Student NEWS - nr 43 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia
Pijany gość sika pod płotem. Widzi to policjant, podchodzi do gościa i mówi:
- Poproszę dokumenty!
- Nie mam - odpowiada pijak.
- Przykro mi, ale będzie musiał iść pan ze mną na komisariat.
W czasie drogi policjant zauważył, że pijak ma rozpięty rozporek, pyta go, czemu ma rozpięty rozporek.
- Zawinił, niech idzie pierwszy - odpowiada pijak.
.            

Horror po japońsku

"Dark Water" to następne (w kolejności wprowadzania na polskie ekrany) po sukcesach "The Ring - Krąg" i "The Ring - Krag 2" dzieło japońskiego reżysera, a zarazem ekranizacja bestsellerowej powieści Koji Suzuki, nazywanego japońskim Stephenem Kingiem.

Yoshimi Matsubara walczy o prawo do sprawowania opieki nad swoją pięcioletnią córką, z którą mieszka w ponurym, wilgotnym budynku w Tokio. Niepewna siebie i niespokojna o przyszłość córki, zaczyna być nękana wizjami cieknącej po ścianach wody oraz obrazem ducha dziewczynki, która kilka lat wcześniej zaginęła w tym budynku w tajemniczych okolicznościach. Yoshimi rozpaczliwie stara się zapanować nad strachem, ale przerażające wizje zaczynają układać się w koszmar, przed którym będzie próbowała uchronić siebie i córkę.
Powieść Dark Water Koji Suzuki to niezwykle błyskotliwy współczesny horror, klasycznie napisany, który w znakomity sposób buduje grozę. Autor łączy w nim ze sobą dwa elementy niezbędne człowiekowi do życia: wodę i tak zwaną "przestrzeń życiową", czyli mieszkanie w bloku.
Czytając tę powieść czułem narastający niepokój, a następnie wszechogarniającą grozę (...) Przenosząc tę historię na ekran zamierzałem wywołać w widzach niepewność co do ich własnych uczuć. W tym filmie odzwierciedlone są wszystkie moje doświadczenia nabyte podczas realizacji trzech filmów grozy. Jeżeli zaś główny motyw tego filmu – odwieczny związek matki i jej dziecka – pozostanie w umysłach widzów po wyjściu z kina, będzie to dla mnie olbrzymie osiągnięcie. - mówi reżyser filmu Hideo Nakata.
W kinach już od 21 listopada.