Kosmetyki nowej generacji

komorki macierzyste
Dział: Genetyka

Komórki macierzyste to krok milowy w pielęgnacji anti-aging - przyznają lekarze i naukowcy. Ten unikat w walce o młodość skóry wyznacza nowe kierunki w kosmetologii. Preparaty bazujące na ich odkryciu to przełom, innowacja i bezpieczeństwo w jednym. Sprawdź koniecznie, co potrafią!

Eksperci Revitacell - pierwszej na świecie marki biodermokosmetycznej wykorzystującej właściwości komórek macierzystych MIC-1 z poroża jelenia szlachetnego przybliżają niezwykły fenomen odkrycia.

Dzieląc mnożą

W przeciwieństwie do pozostałych komórek organizmu komórki macierzyste przez długi czas zachowują zdolność do aktywnego dzielenia się. Dzięki zawartym w nich czynnikom wzrostu mobilizują inne komórki do odnowy. Takie działanie może polegać m.in. na naturalnym pobudzaniu regeneracji komórek skóry. Pozwala to naprawić powstałe uszkodzenia, regenerować tkanki i normalizować procesy wewnątrzkomórkowe.

Stymulują do odbudowy

Przełomowe działanie komórek macierzystych to odpowiedź na zmiany, które zachodzą w naszej skórze wraz z wiekiem. Z każdym rokiem w komórkach naszego ciała zwalniają bowiem procesy metaboliczne, co przekłada się na spowolnioną odbudowę i regenerację. Procesy nasilają czynniki, takie jak promienie UVA i coraz większe zanieczyszczenie środowiska. Naturalne rusztowanie skóry (zbudowane z włókien kolagenu i elastyny) zostaje uszkodzone, przez co spada jej jędrność i napięcie.

Skuteczne w działaniu

Budowa popularnych komórek macierzystych roślinnych znacznie różni się od budowy komórek ludzkich i zwierzęcych. W roślinnych znajdziemy m.in. fitohormony - sprawdzą się w stymulacji rozwoju rośliny, jednak ich wpływ na ludzką skórę ogranicza się tylko do... antyoksydacji. Jak zgodnie twierdzą naukowcy, to komórki macierzyste odzwierzęce produkują czynniki wzrostu, które naturalnie i bezpiecznie stymulują komórki ludzkiej skóry do regeneracji. - Unikatem są odkryte przez polskich naukowców komórki macierzyste MIC-1. Homologia, czyli podobieństwo ich białek do białek ludzkich, gwarantuje efektywność ich działania - mówi Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków w laboratorium Revitacell. Odkrycie znalazło już zastosowanie w innowacyjnych biodermokosmetykach Revitacell.

OKIEM EKSPERTA

dr Edyta Engländer, dermatolog i specjalista marki Revitacell

Świat pokochał komórki macierzyste. Również polscy naukowcy mają swój wkład w tej nowatorskiej metodzie anti-aging. Przykładem są komórki macierzyste MIC-1 - pochodzące z poroża jelenia szlachetnego, które opatentowali badacze z wrocławskiego laboratorium Revitacell. Stymulują one inne komórki do proliferacji (dzielenia się) i produkcji białek m.in. kolagenu. Dzięki temu preparaty bazujące na ich odkryciu, czyli posiadające innowacyjny kompleks NHAC Biocervin MIC-1, regenerują skórę, likwidują podrażnienia, stymulują skórę do regeneracji, odbudowują barierę ochronną naskórka, zabezpieczają przed działaniem czynników zewnętrznych, a także przedłużają i wzmacniają efekty zabiegów dermatologicznych. Co więcej, mogą skutecznie wspierać terapię konkretnych problemów - trądziku, nadreaktywności skóry, atopii, przesuszenia i spadku jędrności.

Komórki macierzyste to unikat w walce o młodość skóry.

źródło: www.revitacell.pl


opublikowano: 2013-10-01
Komentarze
Polityka Prywatności