Interaktywna przymierzalnia może doradzić kupującemu jaki strój wybrać. Pomieszczenie, wyposażone w kamery i ekrany, pozwoli klientowi ocenić swój wygląd w różnych strojach i porównać z obowiązującymi trendami mody.
"Inteligentne" pióro potrafi zarejestrować emocje piszącego i przelać je na papier. Pisak, wyposażony w zestaw czujników, elektroniczny czip i mały silniczek, wyprodukowała firma Philips.
Przekątna ekranu największego na świecie telewizora ma 3,8 metra, czyli 150 cali - donoszą media z Las Vegas, gdzie Panasonic zaprezentował tego olbrzyma na wystawie elektroniki użytkowej CSE (Consumer Electronics Show).
W styczniu na amerykańskim rynku pojawią się nowe telewizory Sony - ich grubość jest porównywalna do trzech kart kredytowych położonych jedna na drugiej. Odbiorniki takie zaprezentowano na targach elektroniki w Las Vegas.
Rozmawiający przez telefony komórkowe kierowcy jeżdżą wolniej i rzadziej zmieniają pas, co utrudnia innym jazdę - informuje serwis "EurekAlert". Badania nad wpływem telefonów komórkowych na ruch na autostradach przeprowadzili naukowcy z University of Utah, posługując się realistycznymi symulatorami samochodów.
Ceramika, nawet ta najbardziej prymitywna, doskonale oczyszcza wodę z biologicznych zanieczyszczeń, a wzbogacona powłoka wykonana ze srebra zabija 100 procent bakterii Escherichia coli zawartych w filtrowanej wodzie - donosi "Environmental Science & Technology".
Naukowcy z Uniwersytetu Glasgow znaleźli sposób aby diody LED były jaśniejsze i zużywały mniej prądu niż obecne na rynku żarówki energooszczędne. Dzięki temu mogą służyć one jako oświetlenie, również w domach.
Nanotechnolodzy z Tajwanu postanowili rozwiązać problem wrażliwych zębów wykorzystując w tym celu drobinki złota o średnicy 30 nanometrów, którymi wypełniają mikro szczeliny, przez co ząb (jego unerwienie) traci ponownie kontakt ze środowiskiem jamy ustnej - donosi "Nanotechnology".
Światło słoneczne i dwutlenek węgla mogą być wykorzystane do produkcji paliwa. Naukowcy opracowali sposób przetwarzania gazu cieplarnianego emitowanego przez fabryki - informuje serwis Discovery News.
Reagująca na nacisk farba może ostrzegać przed przeciążeniem konstrukcji takich jak mosty czy wiadukty - informuje "New Scientist".
Elektryczne składane skutery mogą rozwiązać problem tłoku na miejskich ulicach. Prace nad takim pojazdem prowadzą naukowcy z Massachusetts Institute of Technology's pod kierownictwem Ryana China. Skutery byłyby wypożyczane w najbardziej uczęszczanych miejscach publicznych.
Gitara elektryczna może stroić się sama. Pierwsze takie instrumenty już znajdą się w sprzedaży. Produkuje je firma Gibson, która ma nadzieję, że nowość przyjmie się na rynku. Szczególnie liczy na klientów w Japonii.
To, że dany produkt wydaje się być doskonałym, nie znaczy, że nie są prowadzone intensywne badania nad jego ulepszeniem. Dzięki nowemu podejściu naukowców do tworzenia kart pamięci, urządzenia tego typu będą mogły być niemal czterokrotnie bardziej pojemne, donosi "Nature Nanotechnology".
Choć brzmi to niemal jak dowcip o rzucaniu kulkami na mole w mole, naukowcom udało się okryć nową - całkiem poważną - metodę inaktywacji i destrukcji wirusów za pomocą światła laserowego. Metoda może być potencjalnie wykorzystana w medycynie - informuje "Optics&Laser Europe".
Zakończyła się największa na starym kontynencie wystawa prezentująca osiągnięcia europejskich naukowców i inżynierów w dziedzinie nanotechnologii i nowoczesnych materiałów - "NanoSolutions 2007". Odbywała się ona w ramach międzynarodowych targów we Frankfurcie nad Menem (Frankfurt Messe).