Odległą galaktykę, która pochłania gaz ze swojego otoczenia zaobserwował międzynarodowy zespół astronomów. To najmocniejszy jak dotąd dowód obserwacyjny wskazujący, że wzrost rozmiarów galaktyk odbywa się poprzez pochłanianie otaczającej je materii.
Japońscy naukowcy po raz pierwszy wyhodowali w laboratorium trójwymiarowy fragment ludzkiej wątroby – informuje „Nature”. Pismo twierdzi, że w przyszłości podobnie będzie można hodować również inne narządy człowieka.
Już wkrótce w zasięgu naszych możliwości znajdzie się transplantacja ludzkiej głowy. Tak twierdzi włoski neurochirurg dr Sergio Canavero.
Korzystanie z węgla byłoby bezpieczniejsze i ekologiczne, gdyby udało się zmienić go pod ziemią w gaz, który na powierzchni posłużyłby do produkcji energii. Jesienią tego roku w katowickiej kopalni Wieczorek naukowcy sprawdzą, czy jest to możliwe na większą skalę.
W weekend w Stanach Zjednoczonych i Danii odbyła się światowa premiera trójwymiarowego filmu dokumentalnego „Hidden Universe 3D”, pokazującego wielkie teleskopy naziemne i trójwymiarowe struktury w kosmosie – poinformowało Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).
Japońskim naukowcom udało się sklonować mysz korzystając z kropli mysiej krwi - informuje pismo „Biology of Reproduction”.
Niedobór snu, często towarzyszący zaburzeniom lękowym, może odgrywać kluczowa rolę w rozwoju lęku antycypacyjnego tj. wywoływanego przez samo myślenie o sytuacjach, które mogą przydarzyć się w przyszłości - informuje "Journal of Neuroscience".
Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) poinformowało o odkryciu układu składającego się być może nawet z siedmiu planet, w tym trzech w strefie umożliwiającej występowanie na planetach wody w stanie ciekłym. Odległość do układu to zaledwie 22 lata świetlne.
W okolicach 27 czerwca swoje maksimum osiągnie ciekawy rój Bootydów czerwcowych - informują strony WWW International Meteor Organization (IMO).
Grzyby mogą posłużyć do produkcji materiałów izolacyjnych dla budownictwa – informuje „New Scientist”.
Dzięki szczególnym właściwościom białka obecnego w mięśniach, foki i wieloryby mogą przebywać pod wodą dziesiątki minut- informuje „Science”.
Archeolodzy odkryli w południowo-wschodniej Serbii trzy groby wojowników sprzed 2500 lat, zawierające kompletne szkielety i uzbrojenie – informuje serwis internetowy ANSAmed.
Satelita Proba-V po raz pierwszy na świecie odebrał słabe sygnały śledzenia lotu samolotu z systemu ADS-B, udowadniając, że jest możliwe monitorowanie lotu statków powietrznych z orbity okołoziemskiej - pochwaliła się Europejska Agencja Kosmiczna (ESA).
Zespół naukowców z USA, Francji i Izraela zaprezentował filmową mapę ruchów w pobliskim Wszechświecie - poinformował Instytut Astronomii Uniwersytetu Hawajskiego.
Zespół amerykańskich i japońskich naukowców analizujący dane z sondy Lunar Reconnaissance Orbiter wskazuje, że lekkie materiały, takie jak tworzywa sztuczne, mogą stanowić wystarczająco efektywną ochronę dla astronautów przed szkodliwym promieniowaniem.