Internet, HI-Tech

Wyjątkowa konstrukcja pozwala na płynną zmianę w dowolny z pięciu dostępnych trybów pracy, 12,5-calowa matryca o rozdzielczości 1920 x 1080 pokryta trwałym szkłem Corning Gorilla Glass, wyposażony w wydajny procesor Intel Core M oraz baterię wystarczającą nawet na 8 godzin pracy
C7500 to ultranowoczesna drukarka, która umożliwia szybką i tanią produkcję wysokiej jakości kolorowych etykiet, nawet w niewielkich biurach, punktach usługowych czy na sklepowych zapleczach. Dzięki opcji drukowania w krótkich seriach i tworzenia indywidualnych projektów, pozwala ona również wyeliminować wydatki związane z drukowaniem wstępnym.
Według badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International 44% europejskich użytkowników internetu nie czuje się bezpiecznie, robiąc zakupy online lub dokonując transakcji internetowych, podczas gdy 38% Europejczyków częściej korzystałoby z systemów płatności online, gdyby miało pewność, że są chronieni przed cyberzagrożeniami. Takie podejście świadczy o tym, że firmy obsługujące płatności internetowe mogą doświadczać braku zaufania swoich klientów do stosowanych środków bezpieczeństwa.
NTT System, producent i dystrybutor sprzętu komputerowego, wprowadza na rynek nową markę NTTpower, którą oznaczone będą urządzenia przeznaczone do zasilania smartfonów, tabletów czy notebooków.
Na rynku pojawiła się właśnie dziesiąta, najnowsza wersja produktów firmy Doctor Web, dedykowanych komputerom z systemem Windows. Zmiany dotyczą programów Dr.Web Security Space oraz Dr.Web Antywirus. Kluczowe innowacje to przede wszystkim całkowicie nowy interfejs oraz zmodyfikowany proces konfiguracji i administrowania programem.
Ze statystyk Kaspersky Lab wynika, że 12% Europejczyków nie wierzy, że cyberataki to coś realnego. Uważają, że zagrożenie to jest wyolbrzymiane przez firmy z branży bezpieczeństwa IT. Takie podejście sprawia, że nie stosują żadnej ochrony przed ryzykiem, które każdego dnia stanowi zagrożenie dla ich danych oraz życia online.
Wyniki badania „Cyberzagrożenia mobilne” przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz Interpol w okresie sierpień 2013 - lipiec 2014 pokazują, że niemal 60% ataków cyberprzestępczych na urządzenia z Androidem miało na celu pieniądze ich użytkowników.
Eksperci z Kaspersky Lab przyjrzeli się ewolucji spamu we wrześniu 2014 r. W badanym miesiącu spamerzy tworzyli nowe, dostosowane do aktualnych wydarzeń, wersje starego oszustwa znanego jako „list nigeryjski” - tym razem żerując na zagrożeniu ze strony wirusa Ebola. Łączny udział spamu w globalnym ruchu pocztowym wyniósł we wrześniu 66,5%.
Jedną z metod pomagających cyberprzestępcom w przyciąganiu użytkowników do zainfekowanych załączników i zasobów online jest podszywanie się pod znane marki. Popularną odmianą takich ataków jest wykorzystywanie wizerunku międzynarodowych firm kurierskich, które posiadają miliony klientów oraz oddziały w miastach na całym świecie. Eksperci z Kaspersky Lab przyjrzeli się takim zagrożeniom i przygotowali porady, dzięki którym każdy będzie mógł zawczasu rozpoznać atak.
Monitory serii K2 charakteryzują się eleganckim wyglądem, wykorzystaniem technologii podnoszących komfort użytkowania i zmniejszających zmęczenie oczu, wyposażone są w wyjścia HDMI, DVI i VGA, monitory zbudowane są z przyjaznych środowisku materiałów.
Kamery internetowe to dla wielu użytkowników bardzo przydatne urządzenia – pozwalają komunikować się z bliskimi, a bardziej kreatywne osoby mogą dzięki nim tworzyć własne materiały wideo. Niestety, jak wiele nowoczesnych technologii, również kamery mogą zostać przechwycone przez cyberprzestępców dla ich własnych celów. Wielu użytkowników ma tego świadomość – z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International wynika, że 21% Europejczyków zakrywa swoje kamery internetowe z obawy o szpiegostwo i ataki cyberprzestępców.
Każdy, kto korzysta z internetu, jest w jakimś stopniu narażony na ryzyko, niezależnie od wieku czy ulubionych aktywności online. Cyberprzestępcy mogą stosować imponujący arsenał broni, uderzając we wszystkich, od uczniów po emerytów, i śledząc ich, niezależnie od tego, czy są zalogowani na portalach społecznościowych, sprawdzają najświeższe wiadomości czy oglądają swoje ulubione filmy. Aby jednak atak online się powiódł, ofiara musi trafić na zainfekowaną stronę lub inny zasób. Jak do tego dochodzi?
Eksperci z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz „GReAT”, Kaspersky Lab, zaprezentowali środki bezpieczeństwa, jakie stosują, aby chronić swoją komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych, smartfonów, podczas przeglądania zasobów internetu oraz interakcji ze światem fizycznym.
Kaspersky Lab informuje o wykryciu nowego trojana mobilnego, który atakuje urządzenia z Androidem, podszywając się pod grę w kółko i krzyżyk. Trojan Gomal zbiera informacje dotyczące zainfekowanych urządzeń i wysyła wszystkie te dane do serwera kontrolowanego przez cyberprzestępców. Szkodnik posiada również funkcje, które rzadko spotyka się w zagrożeniach mobilnych.
Eksperci z Kaspersky Lab przeprowadzili śledztwo dotyczące ataków cyberprzestępczych, których celem są liczne bankomaty na całym świecie. Podczas dochodzenia badacze wykryli szkodliwe oprogramowanie infekujące bankomaty, które pozwalało atakującym opróżniać maszyny poprzez bezpośrednią manipulację i kraść miliony dolarów. Interpol ostrzegł państwa członkowskie, w których zaobserwowano ataki, i zapewnia pomoc w prowadzonych śledztwach.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności