Przechowywanie danych w chmurze – nadal jest bezpieczne.

Pomimo obaw związanych z bezpieczeństwem i cyfrową transformacją - przechowywanie danych w chmurze dalej jest kontynuowane przez firmy.

 

 

26 września 2016 r.

 

Pomimo obaw związanych z bezpieczeństwem i cyfrową transformacją - przechowywanie danych w chmurze dalej jest kontynuowane przez firmy. Wiele przedsiębiorstw posiada umocnione systemy cyfrowych transformacji, tak, że ich firma może najlepiej wykorzystać technologie cyfrowe, aby mogła się rozwijać i być konkurencyjna na rynku. Według niedawno opublikowanego badania przeprowadzonego przez IDC na Unisys, 72%  przedsiębiorstw uważa, że istotne dla organizacji jest to, aby stale modyfikować procesy IT i zasoby wspierające cyfrowy model biznesowy. 

 

Respondenci w opublikowanym badaniu postrzegają chmurę obliczeniową jako kluczowy element efektów cyfrowej transformacji, aż 55% aplikacji jest rozlokowanych w chmurze. Badanie IDG Research zostało przeprowadzone na 175 przedsiębiorstwach IT i na kierownikach z branży biznesowej ze Stanów Zjednoczonych i Europy, w odniesieniu do ich starań, które miały na celu wykorzystać jedność społeczną, chmurę, mobilność, analizę danych oraz Internet Rzeczy.  

 

Prawie 1/4 respondentów twierdzi, że jest widoczny postęp w kierunku tworzenia organizacji IT, które są skalowalne do cyfrowego biznesu. Uczestnicy badania czerpią wiele korzyści, dzięki temu rozwojowi. Około 56% ankietowanych uważa, że bezpieczeństwo danych wzrasta, a 44% twierdzi, że w przypadku użytkowania aplikacji i usług rośnie ich doświadczenie. Badanie to wykazało również, że 42% ankietowanych sądzi, że poprawiła się efektywność, wydajność oraz dostępność infrastruktury IT.

 

Respondenci, którzy uważają, że ich organizacje są niezwykle elastyczne, szybkie oraz bardziej agresywne w adaptowaniu chmury, częściej zgłaszają korzyści z korzystania z aplikacji
w chmurze. Około 59% poprawiło bezpieczeństwo danych (w porównaniu
z 56% tych, którzy tego nie zrobili). Natomiast 56% z tej samej grupy badanej, mówi, że widzi zwiększoną szybkość podejmowanych decyzji biznesowych. Z drugiej strony tylko 18% organizacji samodzielnie identyfikuje się jako niezbyt szybkie. Ta sama
grupa respondentów uważa, że wzrasta ich szybkość w podejmowaniu decyzji.

 

Badanie wykazało również, że osoby z organizacji wysoko rozwiniętych mają prawdopodobnie lepszą jakość obsługi klienta, dzięki integracji infrastruktury i aplikacji z IoT (Internet Rzeczy).

Jednak nie wszystko jest takie różowe jak mogłoby się wydawać - poważne obawy dotyczące chmury nie ustępują. Według raportu 88% ankietowanych, twierdzi, że najważniejszym priorytetem konkurencyjności jest bezpieczeństwo danych w chmurze, podczas gdy tylko 32% uważa, że najistotniejszy jest znaczący postęp. Ponad połowa organizacji ma nadal ogromną lukę w bezpieczeństwie. Istnieją też inne istotne wyzwania, wliczając w to kreowanie środowiska IT, które można skalować uzyskując jego przejrzystość.

 

Przeprowadzone badanie pokazuje, że zaangażowanie kadry, która buduje IT tak, aby koniecznie dostarczała transformacji cyfrowej jest właściwa. Jednakże wśród menedżerów istnieją obawy dotyczące utrzymania tempa. Mniej niż 1 na 5 respondentów twierdzi, że ich przedsiębiorstwo obecnie ma „bardzo elastyczne/szybkie” atrybuty biznesowe.

 

Wyniki te są jednak sprzeczne z podobną ankietą, która ostatnio została przeprowadzona przez QuickBase. Według badania QuickBase dotyczącego cyfrowej transformacji (Digital Transformation Survey), 70% respondentów C-Suite, uznało, że są z wyprzedzeniem
w porównaniu do innych przedsiębiorstw, jeżeli chodzi o ich inicjatywy cyfrowej transformacji.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Bitdefender jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Bitdefender są dostępne na stronie:

http://bitdefender.pl/aktualnosci 

dodane przez MARKEN


ostatnia zmiana: 2016-09-27
Komentarze
Polityka Prywatności