
21 kwietnia we wszystkich kinach ogólnopolskiej sieci Helios zostanie zaprezentowany mrożący krew w żyłach Maraton Strachu z premierowym pokazem filmu „Ostatnia klątwa”! Już dziś jedno jest absolutnie pewne - tej nocy cykl NMF zaprosi fanów mocnych wrażeń na pełną strachu ucztę filmową.

Czy człowiek może uciec od wspomnień i myśli o zagładzie? Kuba Wojtaszczyk w swojej najnowszej powieści „Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica?” tworzy uniwersalną historię o ludziach, którzy próbują ułożyć swoje życie po wojnie.

Jan Kidawa-Błoński, twórca obsypanych nagrodami filmów „Skazany na bluesa” i „Różyczka”, przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji. „Gwiazdy” to urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Całość okraszona fantastycznym śląskim temperamentem i przywołująca wielkie chwile polskiego futbolu.

„Wybawienie” to już trzecia, po „Kobiecie w klatce” i Zabójcach bażantów”, ekranizacja bestsellerowej serii książek skandynawskiego autora – Jussi Adler-Olsena. Tym razem detektywi Departamentu Q będą musieli stawić czoła psychopacie, który bezwzględnie wykorzystuje głęboką wiarę religijną swoich ofiar. Prezentujemy oficjalny polski plakat oraz zwiastun. Film pojawi się w polskich kinach 28 kwietnia.

Lustro to pierwszy singiel zapowiadający debiutancki album Natalii Moskal. Utwór cechuje elektroniczne brzmienie inspirowane muzyką lat 80. i 90. Autorką tekstu, który odwołuje się do metafory weneckiego lustra, jest wokalistka, za aranżacje i produkcję odpowiada Łukasz Maron. Płyta Songs of Myslef ukaże się 19 maja.

Gwiazdy kultowego „Con Air – lot skazańców” John Cusack i Nicolas Cage, znów razem na ekranie, w wybuchowym thrillerze od producentów „Ocalonego” i hitu „Everest”. Za kamerą fachowiec od kina wartkiej akcji – miłośnik adrenaliny i sztuki tatuażu – Steven C. Miller („Maruderzy”, „Extraction”).

Wypalenie zawodowe staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem i stanowi ogromne zagrożenie, z jakim aktywne zawodowo osoby muszą się zmierzyć w XXI wieku. Badaczka z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego dr Beata Mańkowska opisuje istotę wypalenia i mechanizmy jego rozwoju w swojej książce pt. „Wypalenie zawodowe. Źródła mechanizmy zapobieganie”.

Ślepy los sprawia, że drogi dwóch nieznających się mężczyzn na moment się przecinają. I to dosłownie. Zwykłe zderzenie na chodniku staje się sygnałem nadchodzących zmian w życiu obu bohaterów.

Już w najbliższą sobotę 25 marca, Shaun Baker & Jessica Jean wystąpią na imprezowej scenie w Hulakula – Rozrywkowym Centrum Miasta.

Instytut badawczy ARC Rynek i Opinia, przeprowadził na zlecenie firmy Virtualo, lidera branży ebooków i audiobooków badanie, którego celem było poznanie potencjału polskich konsumentów i ich zwyczajów związanych z nabywaniem oraz użytkowaniem e-książek.

Emocjonalny portret współczesnych dwudziestolatków, będący manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Nagrodzony za Najlepszą Reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sundance oraz Nagrodą Publiczności na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, nowy film Michała Marczaka – autora głośnego „Fuck for Forest” – porównywany przez krytyków do twórczości Sofii Coppoli czy kultowego dzieła Andrzeja Wajdy „Niewinni czarodzieje”. Przypominający atmosferą „Spring Breakers” Harmony’ego Korine’a, film znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

„Mały Jakub” to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego – zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario. Obraz stawia pytania – na ile przeżycia z dzieciństwa rzutują na naszą dorosłość i czy jesteśmy w stanie świadomie stawić im czoła? W głównych rolach w produkcji występują: Mirosław Baka, Jan Sączek, Eryk Lubos, Dorota Kolak, Henryk Talar i Radosław Pazura. Za zdjęcia odpowiada dwukrotny zdobywca Polskich Nagród Filmowych – Orłów – Arkadiusz Tomiak (m.in. „Karbala”, „Obława”). Zaś muzykę skomponował Tomasz Łuc. Pod koniec 2016 roku „Mały Jakub” walczył o laury Konkursu Głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze. Do krajowych kin trafi 21 kwietnia.

