Konta internetowe to część Twojej cyfrowej tożsamości. Znajdują się na nich Twoje konwersacje, pieniądze, historia przeglądania zdjęć z kotkami, które zaznaczyłeś, by obejrzeć później. Są one ważne nie tylko dla Ciebie ale też dla przestępców, chcących je uzyskać i wykorzystać w nikczemny sposób.
Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro badacze z Kaspersky Lab ocenili bezpieczeństwo sieci Wi-Fi, z którymi zetkną się odwiedzający to miasto fani sportu. Na obszarach w pobliżu miejsc, w których odbędą się zawody sportowe, wykryto ponad 4 500 unikatowych punktów dostępowych. 18% zbadanych sieci Wi-Fi było otwartych, co oznacza, że dane wysyłane i otrzymywane za ich pośrednictwem nie są chronione przy użyciu żadnego szyfrowania, a zatem mogą do nich uzyskać dostęp niepowołane osoby.
Wszyscy odnoszą korzyści z szału jaki ogarnął ludzi po wejściu na rynek Pokemon GO. Wykorzystują to sprzedawcy w sklepach, restauracjach, na stronach internetowych a nawet kryminaliści, przyciągając swoje ofiary poprzez 'lure'y' do podejrzanych miejsc, aby okraść graczy.
Smartfony i komputery stają się nieodzowną częścią naszego życia. Zmieniają to jak się komunikujemy, pracujemy, uczymy, czytamy, kupujemy i poruszamy się po okolicy. Co się stanie jeśli nie będziemy mogli korzystać z naszych urządzeń i mieć dostępu do danych, które wspierają nasze nowoczesne życie? Ile jesteśmy zdolni zapłacić, aby ten dostęp odzyskać? Cyber-przestępcy znajdują odpowiedź na te pytania poprzez wykorzystanie ransomware.
Publiczna Beta Bitdefender 2017 jest już dostępna na systemy operacyjne Windows, OS X oraz Android. Nowa, ulepszona wersja obfituje w interesujące nowości. Wszystkich chętnych zapraszamy do testowania - wystarczy tylko utworzyć darmowe konto i testować. Na osoby, które zgłoszą wartościowy feedback czekają atrakcyjne nagrody: laptop Surface Pro 4, smartfon Samsung Galaxy S6 Edge, zegarek Pebble Time Black oraz roczne subskrypcje produktu. Zapraszamy!
Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT) działający w ramach Kaspersky Lab na bieżąco śledzi aktywność ponad stu ugrupowań cyberprzestępczych oraz wyrafinowanych operacji z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania wymierzonych w organizacje komercyjne i rządowe w 85 państwach. Rosnące liczby pokazują, że wyrafinowane grupy atakujących aktywnie udoskonalają i rozszerzają swój arsenał, a na scenę wkracza wielu nowych aktorów, znacznie zwiększając ogólny poziom zagrożenia.
Przygotowaliśmy 10 wskazówek podnoszących poziom bezpieczeństwa i prywatności Waszych danych. Ich przestrzeganie zagwarantuje spokój i niewrażliwy na atak szkodliwego oprogramowania smartfon, laptop, a także komputer stacjonarny. Co więcej, po zastosowaniu się do poniższych zaleceń, dostawcy Internetu oraz hakerzy będą mieli znacznie utrudniony dostęp do generowanych przez urządzenie pakietów sieciowych — ich odszyfrowanie będzie prawie niemożliwe (z pewnymi wyjątkami).
Rozluźniona wakacyjna atmosfera nie sprzyja koncentracji i poświęcaniu wzmożonej uwagi bezpieczeństwu urządzeń przenośnych. W końcu dla milionów Polaków wakacje to okres “ładowania zużytych akumulatorów” i odpoczynku — nie tylko od trudów dnia codziennego, ale także od elektroniki, która otacza każdego z nas. Niestety, ale letnie miesiące nie zawsze są czasem sielanki i regeneracji sił. Imprezy masowe, koncerty, wydarzenia kulturalne — to tysiące telefonów, które z
Większość pracodawców nie może pozwolić sobie na swobodny dostęp do zasobów sieci Internet przez zatrudnionych pracowników najniższego szczebla. Wynika to nie tylko ze stricte bezpieczeństwa komputerowego, ale także z powodów czysto ekonomicznych — efektywności pracy oraz kradzieży firmowych dokumentów.
Na rynku jest już dostępny najnowszy produkt antywirusowy od Bitdefender. Bitdefender Total Security Multi-Device. Dla wszystkich użytkowników, którzy zdecydują się na zakupu oprogramowania w lipcu i sierpniu czeka aż 30 % rabatu.
Sposób, w jaki prowadzimy nasze życie cyfrowe w domu, ma duży wpływ na relacje rodzinne — tak wynika z nowego
badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz iconKids & Youth. Obecnie, gdy ludzie spędzają coraz więcej czasu online, jedna piąta rodziców i dzieci twierdzi, że internet i urządzenia połączone z Siecią mogą być przyczyną napięć w rodzinie.
W celu zminimalizowania możliwości wystąpienia cyberataku systemy kontroli przemysłowej (ICS) powinny działać w fizycznie wyizolowanym środowisku. Jednak nie zawsze tak jest. W swoim raporcie dotyczącym krajobrazu zagrożeń ICS eksperci z Kaspersky Lab zwrócili uwagę na istnienie 13 698 systemów tego typu dostępnych z internetu, należących prawdopodobnie do dużych organizacji. Organizacje te działają w branży energetycznej, transportowej, lotniczej, paliwowo-gazowej, chemicznej, motoryzacyjnej, produkcyjnej, spożywczej, rządowej, finansowej i medycznej.
Liczba użytkowników atakowanych przez oprogramowanie ransomware przeznaczone dla urządzeń opartych na systemie Android zwiększyła się czterokrotnie w ciągu zaledwie jednego roku i obecnie wynosi co najmniej 136 000 osób na całym świecie. Przygotowany przez Kaspersky Lab raport dotyczący krajobrazu zagrożeń ransomware pokazuje również, że w większości ataków wykorzystywano tylko cztery grupy szkodliwego oprogramowania.
Zaniedbując ochronę przed atakami DDoS, co czwarta europejska firma ryzykuje utratę dostępu do krytycznych dla działalności systemów, która skutkuje nie tylko stratami finansowymi, ale również szkodami na reputacji. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International.
Dekoral przygotował dla swoich klientów ciekawe rozwiązanie ułatwiające szereg decyzji związanych z malowaniem ścian w mieszkaniu. Jaki kolor wybrać? Ile farby powinniśmy kupić? Jak zaplanować cały remont? Na te i wiele innych pytań, odpowie za nas aplikacja iPlaner, a także specjalnie przygotowany e-book „ABC Malowania”.