Puszcza Kampinoska jest drugim co do wielkości polskim parkiem narodowym i światowym rezerwatem biosfery, wielkim skarbem przyrody ojczystej i europejskiej. Ta książka jest opowieścią o Puszczy, o jej niezwykłym przyrodniczym pejzażu, o różnych miejscach i miejscowościach; jest po części krajoznawczą gawędą, a trochę też zwierzeniem się autora z fascynacji Puszczą i światem ją otaczającym.
Komedia o przyjaźni, zabawie i prawdziwej radości, które są silniejsze i ważniejsze od wszystkich pieniędzy tego świata – nawet jeżeli ma się do czynienia z najbardziej rozkapryszonym synem miliardera! Gwiazdy hitów: „Amelia”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” i „Asterix na Olimpiadzie” (Jamel Debbouze) oraz produkcji: „Poznajmy się jeszcze raz” (Daniel Auteuil), „Spódnice w górę!” (Alice Belaïdi) a także „Skarb Mikołajka” (Simon Faliu) w zwariowanym filmie twórcy „Lucky Lucke’a” – Jamesa Hutha. Jest to remake kultowej francuskiej komedii „Zabawka” w reżyserii Francisa Vebera (twórcy ikonicznych komedii takich jak „Plotka” czy „Kolacja dla palantów”) z 1976 roku. Czy przyjaźń można kupić? Nie, ale jak ma się przyjaźń to nie trzeba już niczego więcej kupować!
„Gorzko, gorzko!” to przezabawna historia podrywacza, który zrobi wszystko, by zdobyć serce pięknej nieznajomej. Nawet jeśli ta, już za dwa tygodnie, ma stanąć na ślubnym kobiercu, by powiedzieć „tak” innemu facetowi.
Jak to możliwe, że garstka rycerzy-zakonników w ciągu kilkudziesięciu lat stworzyła nad Bałtykiem regionalne mocarstwo? Byli religijnymi fanatykami, czy raczej cynicznie wykorzystywali wiarę jako pretekst do bezwzględnych podbojów? Na czym polegał ich organizacyjny geniusz i z czego wynikały militarne sukcesy? I w końcu dlaczego tak świetnie funkcjonująca machina zacięła się i na początku XVI wieku na dobre przestała istnieć?
Reżyser przerażającej wizji z „Ostatniego egzorcyzmu” wznosi się na kolejny poziom grozy w swoim najnowszym filmie „Egzorcyzmy siostry Ann”. W piątek, 28 października, widzowie kin Helios będą świadkami mrocznej walki o przetrwanie… Ten egzorcyzm to coś więcej niż starcie dobra ze złem. To podróż do najmroczniejszych czeluści ludzkiej duszy.
Ta urzekająca komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia w naszym kraju. Niezmiennie bawi i wzrusza, ale ukazuje też co jest w życiu naprawdę ważne. W nowej odsłonie filmu losy bohaterów skoncentrują się wokół poszukiwania bliskości. Piąta część historii podkreśla, że dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, ludzie potrzebują drugiej osoby u swojego boku. Już 4 listopada na ekranach kin Helios zadebiutuje hit - „Listy do M. 5”!
Autor: Robert Zieliński
Rodzaj literatury: wspomnienia
Czy uciekać przed Nią, czy razem z Nią
Rob, dentysta u schyłku kariery, stoi na rozdrożu. Ma dość roli „wiecznego kawalera” i pragnie znaleźć dla siebie miejsce, które będzie mógł nazwać prawdziwym domem. Gdzie zacznie się jego nowa droga? Na bezkresnej sawannie, na którą zawiodła go pasja? A może w egzotycznym lesie deszczowym Kostaryki, dokąd zaprowadziło go poszukiwanie miłości? Po długich wahaniach Rob postanawia spróbować szczęścia w Polsce, swojej ojczyźnie, za którą z upływem lat coraz bardziej tęskni. Porzuca więc słoneczną Kalifornię i rusza do kraju nad Wisłą. Nie podejrzewa, że polska rzeczywistość, z którą będzie musiał się zmierzyć, okaże się dla niego tak trudna do zaakceptowania… Czy mimo niesprzyjających warunków uda mu się odnaleźć upragniony spokój?
„Na pełny etat” to przejmująco prawdziwa opowieść o życiu w czasach kryzysu. Zniuansowany portret silnej kobiety staje się tym samym uniwersalną historią o życiu pod ciągłą presją i ciemnych stronach kapitalizmu. W głównej roli wystąpiła gwiazda francuskiego kina, laureatka Cezara, Laure Calamy.
Co przeraża najbardziej? Demony, potwory, psycho-mordercy, a może zombie? Dzięki tegorocznemu Maratonowi Halloween w kinach Helios nie trzeba będzie się ograniczać, a to za sprawą aż ośmiu filmów w dwóch różnych terminach. Pytanie tylko, czy widzom wystarczy odwagi na przyjęcie takiej dawki strachu?
Brawurowo napisana powieść, w której sny bywają bardziej realne od rzeczywistości, groteska miesza się ze śmiertelną powagą, a przyczyna wcale nie musi prowadzić do skutku. Wszystko rozpoczyna się od małej metalowej kulki tkwiącej w brzuchu młodego mężczyzny, Jerzego Osono.
Na początku nic nie zapowiada zbliżającej się katastrofy. W zasadzkę wpadasz powoli. Została zastawiona sprytnie, podstępnie i zuchwale. Z każdym dniem – niezauważalnie – tracisz to, co najważniejsze. Na początku – „tylko” poczucie bezpieczeństwa i możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb. Później – godność, szacunek, wiarę w siebie. Na końcu – swoje własne imię, by w zamian otrzymać nowe.
Ma na imię Dominika i pochodzi znikąd. Jedyne, czego może być pewna, to że ma brata i że tylko razem uda im się przetrwać. Kiedy dziewczyna zmienia się w kobietę, postanawia zbudować imperium, które ma stać się bezpieczną przystanią dla niej i jej rodziny. Ale i tam docierają demony przeszłości, żądając wydania im jednej z jej córek. A Dominika czuje, że ta walka jest ponad jej siły...
Maksymilian Mocny, reżyser teatralny bez dyplomu, właśnie znalazł się na życiowym zakręcie. Przeprowadzka z prowincji do Warszawy miała być dla niego szansą na nowy start, tymczasem okazała się porażką. Traktowany jak amator i niepoprawny marzyciel, podejmuje się rozmaitych zajęć, by związać koniec z końcem. Pojawia się jednak światełko w tunelu: konkurs na dyrektora Departamentu Kultury. Dla Maksa takie stanowisko to ogromny awans, jest więc zdecydowany podjąć wszelkie niezbędne kroki, by zostać wybranym. Wkrótce przekona się, że cel osiągnie tylko wtedy, gdy nauczy się grać według narzuconych reguł. Reguł, które nie mają zbyt wiele wspólnego z tym, w co dotychczas wierzył...
Życie w Domu Pogodnej Starości toczy się swoim utartym, sennym rytmem. Nieoczekiwanie spokój pensjonariuszy burzy nadejście zagadkowej przesyłki. W tajemnicy przed personelem postanawiają zajrzeć do środka. Jakie jest ich zdziwienie, gdy w niepozornych, oklejonych taśmą kartonach znajdują niezwykłe przedmioty: skrzypce, kołyskę i... małą trumnę z lustrem zamiast dna!
Spektakularna produkcja o legendarnym polskim okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Jego scenariusz oparto na znanych już faktach, jak i na zupełnie nowych hipotezach zaginięcia okrętu. Za reżyserię odpowiada Jacek Bławut, zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za „Wirtualną wojnę” oraz Srebrnych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni za „Jeszcze nie wieczór”. Autorką zdjęć jest Jolanta Dylewska, laureatka Nagrody za Najlepsze Zdjęcia na FPFF w Gdyni za film Agnieszki Holland „W ciemności”.