Internet, HI-Tech

Kaspersky Lab informuje o uzyskaniu na terenie Stanów Zjednoczonych dwóch nowych patentów na zaawansowane, autorskie rozwiązania technologiczne. Nowe technologie mają na celu walkę z cyberprzestępczością - głównie poprzez skuteczną neutralizację zagrożeń na zainfekowanych systemach, a także identyfikowanie, analizowanie i blokowanie spamu generowanego przez botnety.
W kwietniu br. pojawiła się seria doniesień na temat destrukcyjnego szkodliwego programu o nazwie kodowej Wiper, który atakował systemy komputerowe związane z wieloma instalacjami wydobycia ropy w Azji Zachodniej. W maju 2012 r. zespół ekspertów z Kaspersky Lab prowadził poszukiwania zainicjowane przez International Telecommunication Unit (ITU) w celu zbadania incydentów i określenia potencjalnego zagrożenia ze strony tego nowego szkodnika, ponieważ miał on wpływ na zrównoważony rozwój na świecie oraz bezpieczeństwo.
Komputery przenośne stały się narzędziem codziennej pracy w biurze, szkole czy też rozrywki w domowym zaciszu. Jak pokazują wyniki badania firmy Samsung, z notebooków korzystamy też chętnie na wakacjach (40% respondentów), na wyjazdach weekendowych (31%), w środkach komunikacji miejskiej (16%), czy też w kawiarniach i restauracjach (13%). W tracie wakacyjnego lub weekendowego wypoczynku najchętniej przeglądamy strony www, pocztę e-mail oraz zdjęcia, a także słuchamy muzyki i oglądamy filmy. Dopiero w dalszej kolejności korzystamy z mediów społecznościowych i bawimy się grami. W trakcie wakacji kobiety częściej niż mężczyźni logują się na swoich laptopach do portali społecznościowych oraz zgrywają filmy i zdjęcia z aparatów i kamer.
Kaspersky Lab prezentuje Kaspersky Security for Mac, całkowicie nowe rozwiązanie bezpieczeństwa przeznaczone do ochrony użytkowników komputerów firmy Apple przed pojawiającymi się zagrożeniami. Kaspersky Security chroni środowisko Mac OS X przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, łącząc tradycyjne technologie bezpieczeństwa z metodami opartymi na chmurze i oferując szybką reakcję na najnowsze zagrożenia. Poza ochroną przed zagrożeniami stworzonymi dla Maków nowe rozwiązanie zapobiega również rozprzestrzenianiu się szkodliwego oprogramowania dla systemów Windows i Linux na inne komputery i po raz pierwszy wyposażone jest w kontrolę rodzicielską.
Kaspersky Lab informuje o opublikowaniu raportu poświęconego ewolucji spamu w II kwartale 2012 r. W badanym okresie udział spamu w ruchu pocztowym zmniejszał się i ostatecznie wynosił średnio 74,3%. To oznacza spadek o 2,3 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału. Oprócz czynników sezonowych trend ten może mieć również związek z trudną sytuacją gospodarczą na świecie.
Z systemów Windows 7 oraz Windows 8 i Mac OS X można łatwo wygenerować podpowiedzi do haseł użytkowników. Dzięki temu hakerzy ale też nie tylko oni, mogą pozyskać hasła do systemu operacyjnego użytkowników czy też aplikacji działających pod tymi systemami.
Liczba nowych szkodliwych programów atakujących platformę Android wzrosła niemal trzykrotnie w drugim kwartale bieżącego roku – tak wynika z danych liczbowych zawartych w przygotowanym przez Kaspersky Lab raporcie dotyczącym ewolucji zagrożeń IT w II kwartale 2012 r. W badanym okresie pojawiło się niemal 15 tysięcy nowych szkodliwych programów atakujących mobilny system Google’a.
