Kaspersky Lab informuje o wykryciu „Gaussa”, nowego cyberzagrożenia atakującego użytkowników na Bliskim Wschodzie. Gauss to złożony, finansowany przez rząd zestaw narzędzi przeznaczony do kradzieży poufnych danych, głównie haseł w przeglądarkach, danych uwierzytelniających związanych z bankowością online, ciasteczek oraz określonych konfiguracji zainfekowanych maszyn.
Użytkownicy komórek chcieliby ścisłych regulacji dotyczących bezpieczeństwa danych i zachowania prywatności. Jednak nie reagują, kiedy operatorzy komórkowi łamią te reguły – twierdzą naukowcy.
Yarvik wprowadza na rynek pierwszy tablet z dwurdzeniowym procesorem Cortex A9 Dual Core 1.6Ghz oraz wbudowanym modułem Bluetooth 3.0.
Częstochowa, 3 sierpnia 2012 r. – Pojawienie się nowej rodziny szkodliwych programów dla Androida nie jest w dzisiejszych czasach specjalnie zaskakujące - szczególnie gdy mówimy o trojanach wysyłających SMS-y bez wiedzy użytkowników smartfonów. Kilka dni temu pojawił się trojan Vidro i analitycy z Kaspersky Lab zgromadzili już wiele jego modyfikacji. Ciekawe jest to, że wszystkie znane w obecnej chwili próbki trojana Vidro mają na celowniku wyłącznie użytkowników z Polski
Na rynku światowym zaczęły pojawiać się funkcjonalne i bardzo tanie tablety. Według analityków przyczynią się one do masowej informatyzacji krajów rozwijających się – informują media.
Oszuści zakładają fałszywe strony internetowe, gdzie oferują rzekomą transmisję z Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W sprzedaży są również fałszywe bilety na zawody i wejściówki na obiekty olimpijskie - informują media.
Sezon tegorocznych wyprzedaży już rozpoczęty. Przed polowaniem na cenowe okazje w galeriach handlowych, warto zrobić porządek w swojej szafie. Wystawiając w sieci nienoszoną odzież, biżuterię czy obuwie, można zarobić na kolejne zakupy. O czym powinien wiedzieć każdy Sprzedający oraz kiedy transakcje na aukcjach czy w opcji Kup Teraz są traktowane jako działalność zarobkowa, wyjaśnia Akademia Allegro.
Facebook i NK co prawda nie mają sobie równych, a Google+ jak dotąd nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, jednak pojawiło się kilku nowych graczy, którzy mogą wkrótce poważnie namieszać. Czeka nas również mobilna rewolucja, która wymusi wiele nowych rozwiązań.
Kaspersky Lab informuje o opublikowaniu raportu poświęconego spamowi w czerwcu 2012 r. Z analizy wynika, że odsetek spamu w ruchu pocztowym nadal stopniowo zmniejsza się, odnotowując spadek o dalsze dwa punkty procentowe w porównaniu z majem, i wynosił średnio 71,9%. Jednocześnie spamerzy stosowali nowe techniki, wykorzystując niechciane wiadomości w celu infekowania komputerów użytkowników.
Dobiegła końca druga edycja konkursu programistycznego „Code of Duty” zorganizowanego przez firmę Crite, światowego lidera reklamy typu display. Pierwsza dziesiątka otrzymała nagrody pieniężne o łącznej wartości 20 000 euro.
W opublikowanej liście 15 najbardziej znaczących wirusów w historii firma Kaspersky Lab wymienia m.in. wirusy atakujące irańskie instalacje nuklearne. Cyberwojna to nie scenariusz filmu, a rzeczywistość – mówi analityk z polskiego oddziału firmy.
Najchętniej udostępnianymi informacjami są te, które dotyczą zainteresowań i edukacji, natomiast niechętnie informują o pracy i relacjach miłosnych. Studenci lubią również dostawać wirtualne życzenia urodzinowe. Studentka kulturoznawstwa w SWPS sprawdziła co „lajkują”, a czego nie podają młodzi użytkownicy portalu Facebook.
Coraz częściej mówi się o atakach na dostawców usług internetowych, które skutkują wyciekiem haseł użytkowników. Ostatnio wyciekły hasła niemal 6,5 milionów użytkowników portalu LinkedIn, a niedługo po tym doszło do wycieku 400 tysięcy haseł z Yahoo Voices. Jak zatem postępować, gdy cyberprzestępcy nieustannie włamują się do dużych serwisów?
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że wygrał proces z trolem patentowym IPAT (Information Protection and Authentication of Texas).
W dniu 26 czerwca 1997 r. powstała firma Kaspersky Lab, kierowana przez Jewgienija Kasperskiego i pozostałych założycieli. Od tamtego momentu minęło już 15 lat, a firma nadal stanowi model sukcesu dla start-upów z branży technologicznej na całym świecie. Rozpoczynając działalność w 1997 r., Kaspersky Lab zatrudniał jedynie 20 pracowników – dzisiaj jest największą prywatną firmą z branży bezpieczeństwa na świecie i zatrudnia ponad 2 400 osób w blisko 200 krajach.