Lądy i wody Arktyki pochłaniają ponad 25 proc. dwutlenku węgla znajdującego się w atmosferze Ziemi - szacują ekolodzy w raporcie opublikowanym w piśmie "Ecological Monographs" podaje internetowy serwis "Science Daily".
Zespół Stephena Bramwella z London Centre for Nanotechnology zajął się magnetycznymi monopolami, które występują tylko w specjalnych kryształach, znanych jako spinowy lód. Jak wykazali naukowcy, monopole mogą tworzyć "prąd magnetyczny" - podobny do elektrycznego.
Olbrzymia planetoida, która 65 mln lat temu przyniosła zagładę dinozaurom, uderzyła w Indie. Wcześniej wskazywano na Meksyk, jednak tam krater uderzeniowy jest dużo mniejszy - uważa zespół naukowców. Wyniki ich najnowszych badań publikuje serwis "EurekAlert".
Zbrodnia doskonała nie istnieje. Postaramy się to udowodnić. Niektórzy mogą twierdzić, że taka zbrodnia istnieje, bo są przestępcy, którzy nie zostali skazani.
Lewa półkula mózgu i tak zwany zakręt kątowy kory mózgowej to regiony mózgu kluczowe dla nauki czytania i pisania - informują naukowcy z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Kolumbii na łamach czasopisma "Nature".
Polarnicy uważają, że Ocean Arktyczny może być wolny od lodu i otwarty dla żeglugi w porach letnich już w ciągu mniej niż dziesięciu lat - podaje serwis BBC.
Bez oceny przeszłości nie zbudujemy bezpiecznej przyszłości, a ofiar reżimu sowieckiego nie mogą przesłaniać zasługi ZSRR w obaleniu reżimu hitlerowskiego - apelowali w środę uczestnicy międzynarodowej konferencji w Parlamencie Europejskim z okazji 70. rocznicy paktu Ribbentrop-Mołotow.
Pokrycie warstwą nietoksycznego repelentu sprawia, że owady ześlizgują się po niemal każdej powierzchni - informuje serwis "BBC News".
Indyjscy naukowcy alarmują, że przyspieszone topnienie lodowców w Kaszmirze zagraża milionom ludzi żyjącym w tym regionie - podaje internetowy serwis Physorg za agencją AFP.
Zespół greckich archeologów prowadzący wykopaliska w północnym Egipcie odkrył posąg Aleksandra Wielkiego sprzed ponad 2000 lat - informuje serwis internetowy Egypt State Information Service.
Cztery nowe minerały z grupy granatu odkryła dr Irina Gałuskina z Katedry Geochemii, Mineralogii i Petrografii na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. W październiku zatwierdziła je Komisja Nowych Minerałów, Nomenklatury i Klasyfikacji Międzynarodowej Asocjacji Mineralogicznej.
Specjaliści indyjscy stworzyli ludzkie serce, które stanowi prawdziwą rewolucję jesli idzie o zasadę pracy i budowę. Jak poinformował brytyjski dziennik "Times", podstawą nowego rozwiązania jest struktura serca zwykłego karalucha.
Naukowcom ośrodka naukowego - Charkowski Instytut Fizyczno-Techniczny po raz pierwszy udało się stworzyć "fotograficzny portret" atomu - poinformował ukraiński kanał telewizyjny "Inter".
Aborygen sprzed 20 000 lat mógłby pokonać najszybszego człowieka świata Usaina Bolta w biegu na 100 lub 200 m, gdyby używał lekkoatletycznych kolców i pobiegł na współczesnej, tartanowej bieżni.
Udało się uzyskać w laboratorium fragment mięśnia sercowego, który kurczy się i przewodzi impulsy elektryczne jak prawdziwa tkanka serca - informuje serwis "EurekAlert".