
W golfa można grać wszędzie - na specjalnym polu, ale też na pustyni, na dachach, na lodzie czy w opuszczonych halach fabrycznych. Być może niedługo Rosjanie zagrają w golfa na orbicie okołoziemskiej - czytamy w serwisie NewScientist.com.

Prom kosmiczny Discovery wystartuje w kolejną misję na orbitę 10 maja 2006 r. - takie są ostatnie plany NASA. Byłby to pierwszy lot wahadłowca po 10-miesięcznej przerwie od lipca 2005 r. - informuje serwis Space.com.

Sonda Cassini nadesłała zdjęcia, które pozwoliły na uzyskanie nowego spojrzenia na powierzchnię Rhei, jednego z księżyców Saturna - poinformowała NASA. Księżyc Saturna o nazwie Rhea został odkryty przez Giovanniego Cassiniego już w 1672 roku. Zawdzięcza to swojej jasności, która jest na tyle duża, że można dojrzeć go nawet przez większą lornetkę.

Zmienioną genetycznie pszenicę, która zawiera więcej błonnika roślinnego w postaci gorzej przyswajalnej skrobi, uzyskali naukowcy z Australii i Wielkiej Brytanii.

Pomniki przedstawiające najprawdopodobniej jednego z największych egipskich faraonów, Ramzesa II, znaleziono na północny-wschód od Kairu - ogłosiły Egipskie Służby Starożytności.

Żyjąca w glebie bakteria Pseudomonas putida potrafi przekształcić styropianowe kubki czy plastikowe talerze w ekologiczny plastik -informuje pismo "Environmental Science & Technology".

Analiza wyników najnowszych badań archeologicznych metodą tzw. radioaktywnego węgla C14 wskazuje, że przodkowie współczesnego człowieka po dotarciu do Europy rozprzestrzenili się w niej i wyparli człowieka neandertalskiego
znacznie szybciej, niż dotychczas sądzono.

Opracowano nową metodę produkcji trójskładnikowego stopu metalu, który zastosowany przy montażu silników dla amerykańskiego samolotu wojskowego F 35, umożliwi obniżenie masy odrzutowca o ponad 160 kg. - donosi "Chemistry World".

Zielone australijskie rzekotki mogą być źródłem skutecznego sposobu na komary. Związek wydzielany przez skórę rzekotek może wejść w skład przyszłych środków odstraszających te owady - czytamy w BBC News.

Przegląd zawartości zbiorów lokalnych muzeów, zlecony przez British Museum, doprowadził do odkrycia zapomnianej kolekcji ceramiki sprzed 4000 lat ze starożytnego Egiptu - donosi serwis internetowy BBC News.

Amerykańscy astronomowie, zajmujący się szukaniem śladów życia pozaziemskiego, sporządzili listę 10 "najbardziej obiecujących" miejsc w kosmosie, które w najbliższej przyszłości będą głównym celem ich obserwacji w poszukiwaniu życia pozaziemskiego.

Choć ptaki utraciły uzębienie miliony lat temu, stale zachowują zdolność jego rozwoju - wykazali badacze amerykańscy i brytyjscy, którym udało się pobudzić wzrost zębów u zarodków kurzych.

Dodatek węgla drzewnego do gleby może zwiększyć jej żyzność i z czasem ograniczyć efekt cieplarniany - informuje serwis "EurekAlert".

Głęboko w warstwach oceanicznych osadów żyją organizmy, których cykl życiowy trwa nawet do 2000 lat - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Archeolodzy prowadzący prace wykopaliskowe w starożytnym macedońskim mieście Dion u stóp góry Olimp odsłonili mur obronny długości 2600 metrów, którego budowa nawiązywała do zwycięstw Aleksandra Macedońskiego - donosi serwis internetowy IOL.com.