Po zajęciach

„Turu. W pogoni za sławą” to roztańczona i rozśpiewana animacja o muzycznym talencie rodem z kurnika. Tętniąca latynoskimi rytmami, pełna zwierzaków opowieść o psotnej kwoce, która ze zwykłej kurki przemienia się w wielką gwiazdę estrady. Sympatyczna „Turu. W pogoni za sławą” to ekranizacja jednej z najulubieńszych książek dziecięcych Ameryki Południowej, którą na kinowe ekrany przenieśli producenci niezapomnianej i nagrodzonej Oscarem „Evity”. Być może nie znosi ona jajek – ale uwierzcie – ta koko jest naprawdę spoko i będziecie jej z dzióbka spijać! W kinach już od 17 lipca!
Książka „Świat Polskiej Szlachty. Dzieje ludzi i rodzin”, wydana przez Fundację im. XBW Ignacego Krasickiego, jest już dostępna w formie e-booka. Można ją znaleźć m.in. w internetowej księgarni EbookPoint. Publikacja ukazała się w ramach projektu Niepodległa.
Ann to kobieta z przeszłością, a Jeff – mężczyzna po przejściach. Ona jest z Nowego Jorku, on – z Kalifornii. Kiedy pewnego dnia spotykają się nad brzegiem oceanu w Los Angeles, niemal od pierwszej chwili czują, że ta znajomość odmieni ich życie.
Marta właśnie skończyła studia i z tytułem magistra wraca do swojego rodzinnego miasteczka. Jednak zamiast z optymizmem patrzeć w przyszłość, wciąż rozpamiętuje wydarzenia, które rozegrały się w ciągu ostatniego roku.
Konstanty, trzydziestoletni właściciel szkoły językowej i nauczyciel języka niemieckiego, czuje się samotny i sfrustrowany. Powracająca nerwica sprawia, że codzienność staje się coraz trudniejsza do zniesienia, a nietrwałe związki z przypadkowymi kobietami tylko potęgują wrażenie bezcelowości życia.
Dawid Archer rodzi się w absolutnej ciszy, nie wydając z siebie ani jednego dźwięku. Na nic zdają się zabiegi lekarzy i modlitwy zrozpaczonej matki.
W życiu Anny nie brakowało trudnych momentów. Najpierw straciła ojca, potem opuściła ją matka. Wychowana przez nieznoszącą sprzeciwu, kontrolującą wszystko babcię oraz dziadka alkoholika, nie doświadczyła prawdziwego, szczęśliwego dzieciństwa.
Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się policja. Dyżury po kilkanaście godzin, interwencje, zabezpieczanie wypadków, przemoc domowa, samobójstwa, kradzieże, gwałty. Nieustający kontakt z patologią. Jakub Gończyk szczerze pokazuje codzienność policjantów i absurdy systemu, w którym funkcjonują. Nie przebiera przy tym w słowach. „Pies” w księgarniach od 17 czerwca.
Paweł zrobił niespodziankę fanom i z zaskoczenia wrzucił do sieci nową piosenkę „Popatrz na mnie”. W teledysku przygotowanym w trybie social distancing wystąpili tancerze Zofia Rudnicka i Zbigniew Czapski-Kłoda. Utwór promuje najnowszą płytę „Wracaj”.
Warszawska edycja przeglądu rozpocznie się już 17 czerwca i potrwa nie jeden, ale dwa tygodnie. Będzie prawdziwą fiestą dla miłośników filmów z Półwyspu Iberyjskiego. Nie spędzisz tegorocznych wakacji w Hiszpanii? Nic nie szkodzi. Dzięki filmom, które zaprezentujemy, zwiedzisz Andaluzję, Walencję, Kastylię i León, Asturię, Kraj Basków i wiele innych urokliwych zakątków Hiszpanii!
Pisanie opowiadań kryminalnych jest dla 23-letniego Oskara formą terapii pomagającą zapomnieć mu o dramacie z przeszłości. W poszukiwaniu inspiracji młody mężczyzna udaje się na pogrzeb brutalnie zamordowanej nastolatki. Tam poznaje Luizę, piękną dziewczynę z wyższych sfer, która wkrótce odmieni jego życie.
Gdy w grę wchodzi życie twojego dziecka, nie ma rzeczy niemożliwych.
Twoja przeszłość nie daje ci spokoju? Skocz na głęboką wodę i zmierz się z nią!
A co, jeśli to, czego nas uczono, okaże się zwykłym kłamstwem?
Czy może być coś gorszego od matki prostytutki i alkoholiczki, która odrzuca własne dziecko?
Ile zaryzykujesz, by poznać smak prawdziwej miłości?
Szesnastoletni Mike nie potrafi wyobrazić sobie życia bez muzyki. Jego rodzice jednak zupełnie nie podzielają jego pasji i starają się wybić mu z głowy marzenia o zostaniu wielką gwiazdą rocka. Na szczęście Mike może liczyć na wsparcie swojego najlepszego przyjaciela, Willa, który w dniu urodzin wręcza mu bilet na koncert ulubionego zespołu.
W finałowej dwudziestce nominowanych do Nagrody Literackiej "Nike" 2020 znalazła się powieść dr hab. Izabeli Morskiej z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, pt. "Znikanie" wydana w 2020 roku nakładem wydawnictwa Znak. Inne nazwiska poetów, eseistów, powieściopisarzy i reportażystów w finałowej dwudziestce to m.in.: Ewa Kuryluk, Ewa Lipska, Mikołaj Łoziński, Magdalena Grochowska, Adam Zagajewski, Tadeusz Sławek, Wojciech Tochman czy Monika Sznajderman. Jest to 24. edycja jednej z najważniejszych nagród literackich w Polsce, której fundatorami są „Gazeta Wyborcza” i Fundacja Agory. Zwycięzcę poznamy w październiku.
Wyprodukowany przez twórców oscarowego hitu „Whiplash”, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej – jednej z najciekawszych i najczęściej wyróżnianych współczesnych polskich reżyserek, autorki wielokrotnie nagradzanych obrazów „Twarz”, „Body/Ciało”, „W imię…”, „Sponsoring” i „33 sceny z życia”. „Córka boga” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o wychowanej w sekcie dziewczynie, która zaczyna podważać nauki duchowego guru. Mroczna opowieść o przebudzeniu, buncie i sile kobiecej solidarności.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności