Nadużywanie słów ekologia i ekologiczny stało się ostatnio powszechne. Z jednej strony zainteresowanie tymi zagadnieniami jest po prostu trendy, zaś z drugiej, coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że ochrona środowiska to konieczność. Świadomość społeczeństwa na ten temat cały czas wzrasta, a wraz z nią rośnie popyt na produkty ekologiczne. W sklepach można spotkać artykuły reklamowane jako te naturalnego pochodzenia, bez modyfikacji genetycznych, bez konser
Nadużywanie słów „ekologia” i „ekologiczny” stało się ostatnio powszechne. Z jednej strony zainteresowanie tymi zagadnieniami jest po prostu trendy, zaś z drugiej, coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że ochrona środowiska to konieczność. Świadomość społeczeństwa na ten temat cały czas wzrasta, a wraz z nią rośnie popyt na produkty ekologiczne. W sklepach można spotkać artykuły reklamowane jako te naturalnego pochodzenia, bez modyfikacji genetycznych, bez konserwantów i nie testowane na zwierzętach. W rzeczywistości często jest to jedynie chwyt marketingowy. Aby faktycznie działać na rzecz ekologii musimy być świadomi decyzji, które podejmujemy kupując jedzenie, ubrania, kosmetyki oraz środki czystości.
Amerykański polityk Al Gore powiedział, że „Wiek XXI będzie wiekiem ekologii albo nie będzie go wcale”. Warto, aby każdy z nas zdał sobie z tego nareszcie sprawę. Bycie w zgodzie z naturą i prowadzenie ekologicznego trybu życia nie musi oznaczać aktywnego udzielania się w organizacjach ekologicznych, czy brania udziału w manifestacjach i przypinania się do drzewa. Wystarczy, aby każdy zaczął od swojego domu i wybierał na co dzień dla siebie i swoich bliskich produkty przyjazne dla otoczenia, wykonane z naturalnych materiałów, które po zużyciu nie staną się kolejnym śmieciem na wysypisku. Bo ekologiczne mogą być: szczotka do naczyń, pudełko na sztućce, opakowanie na prezent dla przyjaciół, czy sól do kąpieli. Pozornie małe cegiełki, w postaci właściwych decyzji dotyczących najprostszych spraw codziennych, od każdego z nas, pozwolą razem odzyskać to, co zostało utracone.
Trzeba zacząć działać od siebie i swojego bezpośredniego otoczenia: domu, ogródka, miejsca pracy. Należy kształtować w sobie umiejętności i postawy warunkujące podejmowanie skutecznych działań wobec pojawiających się zagrożeń dla środowiska. Tylko w ten sposób możemy faktycznie coś zmienić i powiedzieć o sobie: Ego Eco!
***
O Ego&Eco
Idea przestrzeni Ego&Eco powstała z doświadczeń i refleksji jej założycielek: Pań Dalii i Ewy Wojnowskich. Ego&Eco to połączenie użytkowego podejścia do sztuki, przedmiotu i ekologii dedykowane dla tych, którzy chcą dbać zarówno o siebie, swoje otoczenie i środowisko naturalne nie rezygnując przy tym z wygody i estetyki W Przestrzeni Ego&Eco znajdują się produkty wykonane z materiałów oraz surowców wyłącznie naturalnych takich jak szkło, drewno, len, kamienie naturalne, zioła itp. Zapraszamy na naszą stronę www.ego&eco.eu oraz w samo serce Warszawy - na ul. Nowy Świat 35.
Kontakt dla prasy:
Anna Karczewska/Natalia Kaleta
!Buzz Public Relations
anna.karczewska@buzzpr.eu / natalia.kaleta@buzzpr.eu
Tel: 606 653 600
Ewa Wojnowska
Ego&Eco
Tel: 022 826 25 12
dodane przez Aila