W numerze m.in.
Nauka języków
Studenckie Życie
Zdrowie
Praca i kariera
Humor dnia
Siedzi trzech informatyków w barze, i jak zwykle bajerza o komputerach. |
Praca i komputer - zadbaj o swój wzrok Monitory same w sobie nie są odpowiedzialne za zaburzenia wzroku. To raczej ich nieprawidłowe użytkowanie jest odpowiedzialne za jakiekolwiek dolegliwości.
PORADY NA SESJĘ
Jeśli musisz często korzystać
z komputera, to pamiętaj:1) od czasu do czasu pozwól oczom odpocząć i skieruj wzrok w inną stronę; co 2 godziny zrób sobie 10-15 min. przerwę; 2) upewnij się, że monitor jest prawidłowo zainstalowany; w przypadku słabego kontrastu, upewnij się, czy przyczyną nie jest zużycie fosforu; nigdy nie ustawiaj jasności monitora na zbyt dużą; 3) użytkownicy pracujący w zaawansowanych układach graficznych powinni być wyposażeni w większe monitory (przynajmniej 17") bez osłon; 4) upewnij się, że monitor ustawiony jest pod odpowiednim kątem (15-20 stopni poniżej oczu użytkownika, co zapewni naturalną pozycję głowy i szyi) i że siedzisz w odległości przynajmniej 60-80 cm od monitora (za zasadę przyjmuje się odległość ramienia); w przypadku dalekowidzów należy zastosować odpowiednie dla nich rozwiązania; 5) upewnij się że w monitorze nie odbija się światło, aby to sprawdzić, należy umieścić przed monitorem lustro; technika ta pozwala na wykrycie niezauważonych do tej pory zakłóceń; korzystne może okazać się też stosowanie okularów z antyrefleksem.
Soczewki kontaktowe
nowej generacji Soczewki ACUVUE® ADVANCE™ z HYDRACLEAR™ są nowością na polskim rynku . Od ponad roku są sprzedawane w Stanach Zjednoczonych, gdzie nosi je już ponad milion pacjentów. ACUVUE® ADVANCE™ z HYDRACLEAR ™ stanowią wyjątkową kombinację zalet hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych. Są to wysoki poziom tlenotransmisyjności, zapewniająca długotrwały komfort konstrukcja i unikalny nawilżający składnik wewnętrzny HYDRACLEAR™. Soczewki te mają wbudowany filtr UV klasy I oraz objęte są Gwarancją Satysfakcji firmy Johnson&Johnson Vision Care.
|
||||