Według europejskiego projektu badawczego „The appropriation of New Media by Youth” ponad 72% polskiej młodzieży korzysta z Internetu co najmniej raz dziennie, natomiast 96% co najmniej raz w tygodniu. Z tego m.in. powodu współczesna, polska szkoła zaczyna coraz intensywniej wykorzystywać nowoczesne technologie do przekazywania wiedzy oraz komunikacji z uczniami. Wiele spośród nich dołączyło do programu eTwinning, który ma na celu elektroniczną współpracę bliźniaczych szkół w całej Europie i promowanie szkolenia nauczycieli. W dobie tak daleko idących zmian ważnym jest, aby dobrać komputer, który pozwoli odnieść korzyści płynące z informatyzacji nauczania, a jednocześnie uczyni korzystanie z niego jeszcze przyjemniejszym i jeszcze bardziej emocjonującym. Jak to jeszcze połączyć z przystępną ceną? Najważniejsze jest przeanalizować własne potrzeby oraz to, co może zaoferować rynek.
Wysokowydajna architektura umożliwia szybsze o 50% tworzenie kopi zapasowych i zapewnia trzykrotnie wyższą skalowalność. Wśród licznych nowych funkcji są Client Direct i integracja z Data Domain Boost.
Rusza serwis Kreatywne.pl, laureat konkursu LabStar organizowanego przez Wirtualną Polskę. Twórcy pokonali konkursie na biznes w sieci ponad 800 innych zespołów. Serwis będzie publikował informacje o najciekawszych konkursach, wydarzeniach i blogach dla przedstawicieli różnych dziedzin sztuki. Jego głównym zadaniem będzie działanie w oparciu o ARTsourcing oraz bycie platformą współpracy pomiędzy twórcami, a organizatorami „kreatywnych” przedsięwzięć.
Kaspersky Lab informuje o uzyskaniu patentu na przełomowy system ochrony danych osobistych przechowywanych w pamięci urządzeń mobilnych. Rosyjski patent nr 2450333 dotyczy technologii, która pozwala zidentyfikować najbardziej poufne dane użytkownika i umożliwia blokowanie dostępu do tych informacji w przypadku, gdy urządzenie zostanie zgubione lub skradzione.
Katedra Multimediów Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych wraz z jednostkami badawczymi z 23 krajów, opracowała mobilną aplikację głosową umożliwiającą automatyczne tłumaczenie mowy na mowę w 23 językach.
Aplikacja „VoiceTra4U-M” eksperymentalnie uruchomiona została dla iPhone’ów.
Tegoroczne lato przebiega pod znakiem największych sportowych wydarzeń na świecie. Do walki o najwyższe laury w czerwcu stanęli piłkarze podczas Mistrzostw Europy, a już miesiąc później rywalizację o medale w Londynie rozpoczęli Olimpijczycy. W trakcie pasjonujących rozgrywek wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych. Wakacyjnych mistrzów na rynku komputerów przenośnych wybrała też firma AMD.
Produkt firmy Kaspersky Lab zdobył najwyższe wyróżnienie w najnowszych testach przeprowadzonych przez laboratorium testowe AV-Comparatives. Analitycy sprawdzili możliwości rozwiązań bezpieczeństwa w bardzo skomplikowanym środowisku - bez aktualizacji baz danych i dostępu do chmury, powodzenie w tym teście w dużym stopniu zależało od technik ochrony proaktywnej. Kaspersky Anti-Virus 2012 sprostał wyzwaniu i uplasował się na pierwszym miejscu, wykrywając 97% szkodliwych programów, a tym samym przekraczając wynik niezbędny do uzyskania najwyższego wyróżnienia – „Advanced+”.
USA i Chiny były w I kwartale tego roku największymi źródłami ataków internetowych na świecie – stwierdza raport o zagrożeniach ruchu internetowego autorstwa analityków Akamai Technologies,
firmy utrzymującej światową sieć serwerów internetowych oraz monitorującej ruch internetowy.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności