Student NEWS - nr 43 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia

W jednym z pokoi akademika studenci wciąż wznoszą toast.
- Za Janka, żeby zdał ! W pewnym momencie do pokoju wchodzi Janek. Koledzy krzyczą: - I co Janek zdałeś ? Zdałem, zdałem. Tylko jednej nie przyjęli bo miała szyjkę obitą.

"Seks jest jak gra w brydża. Jeżeli nie masz dobrego partnera to musisz mieć przynajmniej dobrą rękę."

.            

Narzędzia rozdane... praca w zasięgu ręki

Nowatorskie pomysły to specjalność ludzi młodych, w tym także studentów. To pomysły ich autorstwa często pozbawione są wszelkich zahamowań. Program CEL: INŻYNIER jest właśnie takim przedsięwzięciem, a realizuje go Europejskie Stowarzyszenie Studenckie BEST (Board of European Students of Technology), działające na Politechnice Warszawskiej. Program, którego myślą przewodnią jest integracja środowiska studenckiego i gospodarczego łączy w sobie trzy odmienne projekty. Pierwszym z nich jest portal internetowy www.bestoferta.pl. Umożliwia on, zarówno szukającym, jak i pracodawcom na umieszczanie na nim ofert pracy. Niezwykłość serwisu, wśród ogromnej ilości podobnych portali internetowych, polega na tym, że użytkownik loguje się na nim bezpłatnie. Liczba zarejestrowanych, regularnie korzystających z bestoferta.pl, powiększa się każdego dnia i wkrótce przekroczy 6000. Firma zarejestrowana w serwisie może bezpłatnie zamieszczać oferty pracy, może przeglądać CV zamieszczone w bazie danych, ma dostęp do informacji o popularności oferty oraz automatycznie otrzymuje aplikacje. Kolejnym krokiem do zapoznania studenta z jego przyszłym pracodawcą jest cykl Spotkań z Pracodawcą odbywających się na większości wydziałów Politechniki Warszawskiej, w marcu i kwietniu 2004 r. Daje on możliwość spotkania studentów studentów z Þ rmą w ciekawej, dość nietypowej formie, są to bowiem prezentacje, warsztaty, case - study, dyskusje. BEST pomaga Þ rmom w doborze tematu oraz formy spotkania, tak, aby w pełni spełnić oczekiwania konkretnj Þ rmy, a jednocześnie były atrakcyjne dla studentów. Cykl spotkań poprzedza Targi Pracy Politechniki Warszawskiej i jest elementem programu przygotowującym do tego wydarzenia.
Kulminacją programu są 11. Targi Pracy Politechniki Warszawskiej, które odbędą się 6-7 maja 2004 r. Będzie to pierwsza edycja Targów Pracy w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej. Dla podkreślenia rangi wydarzenia w życiu uczelni, patronat nad Targami Pracy każdego roku obejmuje Jego MagniÞ cencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Stanisław Mańkowski. Patronem honorowym Targów Pracy zostaje również osoba związana ze światem biznesu lub przemysłu, będąca absolwentem Politechniki Warszawskiej. W tym roku swoim patronatem objął targi Pan Dariusz Fabiszewski – Dyrektor Generalny IBM Polska.
Celem organizacji Targów Pracy jest stworzenie przyjaznego środowiska zarówno dla studentów jak i dla Þ rm, które umożliwia realizację wzajemnych oczekiwań. Firm wystawiających się w tym roku będzie ponad 30. Wystawcy proponować będą: atrakcyjne praktyki, staże, a także konkretne oferty pracy. Wystawowa forma tego przedsięwzięcia zapewnia uczestnikom możliwość wyboru spośród najlepszych. Miejsca wystawowe w pełni przystosowane są do spotkań ze studentami. W czasie Targów Pracy obywają się również spotkania RTM – Round Table Meeting czyli spotkania przy okrągłym stole. W ramach Targów Pracy odbywa się wręczenie statuetki plebiscytu „Firma dla Inżyniera”. Plebiscyt ten jest podsumowaniem działalności Þ rm na Politechnice Warszawskiej. Wyłania on najlepsze Þ rmy na podstawie ankiet przeprowadzonych zarówno wśród uczestników Targów, jak i wśród środowiska akademickiego.
Program CEL:INŻYNIER to doskonała okazja dla studenta na poznanie sytuacji na polskim rynku pracy, a połączenie trzech projektów w jedną całość to świetne narzędzie do zyskania solidnej wiedzy na temat przyszłego pracodawcy.

Więcej informacji o projektach BEST-u na stronie www.best.pw.edu.pl, a także w biurze Stowarzyszenia, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, pokój 142.