Warto uczyć się matematyki - praca w branży Hi-Tech

Stojąc przed wyborem zawodu i branży w której chcielibyśmy się rozwijać i pracować warto uwzględnić trendy na rynku, jak np. podaje Forbes.com. Nie bez znaczenia są analizy speców od rynku pracy jak i doradztwo zawodowe. Jeśli nie czujesz się pewnie w żadnej branży, nie wiesz co ze sobą zrobić po liceum, wydaje Ci się, ze nie masz żadnych szczególnych zdolności warto udać się na test kompetencji zawodowych. Nie musisz być umysłem ścisłym by mieć doskonałe pomysły.


Co ważne nie musisz być specjalistą elektronikiem itp. a możesz pracować dla branży Hi-tech jako marketingowiec, czy dostawca usług. Możliwości jest wiele. Branża Hi-tech raczkująca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych rozrosła się na tyle, iż wiele sektorów wyodrębniło się z niej i stało się niezależnymi branżami obecnie. Korzenie w Hi-tech ma informatyka, która aktualnie niemalże wchłonęła Hi-tech. Rozwój branży na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci sprawił, iż wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Branża ta wciąż obiecująco zapowiada się na przyszłość, nieustannie się rozwija i to w bardzo dynamicznym tempie. Popyt na wykwalifikowany personel pracowników wciąż rośnie, mimo iż kierunków studiów i studentów je kończących również przybywa w dość dużym tempie. Aby myśleć o pracy w tej branży, kwalifikacjach pozwalających na ubieganie się o zatrudnienie w Hi-tech warto uczyć się matematyki. Nie trzeba mieć wybitnych zdolności, aczkolwiek umysł ścisły sprzyja nauce w tej dziedzinie, jednak wystarczy systematyczne poszerzanie swej wiedzy, je utrwalanie na tyle, by nie musieć przed maturą, czy egzaminem na studiach ślęczeć nad książkami i szukać pomocy, jaką zwykle są korepetycje z matematyki w Gdańsku np. w Preply lub kurs przygotowawczy z matematyki. Nie od dziś wiadomo, iż warto wybierać zawód zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, powołaniem, by z czasem praca nie była koniecznością a radością i przyjemnością, wyzwaniem w pozytywnym słowa znaczeniu dającym satysfakcję.

Tak też jest z branżą Hi-tech. Jeśli fascynuje Cię sterowanie z pilota lodówką bądź oprogramowanie mikrofalówki warto zgłębić swoje zainteresowania. Mając ku innowacyjnym i zaawansowanym technologiom ciągotki za młodu warto wesprzeć swój proces edukacji matematycznej jako niezbędny element uzyskania kwalifikacji specjalisty Hi-tech. Nie sposób jest też interesować się tą branżą nie mając pojęcia o matematyce i jej nie lubiąc. Owszem nie wszyscy specjaliści Hi-tech są geniuszami matematycznymi, jednak elementarna wiedza to zupełnie coś innego, nie są tu potrzebne korepetycje z matematyki a zrozumienie podstawowych zagadnień matematycznych znajdujących zastosowanie w dziedzinie Hi-tech.

Znajomość języka też się przyda!

W zależności od tego czy masz w planach robić karierę w kraju czy za granicą przyda się znajomość języków obcych - więcej w naszym artykule na  jezyki.studentnews.pl Coraz częściej możliwa jest praca zdalna przez internet, to nowa opcja zatrudnienia w zagranicznych firmach, koncernach. Angielski to absolutna podstawa, również dla osób pracujących w Polsce, jednak chcąc się rozwijać i sięgnąć na szczyt warto uczyć się wielu języków, również języków programowania. Warto dodać iż branża elektroniczna i elektrotechniczna nie rzadko przenikają się z wieloma pokrewnymi sobie, głównie z informatyką. By zostać specjalistą w branży warto łączyć w sobie zdolności fizyczne, matematyczne, chemiczne jak i informatyczne. Oczywiście nie sposób znać się na wszystkim, warto wybrać stosowną specjalizacje czy to mechaniki urządzeń kosmicznych, optycznych czy sprzętów RTV i AGD. nie zawsze musisz być pomysłodawcą, często firmy Hi-tech poszukują wykonawców, którzy są zaledwie trybikami w machinie postępu cywilizacyjnego. Rozwój innowacyjnych technologii odpowiada potrzebom użytkowników, którzy oczekują od elektroniki wielu funkcjonalności, kompleksowości oferty dostępnej także zdalnie. Sterowane SMS-em pralki, czy telewizor obsługiwany z tabletu to nie przyszłość a teraźniejszość. Zespół fachowców o interdyscyplinarnej wiedzy opracowuje wciąż coraz to nowsze i lepsze modele sprzętów codziennego użytku jak i wyspecjalizowane przyrządy, maszyny i urządzenia na potrzeby wojska, agencji rządowych, naukowych instytutów badawczych itp. Mimo wszystko w tej branży i przemyśle nie ma miejsca dla artystów i humanistów. Przydatni są jedynie do zadbania o estetykę produktów i usług. Czasem humaniści przydają się do dodania duszy maszynom, urządzeniom które mają zastąpić człowieka, jak roboty kasowe, czy automaty usługowe imitujące osobę.

Kluczową dziedziną nauki, która obecna jest tak w elektronice, jak i mechanice jest matematyka. Logiczne związki wymagają zdolności zarówno rachunkowych jak i wnioskowania, stad też osoby rozważające prace w Hi-tech winny mieć na uwadze matematykę, jako naukę wiodącą. Prócz kreatywności w zakresie innowacyjnych rozwiązań w branży konieczna jest orientacja w zakresie zarządzania cyklem życia produktu i badań marketingowych. Tworzenie innowacyjnych rozwiązań nie może być oderwane od oczekiwań odbiorców i pewnej kultury rynku. Zbyt futurystyczne produkty nie zawsze przyjmują się w sprzedaży, zaś pewne produkty, które stały się hitami i klasyką gatunku warto przedłużyć ich życie poprzez udoskonalenie. Skuteczne planowanie zasobami przedsiębiorstwa zapewnia światowym gigantom doskonałą pozycje na rynku i staje się wzorem do naśladowania przez firmy wchodzące na rynek i wschodzące w biznesie branży Hi-tech. Tym samym planując prowadzenie własnej działalności w zakresie Hi-tech warto nie tylko znać się na samej branży ale również na marketingu, ekonomii i zarządzaniu. Wszystkim tym gałęziom wiedzy towarzyszy matematyka.

Matematyka może być bardzo ciekawa!

Warto pamiętać, iż matematyka to nie tylko obliczenia, którym w obecnych czasach służą komputery i kalkulatory. Matematyka to sposób myślenia. Zdolności matematyczne postrzegane są jako umiejętności planowania, gospodarowania zasobami, produkcją, jak i pomysłem, zmianą. Jak można się nauczyć matematyki? Otóż, co ciekawe zdolności logicznych, bo o takich mowa uczymy się poprzez poznawanie matematyki konkretnej. Wychodząc od konkretu możemy zmierzać ku abstraktowi. Początkowo są to banalne działania na ułamkach, z niewiadomą, czy obliczanie pól figur geometrycznych z czasem mając podstawy wiedzy możemy przejść dalej sięgając po algorytmy, funkcje, szeregi itd. Jeśli nie potrafimy zaplanować swojej nauki samodzielnie powinniśmy skorzystać z profesjonalnych kursów matematyki. Przygotują nas one do zagadnień coraz to trudniejszych i nie rzadko wykorzystujących wiedzę matematyczną, nie zaś stricte matematycznych. Korepetycje z matematyki w Gdańsku są jedną z opcji jaką mamy możliwość wybrać. Jak na uczniów zainteresowanych innowacyjnością przystało warto skorzystać z korepetycji online, jakie oferowane są przy pomocy Skype. Dzięki połączeniu zdalnie z nauczycielem możemy uczyć się gdzie i kiedy chcemy a także z kim chcemy. Odległość nie stanowi przeszkody w zdobywaniu wiedzy. Ćwicząc zdolności matematyczne rozwijasz kreatywność i spostrzegawczość, cechy podstawowe jakie winien posiadać każdy specjalista do spraw zaawansowanych technologii. Warto umieć wyjść poza ramy i format, spojrzeć na dany problem, potrzebę z innej perspektywy, to właśnie dzięki innemu spojrzeniu na świat możemy cieszyć się coraz większym komfortem życia wśród maszyn, urządzeń i wielu wynalazków techniki XXI wieku.

Autor: Preply.com, platforma edukacyjna oferująca m.in korepetycje z matematyki w Gdańsku i innych największych miastach Polski. Zapraszamy




opublikowano: 2015-12-30
Komentarze
Polityka Prywatności