Jak informuje magazyn Technology Review - uczeni z Indii opracowali urządzenie, które potrafi rozpoznać substancje związane z zachorowaniem na gruźlicę w próbce moczu.
Dzięki wsparciu z funduszy unijnych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie powstanie Weterynaryjne Centrum Badawcze (WCB). Projekt zakłada przede wszystkim adaptację pomieszczeń oraz zakup niezbędnej aparatury.
Po wielu staraniach profesorów z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz przy wielkim zaangażowaniu JM Rektora, 8 lipca 2011 roku do zatoki Petunia przypłynął polski statek MS Horyzont II, który dostarczył materiały do budowy nowej poznańskiej stacji polarnej.
Izraelscy archeolodzy znaleźli w starożytnym tunelu kanalizacyjnym w Jerozolimie rzymski miecz, monety, garnki i lampki oliwne, pozostawione tam przed dwoma tysiącami lat - poinformował w poniedziałek Urząd ds. Zabytków Starożytnych z Izraela.
Jak informuje AlphaGalileo - hiszpańskim naukowcom udało się opracować urządzenie zwane elektronicznym językiem, które potrafi rozpoznać cavę - hiszpańskie wino musujące.
W USA opracowano nową technologię, będzie można dzięki niej płacić w internecie nie podając danych karty płatniczej. Zrobi to za nas aplikacja online wykorzystująca szyfrowany przekaz z kamery internetowej - poinformował magazyn Technology Review.
Po raz czwarty Fundacja PlasticsEurope Polska przypomina w akcji informacyjnej skierowanej do ogółu społeczeństwa o konieczności właściwego postępowania z odpadami z tworzyw sztucznych.
Nowy gatunek dinozaura kaczodziobego odkryto w Stanach Zjednoczonych. Znalezisko to będzie pomocne w określeniu przebiegu ewolucji ornamentacji głowy u tej grupy dinozaurów - informuje serwis "Science Daily".
Polscy archeolodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy pracują pod kierunkiem prof. Józefa Szykulskiego, mogą pochwalić się odkryciem cmentarzyska słabo znanego ludu sprzed 2 tys. lat u ujścia rzeki Tambo i kilkudziesięciu nieznanych obozowisk o chronologii sięgającej IX tysiąclecia p.n.e. w rejonie jeziora Jucumarini w Peru.
Jak wynika z prognoz, które opublikował tygodnik "Science" - pod koniec 2011 r. liczba ludzi na Ziemi może przekroczyć siedem miliardów.
Nowy typ baterii udało się opracować naukowcom z USA. Składają się one z komponentów o niemal całkowitej przezroczystości. Znajdą zastosowanie m.in. do zasilania wyświetlaczy - poinformował magazyn Technology Review.
Pierwszą planetoidę trojańską Ziemi odkryli astronomowie, za pomocą kosmicznego teleskopu WISE i naziemnego Kanadyjsko-Francusko-Hawajskiego teleskopu na Hawajach. Krąży ona wokół Słońca zgodnie z ruchem orbitalnym Ziemi.
W Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach podpisano list intencyjny na rzecz utworzenia Centrum Nauki w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku (WPKiW) w Chorzowie.
Naukowcy i inżynierowie pracujący dla firm Dow Chemicals i Mitsui opracowali sposób na to, jak wytworzyć polietylen z trzciny cukrowej. Zakład dokonujący takiej przeróbki powstaje w Brazylii - poinformował portal Technology Review.
Grupa naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 26 do 30 lipca 2011 roku, weźmie udział w międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Metropolitan Museum w Nowym Jorku poświęconej powstaniu państwa faraonów.