Duży, 13,3-calowy(1) wyświetlacz Acer Chromebook 13 występuje w dwóch wersjach, w celu jeszcze lepszego dopasowania do potrzeb użytkownika. Wersja z wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD zapewnia do 11,5 godziny pracy na baterii. Dostępne są również modele z jasnym i ostrym wyświetlaczem o rozdzielczości 1366x768.
Wprowadzenie na rynek iPhone’a 6, wraz z inicjatywą IceBucket Challenge, to dwa główne tematy wykorzystywane przez spamerów do promowania niechcianych wiadomości i atakowania użytkowników w trzecim kwartale bieżącego roku.
Cyberprzestępcy są coraz pewniejsi siebie - o ile wcześniej atakowali użytkowników serwisów bankowych, upatrując w nich słabe ogniwo w łańcuchu bezpieczeństwa, w przyszłym roku eksperci z Kaspersky Lab spodziewają się ataków ukierunkowanych skierowanych na same banki oraz bankomaty. Oprócz cyberprzestępczości finansowej rok 2015 przyniesie prawdopodobnie jeszcze więcej wyzwań związanych z ochroną prywatności, bezpieczeństwem urządzeń firmy Apple i nowe zagrożenia dla urządzeń połączonych z internetem.
Według badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International ponad jedna czwarta Europejczyków nie zachowuje ostrożności podczas dokonywania transakcji finansowych online. Osoby takie narażają się na utratę pieniędzy, a jednocześnie przysparzają problemów bankom oraz systemom płatności elektronicznych, które często muszą rekompensować swoim klientom poniesione straty. Aby zminimalizować zagrożenia, wszystkie strony biorące udział w transakcji online powinny stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa.
Zyski osiągane przez cyberprzestępców mogą dwudziestokrotnie przekraczać koszty przeprowadzania ataków – tak wynika z danych uzyskanych przez ekspertów z Kaspersky Lab. W badaniu porównano koszt najczęściej używanych narzędzi cyberprzestępczych z kwotą, jaką można ukraść w ramach skutecznej operacji z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania.
Eksperci z Kaspersky Lab opublikowali wyniki badania kampanii Regin - pierwszej znanej platformy cyberprzestępczej, która poza „standardowymi” zadaniami szpiegowskimi pozwala na monitorowanie sieci GSM. Osobom stojącym za atakami udało się przeniknąć do sieci komputerowych w przynajmniej 14 krajach.
Dysk dyskowi nierówny. Dokupienie napędu SSD do starszego peceta to dziś jedna z najpopularniejszych metod na jego przyspieszenie. Czy jednak łączenie SSD i HDD zawsze ma sens? I jak zrobić to z głową?
Krajobraz bezpieczeństwa w trzecim kwartale 2014 r. został zdominowany przez niebezpieczną lukę BashBug/ShellShock. Specjaliści ostrzegali, że przy jej użyciu atakujący może uzyskać pełny dostęp do systemu operacyjnego popularnych urządzeń. Poza tym eksperci z Kaspersky Lab wykryli dwie kampanie cyberszpiegowskie, które uderzyły w 2 800 celów w ponad 45 krajach na całym świecie. Aktywne były także zagrożenia mobilne – ataki tego typu wykryto w 205 krajach.
Większość ludzi żyje w przekonaniu, że ochrona danych płatniczych stanowi najwyższy priorytet każdej firmy, która zajmuje się głównie obsługą transakcji finansowych online. Jednak badanie Kaspersky Lab obejmujące ponad 3 900 specjalistów IT na całym świecie pokazuje, że organizacje finansowe (banki i dostawcy usług), jak również podmioty z branży handlu elektronicznego (detaliści prowadzący działalność online) nie postrzegają ochrony informacji finansowych jako najistotniejszej kwestii bezpieczeństwa.
Wysyłanie masowych wiadomości SMS zawierających niebezpieczne linki ze szkodliwym malware jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na rozpowszechnianie zagrożeń związanych z systemem Android. Takie metody rozsyłania szkodliwych programów są wykorzystywane przez cyberprzestępców do dystrybucji tzw. robaków SMS.
W ubiegłym tygodniu przeprowadzona została globalna akcja organów ścigania – operacja Onymous – skierowana przeciwko nielegalnym serwisom online działającym w ramach sieci Tor zapewniającej anonimowość w internecie. Społeczności związane z Torem wyraziły zaniepokojenie, że operacja ta wymagała użycia specjalistycznych narzędzi, które potencjalnie mogą zagrozić prywatności wszystkich entuzjastów anonimowości. Zdaniem ekspertów z Kaspersky Lab zadanie organów ścigania zostało ułatwione przez niedbałość osób stojących za serwisami online działającymi w ramach mrocznej strony internetu, czyli tzw. sieci Dark Web.
Eksperci z Kaspersky Lab ujawnili informacje o zagrożeniu „Darkhotel” -aktywnej od przynajmniej czterech lat kampanii cyberszpiegowskiej, której celem są ściśle wyselekcjonowani dyrektorzy korporacji podróżujący po świecie. Darkhotel atakuje biznesmenów, gdy przebywają w luksusowych hotelach, a cyberprzestępcy nigdy nie biorą na cel dwa razy tej samej osoby.
Minęły prawie cztery lata od wykrycia jednego z najbardziej wyrafinowanych i niebezpiecznych szkodliwych programów – robaka Stuxnet, który zaatakował m.in. elektrownię atomową w Iranie i uznawany jest za pierwszą cyberbroń – jednak historia ta wciąż kryje wiele zagadek. Jedno z najważniejszych pytań brzmi: jakie były dokładnie cele operacji Stuxnet? Teraz, po przeanalizowaniu ponad 2 000 plików Stuxneta zebranych w ciągu dwóch lat, badacze z Kaspersky Lab mogą zidentyfikować pierwsze ofiary tego robaka.
W przypadku mniej niż jednej trzeciej firm serwery wirtualizacji znajdują się w ich siedzibie i są całkowicie zarządzane przez wewnętrzny personel IT – tak wynika z badania Kaspersky Lab obejmującego 3 900 specjalistów ds. IT na całym świecie. Ponieważ infrastruktura wirtualna obsługuje coraz więcej krytycznych dla firm usług, korzystanie z zewnętrznych usług hostingu i zarządzania zwiększa potencjalne obawy związane z bezpieczeństwem, szczególnie w przypadku małych firm.
Hotele, restauracje i lotniska często oferują klientom darmowe tablety podczas ich pobytu w takich obiektach. Niedawno, uczestnicząc w konferencji, ekspert ds. bezpieczeństwa z Kaspersky Lab mógł skorzystać z bezpłatnego iPada znajdującego się na wyposażeniu jego pokoju hotelowego. To, co można było w nim znaleźć, pokazuje, w jak niewielkim stopniu użytkownicy dbają o swoje bezpieczeństwo cyfrowe.