Rok 1943. Kiedy sprzymierzeni na frontach II Wojny Światowej przełamują potęgę III Rzeszy, na Wołyniu dochodzi do eksterminacji Polaków. Stanisława Morowskiego spotyka osobista tragedia, a kolejne miesiące jego życia wypełnia nieustanna walka o przetrwanie. Dynamicznie rozwijająca się akcja książki ukazuje politykę niemieckich okupantów, bezwzględność ukraińskich nacjonalistów i dwulicowość sowieckich partyzantów. Tłem dla opisanych wydarzeń są urokliwe plenery, gdzie żyją ludzie przywiązani do tradycji i ziemi.

Młoda dziewczyna postanawia zapukać do domu zmarłej kobiety, która za życia była powszechnie uważana za czarownicę. Tym samym nieświadomie rozpoczyna serię niefortunnych zdarzeń… Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza swoich Widzów na premierowe seanse horroru od najbliższego piątku, 24 marca!

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 18-letniego Teksańczyka, Johnny’ego Franka Garretta, skazanego na karę śmierci za brutalny gwałt i morderstwo zakonnicy. Chłopak do końca utrzymuje, że jest niewinny, rzucając klątwę na wszystkich, którzy mieli jakikolwiek związek z niesprawiedliwym wyrokiem. Wkrótce po egzekucji zaczynają ginąć ludzie zamieszani w sprawę. Kiedy w śmiertelnym niebezpieczeństwie znajdzie się syn jednego z ławników, mężczyzna zrobi wszystko, by odnaleźć prawdziwego mordercę, doprowadzić do jego skazania i odwrócić klątwę.

Autor spostrzega, że namalowany w 838 r. przez meksykańskich Misteków obrazkowy kodeks zw. „Nuttal” może przedstawiać biologiczną genezę człowieka i roślin. Dla sprawdzenia tego wyrusza w podróż po Meksyku tropem zabytków archeologicznych, sanktuariów i muzeów, kolekcji sztuki, bibliotek i pracowni naukowców. W ciągu trwającego wiele lat „śledztwa” gromadzi dowody, że starożytne symbole obrazkowe oraz przekazy słowne – tak prekolumbijskie jak i śródziemnomorskie – odpowiadają oglądanym pod mikroskopem strukturom biologicznym, takim jak komórki z jądrami, chromosomy i nici DNA z zapisem liniowej informacji.

Jacek Mezo Mejer znany z takich hitów jak Sacrum czy Ważne ogłosił szczegóły nowego albumu. Już 26 marca płyta pt. „Życiówka” ukaże się w sprzedaży. Data nie jest przypadkowa. To dzień „Poznań Półmaratonu”. Ta płyta będzie właśnie o bieganiu, o pokonywaniu barier, o wspinaniu się po szczeblach swoich możliwości. Ma motywować i dopingować.

Kayah i Goran Bregović po 17 latach przerwy ponownie łączą siły i wyruszają w wielką trasę koncertową. Artyści wystąpią wspólnie na 7 koncertach w Polsce. Swój kultowy repertuar z płyty “Kayah i Bregović” zagrają w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Łodzi oraz Szczecinie.

Aktor Mateusz Kościukiewicz, znany z głośnych ról w filmach „W imię... ” i „Wszystko, co kocham”, powraca na kinowe ekrany. 24 marca zobaczymy go w roli Krystiana Bali – pisarza, którego historią żyły media na całym świecie. W wydanej w 2003 roku książce „Amok” opisał zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony.

24 marca we wszystkich kinach ogólnopolskiej sieci Helios zostanie zaprezentowany mrożący krew w żyłach MARATON GROZY, a w jego ramach - aż DWIE znakomite premiery: „Baba Jaga” oraz „Lokatorzy”! Widzowie zobaczą różne oblicza grozy w filmach, których jedynym celem jest śmiertelnie wystraszyć…