Po zajęciach

Esej akademicki o kinie opowiadający o narodzinach polskiego przemysłu filmowego: „Gorączka filmowa. Kinomania w międzywojennej Polsce” Pawła Sitkiewicza został nominowany do 15. Nagrody Literackiej GDYNIA. W tym roku zgłoszono rekordową ilość książek, bo aż 537. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybrała 20 książek, po pięć w każdej z czterech kategorii: eseistyka, poezja, proza, przekład na język polski. Ogłoszenie wyników odbędzie się 28 sierpnia.
Przyszłość może przynieść niespodzianki, o których nawet nie śniłeś.
Wzniosłe idee nie ochronią cię przed zderzeniem z rzeczywistością.
Są takie tajemnice, za które trzeba zapłacić życiem.
Szczęście odnajdzie cię nawet wtedy, gdy w nie zwątpisz.
Zaślepienie i nieczysta gra podobne rodzą owoce.
Wyjątkowe przedwojenne produkcje po rekonstrukcji cyfrowej dostępne bezpłatnie w całości, kulisy powstawania filmów, najciekawsze sceny, nieznane ciekawostki i spotkania z ekspertami! 10 maja Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny rusza z internetowym retrokinem, a w programie „Filmy, które kochamy”, czyli m.in. „Ada, to nie wypada”, „Jadzia”, „Dziewczyna szuka miłości”.
Złoża melotu się wyczerpały. Bogowie z Ragnarok postanawiają wysłać swą potężną armię, by podbiła krnąbrne kopalnie. Na wieść o tym planie w Hrothgarze wybucha panika, a Ceremonia Krwi zostaje przełożona. Spodziewający się jej chłopcy muszą poczekać, zanim przesądzi się ich przeznaczenie.
Marceli Kłosiński na własnej skórze przekonał się, że życie w więziennej celi to piekło. Gdy po dziesięciu latach spędzonych za kratami w końcu wychodzi na wolność, przeżywa gorzkie rozczarowanie: w pustym domu nikt nie czeka na jego powrót.
Dwóch braci bliźniaków, Dariusz i Czesław, otrzymuje w spadku po wuju Emilianie wielką posiadłość na wsi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przez całe życie nie utrzymywali ze swoim krewnym kontaktu. A to tylko początek niespodzianek – okazuje się bowiem, że dom, do którego się wprowadzili, pełen jest niepokojących tajemnic.
„Oswoić Hiszpanię” to coś znacznie więcej niż kolejny przewodnik turystyczny. Nie znajdziemy tu opisu najpopularniejszych atrakcji Hiszpanii, próżno też szukać informacji o ubóstwianych przez turystów miejscach wypoczynku. Poznamy za to wiele legend, m in. o dzielnej Armengoli, dowiemy się, skąd pochodzi nazwa Pireneje i nauczymy się przyrządzać hiszpańskie churrosy.
Największa tajemnica Ady w końcu wyjdzie na jaw. Jej niewłaściwa decyzja z przeszłości może zniszczyć beztroskę i radość Domku. Członkowie rodziny staną przed wielkim wyzwaniem – będą musieli zmierzyć się z wrogiem, który jest wśród nich...
Czy możliwy jest szczęśliwy związek bez seksu? Czy da się żyć w sposób pełny, twórczy i wartościowy, nie ustanawiając erotyki jako priorytetu w hierarchii potrzeb? Odpowiedź brzmi: tak. Okazuje się, że kilkanaście procent populacji nie przepada za seksem w dużych dawkach – woli uprawiać go rzadziej, przy szczególnych okazjach. Są też tacy, którzy wcale nie odczuwają pożądania. Wielu z nich ukrywa przez lata swoją aseksualną orientację, wiodąc samotne życie lub wikłając się w skomplikowane relacje z ludźmi, którzy nie potrafią zrozumieć ich potrzeb. Nielicznym udaje się stworzyć szczęśliwe pary.
Wypalenie zawodowe staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem i stanowi ogromne zagrożenie, z jakim aktywne zawodowo osoby muszą się zmierzyć w XXI wieku. Monografia „Superwizja. Jak chronić się przed wypaleniem zawodowym i utratą zdrowia” to kolejna książka
dr Beaty Mańkowskiej, adiunkta w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, badaczki wypalenia zawodowego oraz autorki publikacji w tym zakresie. Książka została opublikowana w zeszłym tygodniu i stanowi niejako kontynuację i odpowiedź na tę pierwszą: „Wypalenie zawodowe. Źródła, mechanizmy, zapobieganie”, zgłębiającą istotę i mechanizmy wypalenia zawodowego.
Multikino zaprasza na kolejną edycję legendarnej Nocy Horrorów w ramach Nocnego Maratonu Filmowego. Tym razem kultowy NMF odbędzie się w piątek 13 marca.
W najnowszym filmie Patryka Vegi Andrzej Grabowski wciela się w postać Adama – policjanta starej daty, który nie odpuści, póki nie zrealizuje obranego celu. Mężczyzna w wojnie z kibolami łączy siły z bezwzględną prokuratorką. Czy za motywacją gończego psa kryje się rodzinna tragedia?
Czasami największe tajemnice skrywa przed człowiekiem jego własna przeszłość.
Młody Egipcjanin po tragicznych wydarzeniach w swoim rodzinnym domu ucieka wraz z macochą do Jeruzalem. Na jej prośbę zostaje przyjęty do elitarnego zakonu esseńczyków w Qumran, gdzie prowadzi pustelnicze życie.
Gdy rozniecisz w sobie iskrę, zapłonie ogień, który nigdy już nie zgaśnie.
Wzruszająca opowieść o walce z własnymi lękami i uzdrawiającej mocy przyjaźni.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności