifer Wexler.
„Urojenie” – nowy horror producentów takich hitów, jak „Megan” czy „Pięć koszmarnych nocy”. W rolach głównych fenomenalna Betty Buckley i zjawiskowa DeWanda Wise
Wydarzenie rozpocznie się 15 listopada: w wersji stacjonarnej potrwa do 21 listopada, zaś odsłona wirtualna będzie dostępna aż do 3 grudnia. Poniżej wybrane filmy.
Najważniejsze igrzyska tego roku rozpoczną się już 17 listopada! Właśnie tego dnia premierę ma wyczekiwany film „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”. Bilety są dostępne w kasach kin sieci Multikino, na www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej.
23 listopada o godzinie 19.00 w ramach cyklu filmowego „OFFowe czwartki ze Storytel” w Multikinie widzowie będą mogli zobaczyć film „Co robimy w ukryciu” wyreżyserowany przez Jemaine’go Clementa i Taika Waititi.
Wymarzona podróż dookoła świata pewnej pary zamieni się w pełną rosnącego napięcia walkę o przetrwanie, gdy oboje zostaną uwięzieni na bezludnej wyspie. Film w reżyserii Thomasa Bidegaina – dwukrotnego zdobywcy Cezarów, który ma na swoim koncie uznane produkcje: „Prorok” i „Rozumiemy się bez słów”.
Zamiast gramatyki: aleliminacja, a w miejsce arytmetyki – działania na piegach. Tym razem to nie Adaś, a Ada zaczyna edukację w najbardziej bajkowej Akademii świata. W nowej wersji powieści Jana Brzechwy tylko pan Kleks jest wciąż taki, jakiego znamy: zaskakujący, pełen ciepła i poczucia humoru. „Kleks. Nowy początek” - książka stworzona na podstawie filmu w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa”- trafi do księgarń 6 grudnia.
Zimą 1978 roku świat był bliski końca. Śnieg przykrył ziemię grubą warstwą, a niektórzy twierdzili, że nawet piekło zamarzło. Tymczasem ono właśnie wtedy się obudziło. W maleńkiej wsi położonej u stóp Karkonoszy podporucznik Jan Ryś spędza pierwsze od dawna Boże Narodzenie w gronie najbliższych. Świąteczną sielankę przerywa atak zimy, odcinając malutką osadę od świata. Skazana na porażkę walka z bezwzględnymi siłami natury schodzi jednak na drugi plan, gdy na środku wsi zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny. W obliczu zbrodni budzą się dawne animozje, głęboko skrywane lęki i tajemnice, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.
Ulewny lipiec 1903 roku. W Rzymie kona papież, a Kraków nawiedza wielka woda – Wisła występuje z brzegów i zatapia miasto. Rzeczywistość się zmienia, lecz nie dla samozwańczej detektywki Zofii Szczupaczyńskiej, która musi rozwiązać kryminalną zagadkę. Ofiary są dwie: jedna znaleziona w rzece, druga w wannie. Profesorowa Szczupaczyńska rzuca się w wir śledztwa i próbuje wyłowić prawdę ze świadków, którzy nabrali wody w usta. Na trop naprowadza ją list denata wysłany przez niego przed śmiercią. Czy ulice zmienione w rzeki powstrzymają nieustępliwą śledczą, a dowody rozmytych zbrodni wypłyną na światło dzienne? I czy w końcu szacowny mąż profesorowej odkryje, w czym tak naprawdę jego żona czuje się jak ryba w wodzie?
Jest rok 1990, kiedy na świat przychodzi Alojz (Dawid Ogrodnik). Początkowo matka (Dorota Kolak) zamierza porzucić chłopca, jednak ostatecznie powraca po płaczącego synka. Mijają lata. Dorosły już mężczyzna jest twardym górnikiem, mającym charyzmę i posłuch kolegów. Jednak skłonność do alkoholu sprawia, że każdego dnia cierpią jego najbliżsi – żona Anna (Małgorzata Gorol) i mali synowie. Kiedy doprowadzona do ostateczności kobieta postanawia porzucić męża, dochodzi do niespodziewanego. Podczas katastrofy w kopalni, Alojz bez wahania ratuje życie kolegi, którego dotychczas bezlitośnie szykanował. Wypadek stanie się dla całej rodziny przełomem, który odmieni jej życie bezpowrotnie. Paradoksalnie jednak, mimo tragicznych konsekwencji, przyniesie też iskrę nadziei.
Oto 50-ty film w dorobku reżysera i scenarzysty – Woody’ego Allena, twórcy nagrodzonych Oscarami®: „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Annie Hall” czy niedawnych hitów „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” i „Śmietanka towarzyska”. Twórca po raz trzeci w swojej karierze powraca na ulice francuskiej stolicy, aby opowiedzieć przewrotną i pełną ekscytującego napięcia historię pewnego romansu.
Nagrodzone w Berlinie (najlepsza rola pierwszoplanowa) i Maladze (najlepszy film) oraz nominowane do LUX Audience Award „20 000 gatunków pszczół” to pełen empatii i ciepła obraz o poszukiwaniu własnej tożsamości. Przedstawiamy plakat i zwiastun debiutu Estibaliz Urresoli Solaguren. Czułe i delikatne „20 000 gatunków pszczół” w polskich kinach od 8 grudnia.
Twórcy uwielbianych w całej Europie francuskich hitów „Alibi.com” i „Wszystko zostanie w rodzinie”
przedstawiają zwariowaną komedię akcji o grupie policyjnych asów na tropie międzynarodowej
afery diamentowej. „Superagent” to nakręcony w oszałamiających lokacjach trzech kontynentów,
porywający festiwal śmiechu i atrakcji, czerpiący garściami z największych hitów kinowych ostatnich
lat. Szukasz filmu, którego bohaterowie są komicznie szybcy i wściekli i w każdą misję niemożliwą
angażują się wdziękiem i brawurą agenta 007? Proszę bardzo – oto on! „Superagent” tylko w kinach
od 29 grudnia.
Jafar Panahi to najodważniejszy reżyser współczesnego kina. Nie dlatego, że szokuje, przekracza estetyczne granice albo wprawia w stupor publiczność swoich filmów. Albo: nie tylko dlatego. Panahi od lat realizuje filmy sprzeciwiając się zakazowi pracy zawodowej, jaki wyznaczył mu irański rząd. Niedźwiedzie nie istnieją nie powinny zatem powstać, a jednak: ten zdobywca Nagrody Specjalnej Jury na festiwalu w Wenecji zrealizowany został w tajemnicy. Znakomity, odważny, pełen czarnego humoru film Panahiego będzie można zobaczyć w polskich kinach już za miesiąc, od 1 grudnia.
Skąpana w słońcu grecka wyspa, piękna kobieta, rodzinna tajemnica i prawda czekająca na odkrycie. Zobacz zwiastun najnowszego filmu ulubieńca polskiej publiczności – Andrzeja Jakimowskiego, autora obsypanych nagrodami dzieł: „Imagine”, „Sztuczki” i „Zmruż oczy”, który miał swoją światową premierę 6 października na 39. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. W obsadzie produkcji, w roli głównej, zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł – Mateusz Kościukiewicz, któremu na srebrnym ekranie partnerują: jeden z najwybitniejszych greckich aktorów – Themis Pannou oraz wschodząca gwiazda helleńskiego kina – Ifigeneia Tzola. „Uśmiech losu” od 1 grudnia tylko w kinach.